6.9.2020
Kategorie: Politika

Přijde sčítání škod … pochopili to i Tchaj-wanci před letištěm?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPředseda Senátu České republiky se se svou suitou vrátil do Prahy. Letadlo přistálo na kbelském letišti a před výjezdem z něj se v sobotu dopoledne sešlo cca 30 – 40 lidí. V rukách drželi naše vlajky, nechyběly ani ty Evropské unie, dále transparenty, na nichž byla fixem napsaná hesla typu Jsme také Tchajwanci, Pane Vystrčile děkujeme, Jsme na Vás pyšní, Vystrčil na Hrad. Přítomní policisté drželi tyto vítače pěkně při kraji silnice, aby je nepřejela projíždějící auta, nechyběli ani kameramani ze zpravodajství. Vzhledem k nemožnosti zastavit se nedalo poznat, z kterých našich proslulých televizních stanic byli. Ve večerních zprávách se však jistě někde záznam z této směšné akce objevil.

Nepochopení průšvihu, kterým tato oficiální státní návštěva je, je do nebe volající a ukazuje opět na krátkozrakost nejen části naší politické scény, ale i jejích voličů. Celá komedie, kterou akce na Tchai-wanu byla, je postavena na vlastenecko-ideologické chybě. Tou je přesvědčení, že nám jakožto suverénnímu státu nemá nikdo co nakazovat, kam můžeme vyslat delegaci a kam nikoliv. To vše při nerespektování veškerých známých diplomatických zvyklostí. Navíc Vystrčil patří k straně, která momentálně pro nezávislost České republiky nedělá vůbec nic, podobně tak i další účastníci mise. Bývalý diplomat Fischer je liberálním prounijním ideologem, ex daňový poradce Goláň zase ani nevěděl, že bude přistávat v pražských Kbelích, a ne na slovensko-moravském pomezí a naftových polích v Gbelích.

Již v průběhu návštěvy se nahlas ozvali Číňané považující Tchaj-wan za své území. Jde pro ně o citlivé téma, protože nejsou moc zvyklí na to, aby někdo ignoroval jejich vnitřní politiku, ve které jsou problémy s tímto ostrovem ve skutečnosti něčím, jako je sůl v ráně. Vzhledem k tomu, že v ČLR žije přes miliardu lidí, kteří jsou obrovský obchodním potenciálem a jejich země partnerem desítek českých firem, je 21 milionů Tchaiwanců zanedbatelná kapka v moři a profit pro naše hospodářství je v poměru s Čínou nezajímavý. Navíc řada našich partnerů z EU (označení partneři je nadnesené, protože Francii a Německo považujme spíše za predátory žijící v našem prostředí) s Čínou ve velkém spolupracuje a nedovolili by si tyto vztahy narušit puberťáckým výletem oficiálních představitelů své země na Tchai-wan. Z tohoto pohledu je idiocie této cesty ještě více markantní.

Podporu Vystrčilovi a spol. vyjádřila ta část politické scény, která v tu chvíli hrála na národní strunu. Jindy však naopak trénuje řiťolezectví směrem k análním otvorům německých představitelů a unijních úředníků. Souhlasí s postupnou likvidací národních států a vedou řeči o potřebné integraci České republiky v rámci EU. Vadí jim nesouhlasné nóty čínských představitelů, ale v klidu se podřizují směrnicím vydávaným v Bruselu a přebírání moci Evropskou komisí. Upřednostňují tak zájmy zahraničních subjektů před naší svrchovaností, zároveň jsou zarytými vlastenci ve vztahu s Čínou. To platí pro ODS, Top09, STAN, ČSSD i ANO, o Pirátech ani nemluvě. V době, kdy Vystrčil škodil na Tchai-wanu, podepisovali Němci a Francouzi nové obchodní dohody s čínským ministrem zahraničí. Takže jediný, kdo Vystrčilovi zatleskal, je ministr zahraničí USA Pompeo. A to není nic obdivuhodného.

Idealisté před kbelským letištěm patří k příznivcům posthavlistické kliky a voličům výše uvedených stran. Slepota je v jejich řadách vcelku běžný jev, odmítají přijmout fakta o skutečných vlastnostech svého guru Václava Havla a vzývají ho pro jeho liberální názory a otevřenost vůči všemu ze Západu. Přitom Havel dlouhodobě hrál důležitou roli při rozkrádání státu, na němž se sám podílel, i na předávání svrchovanosti České republiku do rukou cizích mocností. Aktuální Vystrčilovo nepochopení rozložení sil na politické a hospodářské mapě světa bude stát české podnikatele stovky milionů, o čemž se jako první přesvědčil výrobce klavírů Petrof. Z mnoha dalších obchodů ještě sejde a bude zajímavé pozorovat, neskončí li to u soudu a nebude li muset stát hradit jím vzniklé škody. Amatérská hurá akce měla být zastavena Ministerstvem zahraničí i za cenu znemožnění odletu letadla. Na Vystrčila a spol. by měla být podána žaloba a naši skuteční diplomaté by na jejím základu měli ukázat, že šlo o naprosto vymykající se záležitost v ohledu na zájmy České republiky. Tady není místo na falešnou hrdost, ale na připuštění si skutečnosti, kterou je toto obrovské šlápnutí předsedy Senátu ČR do skutečně nevábně vonícího lejna. A pár nadšených hlupáků před letištěm na tom nic nezmění. Vystrčil skutečně patří na Hrad, ale jen tehdy, pokud tam ještě funguje hladomorna.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 3,46 out of 5)
Loading...