9.5.2024
Kategorie: Politika

Ficova holubice míru

Sdílejte článek:

VK

Litva se stala první zemí NATO, jejíž parlament právě odsouhlasil vyslání vojsk na Ukrajinu! Pro list Financial Times to uvedla litevská premiérka a čeká se už jen na oficiální pozvánku od ukrajinské strany! Litevští vojáci mají na Ukrajině vést výcvikový tábor! V Bratislavě došlo k vypuštění holubic míru po anti-válečném projevu Roberta Fica! Válka na Ukrajině začala již v roce 2014 a nikoliv v roce 2022, prohlásil Jens Stoltenberg na zapomenutém videu!

Právě ve chvíli, kdy celý svět si připomíná výročí konce II. sv. války, dochází dosud k největší bezpečnostní eskalaci po II. sv. válce. Litevská premiérka Ingrida Šimonytė řekla [1] novináři amerického listu Financial Times, že má souhlas parlamentu k vyslání vojáků na Ukrajinu za účelem výcviku Ukrajinců, což její vláda již dříve navrhla, ale Kyjev o to zatím nepožádal. Šimonyté připustila, že Rusko by vyslání litevských vojsk považovalo za provokaci, ale dodala: “Kdybychom mysleli jen na ruskou reakci, tak bychom nemohli nic poslat. Každý druhý týden slyšíte, že někdo bude bombardován.

Ingrida Šimonytė, premiérka Litvy

Tento týden Rusko v reakci na Macronovy komentáře provedlo cvičení s taktickými jadernými zbraněmi. Šimonytė pochybuje, že by tyto zbraně byly použity, vzhledem k tomu, že radioaktivní spad by zasáhl i Rusko. Většinou vane vítr ze západu na východ,” poznamenala. Podle Šimonyté Rusko zintenzivňuje útoky na ukrajinskou civilní infrastrukturu, jako jsou elektrárny, školy a nemocnice. Rusko se snaží vyprovokovat novou vlnu lidí, kteří utíkají z Ukrajiny, protože tam nejsou základní inženýrské sítě a základní služby, uvedla litevská premiérka. EU hostí více než 4,2 milionu uprchlíků z Ukrajiny. Po více než dvou letech války však v některých evropských zemích sílí kritika podpory poskytované Ukrajincům.

Litva je první zemí NATO, která podle premiérky souhlasí s vysláním vojsk na Ukrajinu, zatímco Surovikin míří znovu do Moskvy

Šimonytė zlehčovala zprávy o tom, že Litva prý pomáhá vracet muže v bojovém věku na Ukrajinu, která se zoufale snaží získat další vojáky. “Nebudeme organizovat deportace ani hledat ukrajinské muže v zemi, protože by to nebylo legální,” řekla Šimonytė a dodala, že EU jim zaručila ochranu do března 2025. Těm, kterým Kyjev prokáže, že se vyhýbali vojenské službě, však může být trvalý pobyt odepřen, ale bez deportace, uvedla Šimonytė. Znamená to, že by Ukrajincům zůstaly jen dočasné pobyty, což by je diskvalifikovalo např. z nároků na různé sociální benefity.

Chtěla by “Ukrajině pomoci, zajistit, aby měla potenciál obnovit své ozbrojené síly a nechat odpočívat lidi, kteří dlouho bojovali“. Premiérka Litvy neupřesnila pro FT, jestli už proběhlo v Kaunasu hlasování v parlamentu, anebo jde o dopředu dojednaný souhlas zástupců parlamentní většiny, který se odhlasuje až dodatečně jako formalita, ale to v podstatě nehraje roli, jde jen o procedurální detail.

Gen. Sergej Surovikin

Nic to nemění na tom, že Litva se tak 8. května 2024 stala první zemí NATO, jejíž parlament souhlasí s vysláním vojsk na Ukrajinu. Ponechme stranou, za jakým účelem, protože to v konečném důsledku nebude hrát žádnou roli při zatažení NATO do války na Ukrajině. Rusové to vysypou na výcvikovou základnu tak jako tak, a to zejména ve chvíli, jestli se potvrdí zatím neověřené zprávy z Moskvy.

