Americké impérium se rozpadá
ERIC ZUESSE
Ukrajina, nový a důležitý prostor na euroasijské šachovnici, je geopolitickým pivotem, protože sama její existence jako nezávislé země pomáhá transformovat Rusko. Bez Ukrajiny přestává být Rusko euroasijskou říší. Rusko bez Ukrajiny může stále usilovat o imperiální status, ale pak by se stalo převážně asijským imperiálním státem, který by byl s větší pravděpodobností vtažen do vyčerpávajících konfliktů se vzbouřenými Středoasijci, kteří by pak s nelibostí nesli ztrátu své nedávné nezávislosti a byli by podporováni svými islámskými soukmenovci na jihu. Čína by se také pravděpodobně postavila proti jakémukoli obnovení ruské nadvlády nad Střední Asií, vzhledem k jejímu rostoucímu zájmu o tamní nově nezávislé státy. Pokud však Moskva znovu získá kontrolu nad Ukrajinou s jejími 52 miliony obyvatel a významnými zdroji i přístupem k Černému moři, Rusko automaticky znovu získá prostředky k tomu, aby se stalo mocným imperiálním státem, který se rozkládá v Evropě i Asii. Ztráta nezávislosti Ukrajiny by měla bezprostřední důsledky pro střední Evropu a z Polska by se stal geopolitický pivot na východní hranici sjednocené Evropy.
Pokud byl natolik hloupý, aby věřil, že právě proto je Ukrajina od roku 1945 pro vládu USA hlavním národem, který chce přidat do vojenské aliance proti Rusku, pak je ještě hloupější než jeho čtenáři, ale jinak si možná prostě myslel, že jsou dost hloupí na to, aby si to přečetli, aniž by se tomu smáli. (Jeho označení „Ukrajiny za nový a důležitý prostor na euroasijské šachovnici“ je obzvlášť vyjukané, protože o to se americká vláda snažila už od roku 1945).
O tom, že se blíží zhroucení globální hegemonie USA a rozdělení světa, které by USA měly uskutečnit, by se dalo hovořit. Government, na „my“ (její impérium) versus „oni“ (její cíle), znamená (pokud to nebude znamenat třetí světovou válku), je vznikající souboj dvou zásadně odlišných hodnotových systémů: na jedné straně je to ten minulý, který je nadřazený a věří v (ale vždy znovu definovaný) princip „Might makes right“ (v liberální interpretaci po 2. světové válce: je to, že nejlepší stoupá nahoru a má právo oblbovat nebo jinak zotročovat ty dole), versus budoucí, který je antisupremacistický, věřící v „Všichni mají stejná práva“ (a stejnou povinnost vztahovat se na tomto základě ke všem ostatním). V mezinárodním měřítku je to imperialismus versus antiimperialismus. Imperialismus je starobylý aristokratický mezinárodní systém; antiimperialismus je budoucí demokratický mezinárodní systém.
Hlavním zastáncem imperialismu je americký megamiliardář George Soros, jehož nadace Open Society Foundations měla 226 (ze 751) „spolehlivých spojenců v Evropském parlamentu (2014 – 2019)“. V březnu 2022 vydal Evropský parlament 75stránkové prohlášení „Úloha hodnot ve vnější politice EU“, v němž se spojil s americkou vládou a postavil se proti „autokraciím“, jako jsou Rusko a Čína; posílil tak rozdvojení mezi „demokratickým“ blokem USA a „spojenců“ na jedné straně a Ruskem, Čínou a dalšími „autokraciemi“ na straně druhé. Soros také od 2. června 1994 prakticky vlastní Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL), které vytvořila CIA, ale 4. září 2023 se ho začal zbavovat. Téměř po celou dobu od zániku Sovětského svazu a komunismu a Varšavské smlouvy v roce 1991, kdy v podstatě skončila antikomunistická“ záminka pro americký imperialismus, tedy jeho kolonie pokračovaly dál, přičemž jejich ‚demokracie‘ (jak se nazývá vláda po převratu na Ukrajině) byly proti svým ekonomickým konkurentům, jako jsou Rusko a Čína, ‚autokracie‘. Tyto „autokracie“ si však ve skutečnosti vedly v hospodářské výkonnosti mnohem lépe než tyto „demokracie“.
A jak demokratické jsou USA a jejich kolonie? Nejsou; nazývat se „demokracií“ je lež. Vědecké údaje o tom, že USA nejsou ani vzdáleně demokracií, jsou obzvláště přesvědčivé.
- Trumpovo ultimátum Rusku (a odpověď) - 25.1.2025
- Levně vyrábíme energie a Německo z nich levně žije - 25.1.2025
- To nebyla dohoda, ale zločin - 25.1.2025
Kdyby celé křivácké USA pohltil oceán, možná by byl na světě konečně klid.
