17.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Lidi nejvíce trápí finanční otrokářství, je třeba ho zastavit

Sdílejte článek:

COM/KV 17|02|2016

Lidi nejvíce trápí finanční zadluženost, finanční otrokářství a hlavně nespravedlnost. Dobrým řešením by byla exekuční amnestie. Když stát uměl v minulosti oddlužit banky, současná vláda je zase schopna oddlužit oligarchy, tak se ptám, proč bychom si nemohli dovolit oddlužit lidi?

[ad#clanek-respo]

Lidé se cítí stále hůř, ale “vybudovalo se mnoho projektů z eurofondů”. Z pohledu infrastruktury je to lepší, ale z pohledu lidí horší. Lidé upadají do větších problémů, stávají se z nich finanční otroci. To je špatné.

Nemocný politický systém zde vytváří politické pseudopodnikatele. Politici jsou koupeni svými sponzory, dostanou se do politiky a pak celou svou politickou kariéru přijímají rozhodnutí ve prospěch těch, kteří je platí (sponzoři), a nikoli těch, kteří je volí (voličů). Do politiky vstupují s holými zadky a za pár měsíců mají hodinky za čtyřicet tisíc. Zalíbí se jim to a už jsou chyceni. Politici se začali dívat na jiné zájmy a ne na zájmy lidí. A tento systém pak nemůže fungovat.

Denně mi chodí dopisy, ve kterých mě lidé žádají o pomoc. Nemají na vozík, na jídlo, vyhazují je z bytu, jsou to matky s dětmi, které nemají co dětem dát jíst … Skutečné katastrofy. Lidi nejvíce trápí finanční zadluženost, finanční otrokářství a hlavně nespravedlnost.

U nás je velmi slabá finanční gramotnost. A to využívají pseudopodnikatelé, kteří dávají v nebankovní půjčky lidem, kteří nesplňují podmínky pro půjčku v bankách. Ale když ty podmínky nesplňují v bankách, tak nikde. Ale to lichvářům nevadí. Vydělávají na neštěstí lidí, ožebračují je.

[ad#clanek-respo]

Vláda a parlament nejdříve nechali lidi ožebračit a teď to jakoby “řeší”. Dělají však jen kosmetické úpravy.Už nyní vědí, jak to obcházet. Je třeba si uvědomit, že probíhají miliony exekucí a nemějme pocit, že to jsou všechno asociálové. Jsou to normální lidé, kteří se mohli ocitnout v této pasti nejen svou vinou.

(Z rozhovoru s B. Kollárem, zdroj: konzervativnyvyber.sk)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...