Podle nich se Sergej Surovikin přezdívaný jako “generál Armageddon” vrací z mise v Africe a měl by mít v nové ruské vládě, která bude představena Vladimirem Putinem 10. května, funkci náměstka nového ministra obrany. Sergej Šojgu by měl jako ministr skončit a na jeho místě se má ocitnout guvernér Tulské oblasti a v budoucnu údajný nástupce Vladimira Putina, generálporučík Alexej Djumin, který v minulosti na přelomu let 2015 a 2016 sloužil jako náměstek Sergeje Šojgu.

V Moskvě se po inauguraci Putina chystá mohutná přestavba vlády, Surovikin by se mohl stát náměstkem nového ministra obrany

Jeho pozici náměstka po něm potom obsadil právě Timur Ivanov, který byl před několika dny zatčen kvůli korupci. Podle informací z Kremlu chce Putin provést přesun, že gubernátor Djumin se stane ministrem obrany a jeho náměstkem by se měl stát právě Sergej Surovikin, který je nezbytný pro přípravu chystané ruské ofenzívy na Charkovskou a Sumskou oblast. Surovikin dostal distanc od Kremlu za příliš těsné vztahy s Jevgenijem Prigožinem a byl na skoro rok odsunut do tzv. afrického kontingentu.

Alexej Djumin s Vladimirem Putinem

Jeho návrat do Moskvy je ale znamením, že pro Kreml je Surovikin příliš důležitý, a to i vzhledem na úspěch jeho obranné linie v Záporoží, kterou nechal vybudovat a díky ní selhala ukrajinská ofenzíva. Samozřejmě, že je potřeba počkat na vývoj, protože na sociálních sítích se šíří mnoho dezinformací a starých videí, jako je třeba skoro 6 měsíců staré video se Surovikinem, jak sedí v letadle a něco textuje na mobilním telefonu.

Video se teď šíří s tvrzením, že je to aktuální nahrávka, ale video je ve skutečnosti staršího data. Návrat Surovikina by ale dával smysl z vojenského a strategického hlediska. Pokud odejde Šojgu, budou odejiti nejen mnozí další, ale přijdou nové a staronové tváře. A v této situaci Litva, jako země, která za II. sv. války se přidala na stranu nacistického Německa, ústy své premiérky oznamuje připravenost vyslání vojsk na Ukrajinu, pokud přijde z Kyjeva zvací list. Litva je tak první zemí NATO, která po stránce politické vůle dala vyslání vojsk zelenou.

Co nezvládl Hitler a jeho vojska, o to se teď snaží NATO a kolektivní Západ

Celý západní svět si ve středu 8. května připomněl 79. výročí vítězství nad fašismem a přestože Praha byla osvobozena Rudou armádou až 9. května, tak již o den dříve se konaly pietní akty po celé Evropě. A právě v tomto okamžiku se schyluje podle všeho k vypuknutí III. sv. války, protože se ukazuje, že Stalinova vojenská politika v roce 1945 v jedné klíčové věci selhala, protože se jí nepodařila denacifikace Evropy. Po uplynutí 79 let stojí nacistická vojska NATO znovu před branami Ruska a znovu volají národy Evropy do zbraně. Nacistický proces je znovu zarámován masivní rusofobií, která je pěstována v evropské mládeži od útlého dětství.

Místo míru munice a prznění státního znaku. Ministryně obrany Jana Černochová a premiér Petr Fiala

Výsledkem tak je, že 35 let od rozpadu Východního bloku byla celá Evropa, až na pár výjimek doslova jen 3 států (Maďarsko, Slovensko a Srbsko), renacifikována, a to i v těch 3 zmíněných státech jedou renacifikační procesy na plné obrátky, tedy v řadách opozice, která je řízena pomocí “difúze” ze zahraničí. K neuvěřitelnému elaborátu šéfa Progresivního Slovenska o difúzi a vytváření barevných revolucí chystáme extra článek. A v ostrém kontrastu s nacifikovanou Evropou je právě vystoupení Roberta Fica na bratislavském Slavíně, kde opět vyzval k míru a kategoricky odmítl vyslání slovenských vojáků na Ukrajinu.

VIDEO: Robert Fico v projevu za mír a proti válce po 79. letech po porážce fašismu a nacismu

Na závěr projevů na Slavíně následovalo i symbolické vypuštění holubic míru, což je v dnešní Evropě naprosto ojedinělý jev, který byl dříve zcela běžný, ale v dnešní době je mír v podstatě vnímaný jako sprosté slovo. Níže máte sestřih s projevem Roberta Fica a můžete si přehrát i nesestříhanou verzi celého pietního aktu [2]. Fašizace a nacifikace v Evropě a hlavně v ČR se projevuje už natolik, že dokonce někteří zaměstnavatelé v Praze filtrují uchazeče o zaměstnaní, protože do vstupních dotazníků dávají podivné otázky.