Ono je to dost reálné a stačilo by k tomu málo – nějak šikovně aktivovat supervulkán pod Yellowstonem. Technicky by to možná ani nebyl takový problém. Jenže nikdo neví, jaké důsledky by tahle „superexploze“ měla v globálním měřítku. Kdyby zmizela jen Amerika… Mohlo by se stát, že planeta by se skutečně stala neobyvatelnou v důsledku fatální změny klimatu, radiace, atd… Kdyby tohle šlo odhadnout, věřím, že by to někdo už provedl (a nemuselo by to být zrovna Rusko).
O možném výbuchu Yellowstonu jsem viděl velice poučný dokument. Sledují ho satelity, které měří změny v jeho „nafukování“ a následném klesání nadmořské výšky.
Byly tam názorně ukázány následky výbuchu, kdy by byla zasažena celá severní polokoule s zatemněním sopečným popelem, pokles teplot až o 10°C, konec pěstování plodin na 5 roků.
Moje zkušenost je taková, že o křiváckých USA píšou, z velké části, příznivci vraždění, loupeni a lhaní, příznivci režimů jako je kremelský(RF) a čínský ( ČLR).
☝️Oteklý polomongol Putin je okupant, zloděj a vrah.
Měl by ses tam odstěhovat a přidat se k těm, co chtějí zabránit znovuzvolení Trumpa, čudlimíre.
Jiří(10:01:10)…Ty musíš být v životě hodně neúspěšnej,že tady prezentuješ ty svoje zvratky.Sranda jak cyp!!!!☝️Jiří je celooteklý plnomonkol,inteligenčně levicově zdegenerovaný extrémista(liberál).
Nemyslím, že úspěch nebo neúspěch s tím souvisí. Dnes může být úspěšný každý asertivní blbec a mnoho inteligetních lidí je na tom špatně.
Kdyby USA pohltil oceán, na jejich místo by prostě přišel někdo jiný. Je to jako v kapitalismu. Na každé výnosné místo se třese mnoho šizuňků. Poražení jednoho nic neznamená.
Za zaostávání USA může podpora elektromobility.
https://www.finmag.cz/byrokracie/440436-zavod-o-klicovy-byznys-budoucnosti-zacal-evropa-tezce-zaostava-za-usa
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/svet/v-usa-sili-hlasy-zadajici-ochranu-trhu-pred-elektromobily-z-ciny-348143
Nejen to. Je to klasický případ expanze říše, která se roztahuje, nafukuje – ale tím její tkanivo řídne. Elektromobilita je jen jedním pokusem o ohromný zisk. Slepou uličkou, aspoň v tomto století.
Dagmar, nemej strach, vzdyt on je pohlti a ty americke plavacky uz nikdo nebude zachranovat. Vsichni rozumni lide na celem svete je nenavidi.
Zdravi Michal
Základním problémem je, že všechny vysplé země jsou na okraji zhroucení. Všechny vyspělé země začínají vymírat a mají problém se stárnoucí populací – EU, USA, Čína, Japonko, Jižní Korea. Všude je problém se stále rostoucími dluhy (Čína není zadlužená jako celek, ale o to větší dluhy mají jednotlivé regiony). Všechny státy se bojí, že korporace přestěhují pracovní místa, a tak od nich nesmí vybírat peníze. A pokud nemůžete vybírat peníze tam, kde jsou a musíte je vybírat od těch, co nemají téměř nic, pak nic nevyberete (a ještě poštvete ty chudáky co musí platit proti sobě). Není to krize USA. Je to krize kapitalismu, ke kterému se všechny země přidali. (Ano, Čína má státní kapitalismus, rozhodně nemá socialismus a už vůbec ne komunismus). Ve slavném kapitalismus na nic nejsou prachy. Na důchody, na děti, na školy, na vědu, na bydlení, na investice, na infrastrukturu… Ale na uplacené věci, boj oligarchů o moc a peníze (což je dnes v kapitalismu vlastně totéž), na války které dotují zbrojařské firmy, na vakcíny, které dotují další firmy, na trangender, která dotuje mafie neziskovek (na které už často nefungují jako neziskovky ale spíše jako soukomé firmy), na to peníze jsou. Není to krize jen USA, je to krize globálního kapitalismu. Je jen otázkou, jestli korporacím dochází, že nesmí překročit tu poslední linii a musí udržovat systém alespoň na pokraji zhroucení tak, aby nezkolaboval okamžitě. Na to co bude za sto let an a to, že zlikvidují vlastní lidi a rasy viditelně kašlou, ale nějakou dobu to možná udrží.
