2.5.2024
Kategorie: Společnost

Hrobař demokracie

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Fotka s Felixem rychle obletěla internet, to víte, sociální sítě to umějí… a dostala se až do Řeporyj k tamnímu starostovi. Ten fotku okomentoval, že Felix je debil a že ho zatím šetřil, protože mu už brzy umře dcera (myšleno Anička Slováčková). Tím spustil smršť, jaká tu už dlouho nebyla. Jeho příspěvěk byl tak odporný, že ho nezkousli ani jeho líbodémo fandové a on ho musel po nějaké době smazat.

Samozřejmě k tomu dodal, že se neomluví a že všechny, kteří mu tento příspěvek vyčítali, považuje za pokrytce.

Informaci o tomto nádherném příkladu pravdy a lásky už včera přinesly Parlamentní listy a já nepochybuji o tom, že Pavlík Novotný přesvědčil hodně váhajících, aby to koalici STAČILO! hodili, protože něco takového se nevidí každý den. Já bych se ale na celou věc chtěl podívat z poněkud jiné stránky.

Hele, divili byste se někdo, kdyby se Félix Slováček naštval a prostě někomu zaplatil, aby Novotného zmydlil? Vždyť jestli u nás sídlí nějaké dno lidství, tak je to v Řeporyjích. Málokdo provokoval na všechny strany tak, jako právě Novotný. Za méně ostré výroky sedí lidi v base. On přál Čechům válku, přál ji i zemědělcům, dotáhl to dokonce na podmínku, ale také na zastání od ministra Rakušana, který Novotného výroky bagatelizoval tím, že Novotný přál zlo národu a to se smí. Nesmí se přát zlo jednotlivci…

Novotný si tu vzal do huby skoro každého a to velmi nevybíravým způsobem. Vždycky se postaral, aby to bylo arogantní, štiplavé, lidsky hnusné, ale rozhodně působivé. Co jiného je jeho pomník Vlasovcům, že?

Přesto se mu nestalo nic. V jeho autě nikdy nebyla žádná výbušnina, nikdo ho nepřepadl v nočních hodinách, když se vracel z tahu, nikdo mu nezapálil barák. Všichni ti, kterým naprosto odporně nadával a navážel se do nich, buď použili zákonné prostředky a nebo to prostě nechali být. Demokracie, vole!

Přemýšlím, jak dlouho by Novotný žil, kdyby bydlel v Británii a řekl tam, že Palestinci jsou opice, které patří vybombardovat… Nejspíš by už měl policejní ochranu a změněné jméno.

Samozřejmě, on by to tam nikdy neřekl. Dobře by věděl, že za něco takového by nejspíš následoval útok nožem nebo zápalnou lahví. Stejně tak dobře ví, že u nás je jednak pod ochranou vlády a jednak pod ochranou všeobecné slušnosti. Jako všichni líbodémo si dovoluje jen na spořádané občany. Na takové, od kterých nehrozí žádné nebezpečí.

Nevím, jestli si to Řeporyjec uvědomuje, ale jednoho dne to prostě přežene. Poslední kapka nemusí být nutně největší. Jednoho dne proti sobě spustí odplatu, která bude rapidně převyšovat všechno to, co on udělal druhým. Takhle to ale prostě chodí. Na Ukrajině jsme to také viděli. To se tak dlouho přibližujete s NATO k ruským hranicím, až tím spustíte něco, co jste si nedovedli vůbec představit. Můžete stokrát křičet o agresorovi, ale není to už nic platné, protože Rubikon byl prostě překročen.

Jestli u nás někdo přispívá v rozeštvávání společnosti a k přesvědčení, že tuhle demokracii by urychleně mělo něco nahradit, tak je to Řeporyjec. Otevírá kudly v kapsách, způsobuje zatínání pěstí (i na nohou), provokuje… Takhle nějak Ukrajinci stříleli na Doněck a pak se divili, co přišlo zpoza hranic a jak málo z nich zbude. K ničemu jim byla americká ochrana. I Novotnému jednou bude houby platné, že ho chrání strana, jejíž tváří je právě jeho prdel. Zatím má jediné štěstí… všude mimo Pětikoalici jsou slušní lidé. Kdyby opozice byla jako on, už by dávno ležel v nemocnici s přeraženou sanicí.

Až jednou vezmou lidé spravedlnost do vlastních rukou a začnou s tím právě v Řeporyjích, vůbec se tomu nebudu divit.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (57 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)