30.3.2017
Kategorie: Ekonomika

Jaká bude naše budoucnost po „smrti“ globálního konceptu „sociálně-demokratického“ přerozdělování?

Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Budoucnost je zákaz deficitního hospodaření státu s výjimkou válečného stavu (ideálně ústavní – žít na úkor příštích generací je zločin proti lidskosti). Budoucnost je okamžité zrušení monopolu politických stran na účast ve volbách a ve vládě. Budoucnost je zrušení monopolu politiků a politických stran na přerozdělování prostředků ve veřejných rozpočtech. Budoucnost je také zrušení veškerých státních příspěvků na činnost politických stran. A budoucnost je i zrušení všech současných zákonných omezení pro kandidující nepolitické spolky a komunity, které se chtějí účastnit veřejného života.

[ad#clanek-respo]

Budoucnost je veřejná (on-line) kontrola a právo veta k čerpání jakýchkoli dotací a grantů z veřejných rozpočtů (našich i evropských). Budoucnost je zrušení současné formy státem organizovaného sociálního pojištění a z něj plynoucí (zákonná) povinnost platit sociální pojištění i v situaci, kdy občan od státu (z veřejných rozpočtů) nepožaduje žádný důchod, podporu v nezaměstnanosti či jinou formu sociální podpory.

Budoucnost je Konfigurovatelný stát jako konkrétní forma přímé demokracie. Forma, v jejímž rámci si jako občané sami zvolíme služby, které chceme a které nechceme, aby pro nás stát zajišťoval, podobně jako se konfiguruje auto (povinná versus nepovinná výbava), havarijní pojištění nebo třeba tarif mobilního telefonu. Forma, v jejímž rámci se lidé ze svých přirozených komunit, společenství i sami o sobě vyjadřují k pro ně podstatným tématům.

Budoucnost je i postupný nástup konkurenčního prostředí (privátního, komerčního nebo sdíleného) vůči státním službám ve sféře zdravotní, školské a později i dalších sférách. A budoucnost – a zdravý rozum a spravedlnost k tomu – je samozřejmě také právo reklamace všech služeb státu za předpokladu, že jsou nám tyto služby poskytovány špatně, nekvalitně nebo deficitně (na úkor příštích generací), tedy právo STEXITu, jak je popsáno zde.

[ad#pp-clanek-ctverec] 

ZDROJ: Michal Hájek, Česko 2050

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...