16.12.2015
Kategorie: Společnost

Šaría versus domácí násilí v ČR

Sdílejte článek:

HELENA V. ČERNÁ

Je mi hrozně. Můj muž mne takhle včera zřídil. Cítím se prázdná, ponížená. Nemohu spát, jíst, cítím existenciální strach…..Není to poprvé…. Poslední dobou hodně lidí mluví o domácím násilí páchaným u žen v islámském prostředí. Ale víte, o tom jak postupují orgány v ČR?

[ad#clanek-respo]

Například … žena je prokazatelně napadená, má tržnou ránu na tváři, počínající monokl, několik naraženin na těle. Zavolá Policii ČR, ta přijede, sepíše protokol a výpověď zúčastněných incidentu, zavolá v dobrém případě záchranku – ta rány ošetří, sepíše protokol o zranění. Všichni ženě doporučí odejít z domu, ideálně hned. Nikoho nezajímá, kam by žena měla jít …

Násilníka nechají v domě. Pokud žena nemá velká poranění pro hospitalizaci, není to trestný čin, ale takový incident řeší správní právo. Policie protokol o napadení postoupí příslušnému správnímu orgánu v místě činu … např. obecní úřad. Tam napadená osoba může dojít požádat, že chce, aby případ byl projednán. Úředníci přitom, například jako mne, nabádají, aby to nedělala, že stejně ničeho nedosáhne.

Do 3 měsíců zasedne komise obce, kde sedí například paní sekretářka, pokladnice a místostarosta …. ti rozhodnou, zda došlo skutečně k porušení občanských práv. Pokud se komise shodne, že došlo k porušení práv, udělí násilníkovi pokutu cca Kč 1000,- , kterou daná osoba zaplatí městskému úřadu a tím je vše hotovo. Pokud se situace opakuje, je vše stejné.

Nikdo ženu nechrání, všichni to vědí, jen čekají, kdy žena bez ochrany společnosti zanechá domov, majetek na místě a uteče. Pak si všichni oddychnou, protože policie nebude mít papírování, po důkazech policie neprahne. Pro Policii ČR to jsou zbytečné výjezdy, které stejně nic neřeší…..úředníci nebudou muset zasedat a rozhodovat o něčem, na co nemají vzdělání a co je nepříjemné. Všichni mají vyřešeno, kromě ženy.

Žena ztratí domov, často i majetek, o který se soudně může zpětně domáhat celé roky. Nemluvě o tom, jaká traumata musela zažít a jak těžké pro ni může být začít znovu bez ničeho. Muž-násilník mezitím spokojeně žije v jejich společném domě, zaplatil pár pokut příslušnému úřadu a má pohodu.

To je praxe domácího násilí z mé osobní zkušenosti. Není to podobné jako obávaná Šaría? Osobně mi to nepřijde o moc jiné, výsledek je stejný, žena nemá ochranu. Práva sice má, ale k čemu? Pomůže jí pokuta Kč 1000,-, kterou násilník zaplatí příslušnému správnímu orgánu? K ničemu…

[ad#clanek-respo]

Pokud vás tato informace zasáhla, šiřte informovanost o tomto tématu dál a pokud můžete, pomozte změnit zákony, aby chránily oběti a ne násilí.

Pokud chcete nějak pomoci mě, budu vděčná. Aktuálně hledám dobrého právníka pro rozvod a práci po rodičovské dovolené, abych nebyla na muži finančně závislá.

Děkuji za chvíli času, kterou jste tomuto tématu věnovali.

ZDROJ: Ing.Helena V.Černá

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 3,27 out of 5)
Loading...