24.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Německá lékárnice odmítá změnit název své lékárny “U mouřenína”. Jak dopadne?

Sdílejte článek:

CV

Politicky korektní šílenství požadující změny nejrůznějších jmén hotelů, hospod, měst atd zasáhlo i lékárny. Neomarxističtí aktivisté požadují změny u všech podniků, které nesou název Mohr (der Mohr znamená v němčině mouřenín, ale i černoch).

Lékárna „Hof-Apotheke zum Mohren“ (dvorní lékárna u mouřenína) ve Frankfurtu nad Mohenem se minulý víkend stala terčem demonstrace aktivistů inspirovaných hnutím black lives matter (BLM). Aktivisté požadovali změnu jména lékárny, které je prý urážlivé a necitlivé pro uprchlíky a “novo Němce”.

Odvážná majitelka Kerstin Podszus ale změnu názvu a obvinění z rasismu rezolutně odmítla s argumentem, že lékárna to jméno dostala před stovkami let a po “mouřenínech”, kteří před staletími přinesli do Evropy ve středověku “moderní” lékárenství. Lékárna má ve znaku mouřenína s znakem askulaba a lékárenskou lahvičkou na bylinky. Podle lékárnice tehdy označení “mouřenín” byl kompliment. Lékárna navíc vnikla v roce 1621 a v té době žádní černoši v Německu nežili (což může být za bojovníky proti rasismu možná překvapení).

Mnozí majitelé podniků s názvem “mouřenín” bohužel tak stateční nejsou. Jiná lékárna ve městě ale logo s mouřenínem již změnila, stejně jako jiná lékárna v Mainzu. Stejně jako například hotel v Augsbugu.

Otázkou je, jak statečná lékárnice dopadne. Přijde jí Antifa a uprchlíci rozmlátit lékárnu? Zavřou jí úřady kvůli “rasismu”?

Vinit ale nelze jen současné poblázněné aktivisty, velká část z nich to dělá sice ze zištných důvodů (kariéra, granty, postup v zaměstnání, snaha zalíbit se globálním pánům), ale jsou to jen poslušné loutky bez vlastních nápadů. Hlavními viníky jsou ti, kteří celý tenhle koncept neomarxismu vymysleli, stejně jejich kumpáni, kteří je podporovali v mediích a finančně je zajišťovali. Na ty je třeba začít ukazovat prstem a volat je k odpovědnosti. Nevěřte pohádkám, že podobné procesy se “dějí sami od sebe”, nebo že je vyvolala “byrokracie” (např sociolog Petr Hampl). Samo se toho ve společnosti děje opravdu velmi málo, především v oblasti těch špatných věcí.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...