23.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Kypr vyhlásil výjimečný stav … zažívá nezvládnutelnou invazi muslimů

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Turci už před časem přišli na další způsob, jak invazní vojsko pašovat na území EU. Zkouší to přes Kypr, jehož severní část již 47 let okupují. Invazisté se tak dostávají z Turecka přes severní okupovanou část na jih, avšak nemálo jich cestuje po moři přímo ze Sýrie, odkud je to na Kypr po moři pouhých 160km. Kypr samozřejmě nápor nezvládá.

Kypr v pátek uvedl, že je v “nouzovém stavu” kvůli přílivu syrských ilegálů, kteří zaplavili jeho přijímací střediska a žádají o pomoc Evropskou unii.

Kypr tento týden čelil denní vlně Syřanů, kteří připluli po moři ze syrského přístavu Tartús, řekl ministr vnitra Nicos Nouris. “Vzhledem k této situaci a přeplněnosti přijímacích středisek jsem byl nucen písemně apelovat na Evropskou komisi,” řekl Nouris.

Oznámil komisi, že Kypr “vstupuje do nouzového stavu, pokud jde o migraci, a neexistuje žádná další kapacita pro hostování dalších příchozích”. Od ledna bylo zamítnuto téměř 4000 žádostí o azyl, uvedl ministr.

[ad#article_et21]

Vyzval EU k pomoci při repatriaci osob, kterým byl odepřen azyl, v případech, kdy Nikósie nemá dvoustrannou dohodu se třetími zeměmi, jako je Turecko, které neuznává Kyperskou republiku.

Kyperské úřady ve středu zadržely u východního pobřeží ostrova plavidlo s 97 Syřany. V pátek přešlo do Kyperské republiky dalších 14 lidí ze Sýrie ze severu, kontrolovaného Tureckem.

V posledních čtyřech letech dosáhl počet žadatelů o azyl na Kypru čtyř procent jeho obyvatel, oproti jednomu procentu v jiných státech EU, uvádí vláda. Podle statistické agentury Eurostat má Kypr jako nejjižnější stát EU nejvyšší počet žadatelů o azyl na hlavu v 27členném bloku.

Situace na Kypru je tak velmi podobná jako situace na Lampeduse, Sicílii nebo Kanárských ostrovech. Ovšem z přeplněné Lampedusy si nakonec vzalo pouhých deset afrických invazistů Irsko, zbytek byl zeměmi EU odmítnut, dokonce i Německem, které si ovšem vetřelce z Afriky samo vozí.

Situace na všech uvedených ostrovech je jen špatnou vizitkou neschopnosti hlídat zejména námořní hranice zemí EU. Na druhou stranu je pravděpodobné, že již začne EU využívat pravidel, která určuje v migračním paktu EU a začne invazní vojska v brzké době přerozdělovat.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...