Projev Roberta Fica k 79. výročí vítězství nad fašismem v Bratislavě na Slavíně

Ptají se, jestli člověk chce… mírové řešení konfliktu na Ukrajině, anebo vojenské řešení s cílem vytlačení Rusů z okupované Ukrajiny a rovněž  dotaz na konflikt v Pásmu Gazy … chcete zastavení izraelských vojenských operací, anebo podporujete likvidaci teroristů v Gaze? Do redakce nám čtenářka poslala vstupní dotazník jedné pražské firmy a právě prověřujeme, jestli nejde o podvrh. Evidentně se jedná o selekci nových zaměstnanců s cílem vyloučit všechny tzv. “dezoláty“.

VIDEO: Hackeři v Berlíně nasvítili Brandenburskou bránu Praporem vítězství Rudé armády

V podstatě proces renacifikace jde ruku v ruce s fašizací, což jsou procesy, které jdou sobě naproti ze dvou směrů, fašizace jde ze shora dolů, nacifikace zezdola nahoru, a prostě někde se setkají a propojí se. Pokud soukromé firmy přebírají tyto kádrovací manýry, potom jde o typicky nacifikační proces uvědomělé pražské buržoazie zezdola, která přebírá fašizační narativ elit a politiků ze shora.

Je rovněž zajímavé sledovat ty neuvěřitelné rozporuplné výroky ze strany těchto pro-západních živlů. Možná právě na protest proti nim hackeři v Berlíně nabourali promítačku na iluminaci Brandenburské brány a promítli na ní tzv. Prapor vítězství Rudé armády, konkrétně Rudý prapor 150. pěšího pluku Kutuzova, který se účastnil závěrečné zteče v Berlíně při útoku na Reichstag.

Hackeři se nabourali do promítačky a nasvítili Brandenburskou bránu Praporem vítězství Rudé armády!

Západní zfašizované elity neustále opakují dokola, že Rusko spustilo 24. února 2022 válku na Ukrajině, ale přitom samotný generální tajemník NATO Jens Stoletenberg už vloni toto tvrzení odmítl se slovy, že válka na Ukrajině začala již v roce 2014 a po celou dobu západní země Ukrajinu vyzbrojovaly, poskytovaly jí techniku, cvičily vojáky, takže když v roce 2022 vtrhla ruská armáda na Ukrajinu, tak ukrajinská armáda už byla připravená a úplně jiná než v roce 2014.

VIDEO: Generální tajemník NATO potvrdil, že válka na Ukrajině vypukla již v roce 2014

Válka prostě na Ukrajině běžela od Majdanu, na východě Ukrajiny zuřila občanská válka a vstup Ruské armáda byl pouze pokračováním této války. Když tedy šéf NATO řekne, že válka na Ukrajině začala již v roce 2014, proč je Rusko obviňováno z rozpoutání války? Prostě západní elity mají obrovský chaos ve svých výrocích, a když se jim to hodí, válka začala až v roce 2022. A jindy, když chtějí ukázat zásluhy, tak prohlásí, že válka začala již v roce 2014 a západ celou dobu Ukrajinu vyzbrojoval. A k čemu? No přece k válce s Ruskem! Ooops! A je to venku, že? Prostě argumentace západních elit kulhá na obě nohy, protože válku připravovali, chystali, plánovali a nakonec i spustili.

Generální tajemník NATO již v roce 2023 přiznal, že válka na Ukrajině začala již v roce 2014!

A teď najednou vidí, že Ukrajina nemá sílu, protože nemá dostatek lidí do války. A tak je potřeba nasunout vojáky zemí NATO na Ukrajinu pod různými maskovacími historkami, např. o nebojovém nasazení, o výcvikovém určení, o neválečné obsluze radarů, o asistenci vojákům, o poradcích vojáků atd. Pravdou ale je, že jakmile Rusové spustí ofenzívu a ukrajinské pozice začnou padat, v tom okamžiku začne násun vojsk zemí NATO na Ukrajinu. Nebude totiž už na co čekat. Buď nasunutí NATO, anebo porážka Ukrajiny. Výběr se totiž pro kolektivní Západ zúžil na dvě varianty, a obě jsou pro Západ děsivé.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)