9.5.2024
Kategorie: Historie

Prahu osvobodila v roce 1945 Evropská unie?

Sdílejte článek:

MARTINA P.

Dnes si připomínáme osvobození Prahy Rudou armádou. Vojska 1. ukrajinského frontu pod velením maršála Koněva, vstoupila brzy ráno 9. května 1945 do bojující Prahy a po krátkých bojích osvobodila město za pomoci místních českých povstalců, kteří naléhavě žádali Rudou armádu o pomoc proti německé přesile. Německá vojska překotně ustoupila právě ze strachu z příjezdu Rudé armády. Vždyť ještě 8. května podnikli Němci prudký útok na město a povraždili mnoho Pražanů.

Polistopadový režim se snažil a snaží všemožně relativizovat význam Rudé armády na osvobození ČSR a Prahy. Od nástupu vlády „ukrajinsko“ premiéra Fialy a obsazení MHMP antičeskými bojůvkami Pirátů, Prahy sobě, ODS, STAN a TOP9 to ale získalo opravdu bizarní podobu. Došlo ke stržení pomníku maršála Koněva, po něm pojmenovaná ulice na Praze 3, byla přejmenována na nevýznamného pražského komunálního politika (Hartigova), měnit se prý bude i nápis na stanici metra Anděl (dříve Moskevská)…

Zajít lze ještě dál. Pražské tramvaje dostaly k příležitosti státního svátku vedle české vlajky i vlajku EU. Má to snad evokovat dojem, že Prahu osvobodila v roce 1945 Evropská unie?!

Co bude příště, oslava vlády říšského protektora Heydricha a truchlení nad jeho smrtí z rukou „českých teroristů“ Gabčíka a Kubiše? Nebo budou „čeští“ politici bědovat nad porážkou hitlerovského Německa, které přece bojovalo proti Rusku…. ?!

Od současných představitelů Prahy jsme již slyšeli, že prý se Praha osvobodila sama (proč to tedy Pražané neudělali již v roce 1941?!), nebo že to byla hlavně zásluha Vlasovců (kteří se původně zapojili do bojů na straně povstalců, aby pak během bojů Prahu 7. května opustili směrem na západ).

Pokusy o přepisování české a světové historie jedou na plný plyn, stejně jako genocida bílého obyvatelstva a snaha nahradit ho barevnými imigranty.

Pražské tramvaje s EU vlajkou, podle místních politiků asi Prahu osvobodila vojska EU….

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,66 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)