3.6.2017
Kategorie: Ekonomika

Proč nemáme na Vinohradech předzahrádku?

Sdílejte článek:

EC

Pokusíme se vysvětlit, jak nesmyslná byrokracie dusí podnikání v naší zemi. Zahrádku jsme měli každý rok od konce dubna a pokaždé absolvujeme stejné kroky, které začínáme řešit začátkem března.

Nejdříve žádost na Technickou správu komunikací (TSK), kde si po zaplacení cca 20000,- vyzvedneme zelenou kartičku za okno provozovny a podepsanou smlouvu s TSK. S tou jdeme jako každý rok na Odbor dopravy pro Prahu 3, s další vyplněnou žádostí a dalšími 20000,- tentokrát poplatek Praze 3. Ale ouha. Ve dveřích nás zarazí úředník, jestli už máme „památkáře“. Od roku 2017 je totiž Praha 3 zařazena do nějaké jiné zóny a „památkáři“ se musí vyjádřit k podobě předzahrádek.

Tak tedy Žádost o souhlas Odboru památkové péče na Magistrátu. Součástí žádosti má být kromě plánku a fotografie předzahrádky také souhlas majitele dotčeného pozemku, tedy chodníku. Majitel je stejný – hlavní město Praha, jeho majetková práva zajišťuje jiný odbor – Odbor správy majetku. Ten musíme další žádostí prosit o plnou moc. Ta zajistí, že se s námi budou památkáři vůbec bavit.

Tato žádost musí být doplněna o ověřený výpis z katastru nemovitostí, že dotčený chodník skutečně patří hlavnímu městu (sic). Ověřený výpis o šesti stranách stojí 600,-, protože na jednom listu vlastnictví je x různých chodníků v majetku města…

Nikdo se nepozastaví nad tím, že tou dobou už přes měsíc máme v ruce smlouvu s TSK, což je jiná organizace hlavního města, která chodníky spravuje?

Když památkářům doručíme po asi 10 dnech chybějící plnou moc (řeší to jen jedna paní a ta toho má teď moc) , dozvíme se, že památkářům vadí rozdíl mezi výkresem a dodanou fotografií zahrádky. Na fotce jsou truhlíky 50 cm od sebe, na výkresu jen 20cm…

Dále je třeba doplnit materiál židlí a stolků. Cože? Z fotky je to sice zřejmé a nikdo to původně nepožadoval, ale co se dá dělat. Tak tedy umělý ratan, hliník, plast. Spokojeni? Další dva týdny pryč…

Zdá se, že ano. Takže teprve v tomto momentu 9.5. mohou památkáři začít konat a zahájit správní řízení. Celý spis vezmou a pošlou ho na Národní památkový ústav! Ten to odborně posoudí. Má na to dva měsíce(!), pak to pošle zpět Odboru památkové péče MHMP a pokud pánbůh dá, dostaneme souhlasné stanovisko. S tím zajdeme na Odbor dopravy, který nám cca za další týden dá souhlas. Zahrádka bude možná v červenci, možná v srpnu.

Celou tu dobu mohlo mít město peníze za každý den záboru a vy, naši zákazníci, jste si mohli dát zákusek pod letní oblohou.

Vítejte v Čechách, zemi podnikání zaslíbené.

ZDROJ: EC

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x