Amíkům a KoZa se všechno hroutí, protože jim docházejí zdroje a už nemají kde krást. Po roce 1989 postupně vykradli bývalé země socialismu včetně nás. Teď se jim postavily země Afriky, kolonie, které je postupně vyhánějí. Zejména Amíci a Žabožrouti jsou v prdeli, ztratili levné dodávky uranu.
Na Saúdy a spol. si netroufnou, tak se zaměřili na Rusko. Jenže nečekali, že se jim Rusové postaví na tak obrovský odpor.
Ještě bych dodal, že my pamětníci, si velice dobře pamatujeme, kdo nás osvobodil a na blbé kecy a lži současné vládní bandy budeme reagovat ve volbách.
Už aby se rozpadlo, ale realisticky to vidím tak, že to ještě nějakou dekádu bude trvat.
komouši zase sní své vlhké sny, Pravý prostor už by se měl přejmenovat na dikobraz nebo na Rudé právo
To přejmenování není tak jednoduché. V kaptalismu záleží na zaběhnutém jménu. Při změně jména by klesl počet čtenářů, už proto, že by přestaly fungovat dosavadní odkazy. Právě proto potřebujeme více plánované hospodářství, kde by takové přejmenování nebyl takový problém jako v dnes umírajícím a v křečích se zmítajícím kapitalismu. Je mi líto, že vy už zde nevlhnete jako kdysi, ale ty vaše vlhnoucí sny byly naprosto mimo realitu a je normální, že většina lidí už jim nevěři. A taky už to ani nikdo nechce číst. Takže čistě na základě nabídky a poptávky ty pravicové žvásty musí končit.
Když vememe v úvahu, co jste, tak je normální, že tak koukáte pořád. Ale z definice toho, co jste, vám to bude docházet pomaleji.
Ludwigův institut použil vládní údaje, aby ukázal, že skutečná míra nezaměstnanosti v USSA je 24 %, a nikoli 3,5 %, jak uvádí vláda. Fed je devatenáckrát insolventní. 43% malých podnikatelů není v kolonii zvané USSA schopno platit nájem.
Apropo víte kdo byl majitelem Titanicu no přece JP Morgan a k vůli tomu byl jedním ze zakladatelu fedu proto na lodi zahynuli jistí bankéři, kteří byli proti jeho založení. A ta banka přišla teď o svůj majetek v Rusku zabavený soudem.
Zlatí komunisti , nejlépe tu bylo za Husáka !
Jak komu. Miliardářů tehdy nebylo tolik. A ti co dnes jsou by s vámi nesouhlasili. Pár lidí co mělo velké štěstí a hodně těch, kteří kradou nebo parazitují na systému, jsou na tom dnes lépe. A ani o Afičany se tehdy tak dobře nestarali. A cikáni museli chodi do práce. Spekulanti tehdy neměli pro svoje spekulace tolik příležitostí, ani tak velké. Takže těch skupin, co se dnes mají lépe přecejen několik najdete. A také nezapomeňte na to, že lidé uráceli moc peněz za to, že měli děti a starali se o ně. Dnes si za to mohou koupit i banány nebo investovat na burze.
Už aby.
Teherán je připraven obnovit jednání s Washingtonem
Šíitský stát musí být také připraven obnovit rozhovory o íránském jaderném programu, které byly přerušeny během funkčního období bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Írán je připraven obnovit jednání s Washingtonem, prohlásil v neděli Kamal Harazi, zahraničněpolitický poradce íránského nejvyššího politického a náboženského vůdce ajatolláha Alího Chameneího. — íránská tisková agentura ISNA.
Politik, který dříve zastával funkci ministra zahraničí, dodal: „Pak bychom mohli diskutovat i o denuklearizaci regionu.“Íránské ministerstvo zahraničí opakovaně podtrhlo, že je ochotno komunikovat s Washingtonem pouze prostřednictvím třetí strany – například Kataru, Ománu nebo v některých případech Evropské unie. Mezi oběma zeměmi neexistují žádné oficiální diplomatické vztahy.
Teherán v posledních letech opakovaně zdůrazňoval, že jeho jaderné aktivity jsou mírové a že islámská republika nikdy neusilovala o vývoj nebo nasazení jaderných zbraní.Podle únorové zprávy Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) však Írán výrazně zvýšil produkci vysoce obohaceného uranu a pokračuje v obohacování uranu o čistotě 60 procent, což výrazně převyšuje čistotu potřebnou pro komerční jaderné využití. Harazi řekl již v roce 2022, že Írán je technicky schopen vyrobit jadernou bombu.
– například Kataru, Ománu nebo v některých případech Evropské unie. )))
nebo v některých případech Evropské unie.
no jo )))