13.1.2020
Kategorie: Společnost

Slabý a silný stát

Sdílejte článek:

PETR SEDLÁČEK

Mnozí chudí duchem nechápou, co to vlastně je a hlavně, jaký je rozdíl mezi „slabým“ a „silným“ státem. Tak tedy velice zjednodušeně:

Tzv: „slabý“ stát je stát s malou, ale vysoce efektivní správou, která je relativně levná a nezatěžuje občany nesmysly, které brání v jejich rozvoji a potažmo i toho státu. Jeho základem je osobní odpovědnost každého člověka za svůj život (a své rodiny, obvykle v něm také nikdo neví, že existují více než dvě pohlaví).

„Silný“ stát je zbytnělá byrokratická konstrukce, která nakonec není schopna obsluhovat ani samu sebe, spotřebovává většinu toho, co produktivní občané vytvoří a protože potřebuje stále více a více prostředků, tak nakonec všechny sedře až na kost a stát zcela zničí, jak ekonomicky, tak společensky a nakonec v něm jde doslova o život.

„Slabý“ stát chtějí skuteční pravičáci — neplést s ODS, STAN, TOP a ostatními pseudopravičáky — nadšenci neomraxistické EU.

„Silný“ stát budují uvědoměle všichni levičáci, kteří to nakonec chtějí dotáhnout až k obludě, Babylonské věži, zvané EU, která dopadne úplně stejně a se stejně děsivými následky, to je ovšem naprosto předvídatelný konec všech socialistických projektů, jedním z jeho základních poznávacích znaků je také kolektivní neodpovědnost, za nic, ani za svůj život — „přeci se o nás postará ten stát“.

Takže ve finále a ve skutečnosti je ten „slabý“ stát daleko silnější, než ten bankrotářský „silný“, kde mají lidé nakonec strach vystrčit nos na ulici (o nějakém podnikání nehovoře, aby se nestali obětí nějakých zákonů a regulací, kterých je tolik, že je nelze při nejlepší vůli dodržet, které však všudypřítomní úředníci tvrdě vyžadují (odůvodňují tak svou existenci).

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...