16.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Na co asi hole?

Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Seznam Zprávy 16. 5.: Hole, brýle, paruky. Přehled věcí, na které už nedostanete příspěvek. V článku je vyjmenováno položek více, můžete si přečíst sami. Ono je nejlepší nic od zdravotní pojišťovny, a je jedno u které jste klientem, nechtít. Protože když už něco chcete tak jste ( můj dojem) v podstatě obtížným hmyzem.

Jejich, zprvu kanceláře někde zastrčené, sídla už na první pohled nepůsobí dojmem – nemáme peníze. Pokud vstoupíte (asi ne na kopec, ale něco potřebujete) je na recepci ochotný zaměstnanec, který vás vyslechne a řekne, „posaďte se, počkejte“. Prostor na čekačku není malý, stolky a na nich všemožné reklamní letáčky na všemožnosti pro vaše draví, židle ergonomické – ještě jedna z mála volných tu čeká na vás. Pokud jste mluvní, můžete se dát do hovoru s někým také mluvným a panečku! Už víte co ho bolí, proč tu, stejně jako vy, je a co má za přání. Houbelec přání – co, ze zdravotního hlediska a na doporučení obvodního nebo lékaře specialisty, potřebuje – musí mít! A svěříte se i vy. On ten váš čas (a věřte není to nikdy jen deset minut) rychleji uteče.

Tak už se vám věnuje pracovník pojišťovny, vám, klientovi, ne otravovi, který něco chce! Princip gramofonové desky – ano pořád dokola – nemáme, nemůžeme, nemáte nárok. Pochopte nás!!! A vy, třeba 80letá babička, chápete, neodporujete, protože na to prostě už nemáte sílu.

Povím vám příklad z mého osobního zážitku s jistou zdrav. pojišťovnou. Vyřizovala jsem přidělení kompenzačních pomůcek pro mého 85letého tátu, kterého den před tím propustili z nemocnice domů. Jednalo se o pomůcky, které rehabilitačně používal v nemocnici. Poukaz z nemocnice s tím, že si to máme vyřídit ve zdravotní pojišťovně. Když si mladá slečna na recepci vzala do ruky předpis tak řekla „to se bude vyřizovat tak tři týdny až měsíc, pak vám dáme vědět.“ A protože nejsem člověk, který si nechá… …na hlavu, natož když ví co a proč chce a je v právu, ptám se proč tak dlouho, že otec musí rehabilitovat v okamžité návaznosti. „Až tam dá revizní lékař razítko“ snažila se mě vyřídit slečna na recepci. S ním potřebuji a hned mluvit. Povídám já.

Slečna nečekala odpor a řekla mi do jakého patra si mám vyjet výtahem, jméno konkrétního revizního lékaře. Asi jsem se tvářila bojovně (ale jednám vždy slušně)! Pan revizní dal štempl (žádné za tři týdny – hned) a můj táta měl vše co potřeboval k rehabilitaci už druhý den.

Možná jsem se rozepsala moc, ale my – obyčejní lidé – klienti, jsme pojišťovnám asi dobří jen když nic od nich nechceme. Nejlépe když z plného zdraví natáhneme bačkory.

Nevím jak vy, ale já si stále častěji myslím, že naše zdravotnictví řídí zdravotní pojišťovny. Ministr zdravotnictví je hezký, a jistě vzdělaný a chytrý, mladý muž, ale o čem rozhoduje? Totéž, na druhém konci – lékaři. Víc než polovinu jejich pracovní kapacity zabere papírování – lejstra, hlášení, tabulky, výkazy.

On vůbec systém zdravotnictví je tak nějak dlouhodobě “ infikován“ a to, že nedostane ten kdo to potřebuje, třeba brýle, hole paruky, grátis, vůbec není podstatné.

P. S.: Na co asi hole? Jen na nějaké to pokulháníčko?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...