9.12.2018
Kategorie: Historie

Viníkem privatizačních problémů jsou komunističtí lupiči

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Tak soudruzi se rozhodli v Poslanecké sněmovně projednávat údajné privatizační podvody z devadesátých let. Tomu se říká drzost. Jejich předchůdci vraždili a okrádali lidi, takže by třešničkáři měli být zticha.

 [ad#textova1]

Je to úplně jednoduchá filozofie. Kdyby komunisté lidem po roce 1948 neuloupili stamiliardové majetky, tak nebylo po roce 1989 co privatizovat. Takže současná KSČM, která se k socialistické minulosti hlásí, je hlavním viníkem problémů z privatizací. Je jasné, že když se státní majetek prodával po roce 1989 zpět do soukromých rukou, nemohlo být všechno absolutně čisté, protože lidé nejsou andělé. Navíc z nás komunisté udělali masu bez morálky a mravních hodnot. A krádež byla v jejich éře de facto hrdinským činem.

Uvedu příklad pradědy jednoho mého kamaráda, který si někdy po roce 1900 založil vlastní malou firmu na výrobu a opravu zemědělských strojů. Byl to šikovný kvalifikovaný dělník a tak se postavil na vlastní nohy. Dal do podnikání vlastní úspory a ještě se zadlužil. Hodně riskoval, ale pak šel nahoru, přečkal hospodářskou krizi a předal prosperující továrnu svému synovi, tedy dědovi mého kamaráda. Pak přišel rok 1948 a komunisté mu fabriku, ve které zaměstnával nějakých 40 lidí, sprostě ukradli. A porušovali přitom vlastní zákony a dokonce rovnou ústavu. V tzv. Ústavě 9. května z roku 1948, přijaté již komunisty ovládaném Národním shromáždění, je v Kapitole osmé Hospodářské zřízení § 158, odstavci 1) uvedeno: „Soukromé vlastnictví drobných a středních podniků do 50 zaměstnanců je zaručeno.“ Komunistické záruky ovšem byly k ničemu. Rudý mor právo nerespektoval, nerespektuje a respektovat nebude.

Komunisté sami přiznávají, že hospodářství přivedli lidově řečeno do kopru. Je velmi poučné si přečíst zprávu Ing. Alexeje Báleka Proč ztroskotal socialismus v Československu určenou pro ÚV KSČM. Píše se v ní … v roce 1986 byla energetická náročnost ČSSR o polovinu až o dvě třetiny vyšší než v řadě hospodářsky vyspělých států. Částečně to sice způsoboval vysoký podíl hutnictví, ale hlavní příčina spočívala v tom, že daná hospodářská soustava neměla dostatečně zabudovány stimuly pro invenci, snižování materiálové a energetické spotřeby. Srovnání v čase s hospodářsky vyvinutými kapitalistickými státy bylo pro ČSSR nepříznivé.

Nebo také. Inovační proces v Československu a i v České republice byl v sedmdesátých a osmdesátých letech pomalejší než v hospodářsky rozvinutých zemích. Technická úroveň výrobní základny byla relativně nízká (více než polovina výrobních strojů byla starší dvaceti let, pouze 1,4% strojů a zařízení byla vybavena technikou číslicového řízení (NC a CNC). Produktivita práce v československém průmyslu dosahovala v osmdesátých letech nejvýše 30 – 40 % hospodářsky vyspělých kapitalistických zemí. Stále se zápasilo s nízkou jakostí československých výrobků.

Takže přeloženo do češtiny, řada fabrik za socialismu beznadějně zastarala a vyráběla produkci na sklad, protože o ni ve světě nebyl zájem. Soudruzi z KSČM by měli být zticha a zbytečně neprovokovat. Můžou být rádi, že se s nimi, vzhledem ke zločinům, které způsobili, po roce 1989 zacházelo slušně a jejich partaj nebyla zakázaná. V Maďarsku v roce 1956 skončili mnozí komunisté daleko hůř.

[ad#pp-clanek-ctverec]

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 3,68 out of 5)
Loading...