7.9.2018
Kategorie: Politika

Trump, jeho žena a další vlastenečtí Američané chtějí odhalit protiamerické spiknutí v Bílém domě

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Jedním z bodů volební kampaně Donalda Trumpa, když usiloval o to stát se prezidentem Spojených států, bylo “vysušení bažiny” ve Washingtonu D.C. Běžný Evropan a možná i běžný Američan si pod tím představoval likvidaci klasického korupčního prostředí a kamarádíčků ve vládních úřadech, kteří si hrají svou vlastní hru. S nástupem Trumpa do úřadu však tento fenomén dostal jméno, které rezonovalo už během kampaně, a které naznačuje, že nejde jen o pár kamarádíčků, ale o celou hydru. Americká pravice to nazývá “deep state”, tedy něco jako stát ve státě, nebo stát pod povrchem státu.
 .
[ad#textova1]

Než se dostaneme do událostí dnešních dní, vraťme se o pár let zpátky. Možná raději o pár desítek let. O tom, že politiku Spojených států řídí i jiní lidé, než zvolení kongresmani a jmenovaná vláda a prezident, se mezi tzv.konzervativci šušká už od nepaměti. Jde o lidi, kteří mají své vlastní zájmy, většinou finanční, a tyto jejich zájmy mají vliv na to, jakým směrem se americká politika bude ubírat. Z nejvyšších kruhů vůči těmto lidem padlo varování v roce 1961 z úst odcházejícího prezidenta Eisenhowera, který varoval před “vojensko-průmyslovým” komplexem mající vliv na americkou politiku. Možná tehdy záměrně nezmínil i bankovní komplex, který s tím vojensko-průmyslovým komplexem vytváří jednu spirálu. Nicméně je zcela logické, že takové kruhy existují nejen v USA, ale po celém světě, a bylo by naivní předstírat, že tzv.demokracie jsou před nimi chráněny.

Jak bylo řečeno, tyto kruhy mají své finanční zájmy. Z chování korporací posledních desítek let je zřejmé, že přijaly globalizaci a nejsou proti demontáži národních států. Právě naopak. Pokud se objeví politik, který chce globalizaci vzdorovat, podporuje existenci národních států, dokonce se nazývá nacionalistou, a vytváří mechanismy, které mají chránit domácí trh a domácí pracovníky, nenajde se v podstatě korporace, která by ho podporovala. Však také ve volební kampani šly všechny velké peníze do kasy Hillary a Trump si musel kampaň z větší části platit sám. No a když Trump i přesto díky lidové podpoře vyhrál, najednou zjistil, že celý systém je chapadly této chobotnice prorostlý.

.

A s tím souvisí i události posledních dní, kdy se v New York Times objevil anonymní článek údajného člena Trumpovy administrativy, který říká, že bojkotují všechny Trumpovy kroky. Trump prostě nehraje jejich hru. Nebyl kandidátem elit, ale kandidátem lidu. Mají ho částečně pod kontrolou, ale ne úplně, a proto se ho chtějí zbavit a nahradit ho někým tvárnějším a poslušnějším, jako byli Clinton, Bushové a Obama. Konečně jejich souhra byla vidět na pohřbu globalisty McCaina, kde se tito prezidenti zdravili jako nejlepší přátelé. Jako členové jednoho týmu.

Vadí jim, že je Trump tvrdohlavý a nevypočitatelný. Jsou chvíle, kdy ho přes jeho dceru Ivanku a globalistu Kushnera, jejího muže, mají pod kontrolou a pak dopadají rakety na Sýrii. A pak jsou chvíle, kdy si Trump prosadí svou a vystoupí proti spiknutí technologických společností cenzurujících pravici.

V Bílém domě panuje tvrdý zákulisní boj, jehož intenzitu dokážeme vnímat jen počtem vyhozených lidí. Nyní, díky anonymnímu článku v New York Times, se tento boj dostal více na veřejnost, a prezidentova žena Melanie autora vyzvala, aby vystoupil na veřejnost a nebyl zbabělec.

Média jsou na straně těchto krys. Konkurovat jim mohou jen alternativní média, kde budou lidé tyto krysy odhalovat a šířit pravdu. Cenzura pravičáků na sociálních sítích ze strany technologických korporací pak jen celý kruh uzavírá.

 [ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...