13.5.2024
Kategorie: Politika

Jak se krade demonstrace?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V tomto týdnu rozvířila stojaté mediální vody reportáž zveřejněná v Reportérech ČT o zneužitých a ukradených demonstracích. Ausgerechnet to vyšlo na stejný den, kdy odboráři opustili jednání tripartity, protože si už dál odmítali nechat nadávat a vzápětí ohlásili velký protest do Prahy na úterý 21.5.2024.

Mimochodem… Dle očitých svědků tam měl Fiala úplný hysterák, což svědčí o dobré pohodě koalice SPOLU a jejich pozitivním rozpoložení před eurovolbami.

Ale zpět k reportáži naší pravdomluvné České televize. Je možné ji bez problémů shlédnout v archivu ČT a pokud to chcete i s rozborem, doporučuji Petra Bohuše a Modrého jelena, který to má moc pěkně zpracované. Nevěřte mi, podívejte se na reportáž sami, nespoléhejte na moji interpretaci.

Reportérky nám tam vysvětlily, že zemědělský, ale předtím i učitelský protest, byl ukraden a zneužit silami, které nemají se zemědělstvím či učením nic společného. Například takový Zdeněk Jandejsek to zemědělcům ukradl. A já jsem zase demonstraci ukradl učitelům…

V reportáži se objevovaly dojemné zpovědi jistého zemědělce (ke kterému jezdí i Vrecionová), který už dopředu věděl, že protest bude ukraden, protože organizátoři jsou pofidérní tak tam raději vůbec nejel. Ale i když tam nebyl a nechtěl s tím mít nic společného, přesto měl dost drzosti, aby ronil krokodýlí slzy nad tím, jak mu byl protest, se kterým nechtěl mít nic společného, ukraden. Jako kdybych se já rozčiloval nad tím, že sice nechci mít s Rajchlem nic společného, ale stejně mě štve, že si udělal demonstraci a tam si říkal nějaká svoje moudra. To se totiž nesmí, přátelé! Jakmile se jen jeden zemědělec cítí být okraden o protest, kam vůbec nejede, tak se jedná o zneužití demonstrace. Logika, vole!

Další moc pěkná věc byla, když se stejný mluvčí rozhorloval nad tím, že demonstrace dostala nálepky, že je proruská a zpolitizovaná a ventiloval svoje zklamání z organizátorů přesně těm intervjukům, kteří ty nálepky dělali. Takhle snadné to je, přátelé. Reportéři z vás udělají na obrazovce debily a je to vaše vina! Je úplně jedno, že z pódia nezaznělo jediné politické slovo a vůbec nikdo nemluvil o Rusku. Česká televize řekla, že jde o proruskou demonstraci a hotovo. Zemědělec (spřátelený s vládní pětikolkou) je kvůli tomu naštvaný na organizátory, místo na reportéry.

Přesně takové občany naše vláda potřebuje. Chčijou jim na hlavu a ani to nemusí vydávat za déšť. Oni se místo toho zlobí na ty, kteří je na to upozorní.

Nejlepší byl ale závěr celé reportáže. Ten byl totiž o mně. Já jsem ukradl protest učitelům. Víte, jak jsem ho ukradl? Úplně jednoduše. Vetřel jsem se na pódium, když se moderátor nedíval, připsal jsem se mu do rozpisu řečníků, pak jsem vystoupil, obloudil jsem Středulu, aby mi zatleskal a pak i ocenil můj projev a bylo to. Takhle se to totiž vždycky dělá. Koho by napadlo, že bych mohl být normálně pozván jako řečník, který měl odprezentovat problémy zemědělství, protože se kromě učitelských problémů prezentovaly i problémy zdravotníků, hutníků a dalších profesí.

Což jsem, mimochodem, udělal… Vládo! Krávu musíš nejdřív nakrmit a pak teprve dojit!

Dneska uspořádáte demonstraci, ale u vchodu musíte mít závoru a prověřovat každého příchozího, protože jinak vám ji ukradnou. Lidé vás přijdou podpořit, ale to nesmějí, protože pak už to není zemědělská nebo odborářská demonstrace. Pak už je to ukradená demonstrace. Kdo o tom rozhoduje? Česká televize a spřátelení intevjuci. Ti rozhodují, jestli je Zdeněk Jandejsek dostatečně hoden, vystoupit na pódiu.

Buďte si jisti, že kritériím České televize nikdy nevyhovíte. Ale když na ně naskočíte, budete už navždy spolehlivě neškodní. Můžete demonstrovat, ale nesmí to být proti vládě, nesmí to být politické a nesmíte tam mít lidi. Jasné?

Rozhodování režimních intervjuků je hrozně jednoduché. Každý, kdo je schopen svou argumentací či vtipem ohrozit vládní neschopnost, ten je proruský, dezinformační, protisystémový a Kartouz na něj má složku. Dokud se demonstruje potichu, chabě, bez dosahu a bez povšimnutí, je všechno v pořádku. Takové demonstrace má Česká televize nejraději a Tomáš Prouza také. Takové demonstrace neohrožují ani vládu ani hytlermarkety.

Ale pokud se postaráte, aby se o demonstraci mluvilo tři dny předem i tři dny potom, i když Česká televize vlastně nechce a vládě to přivodí bolení zubů, tak jste dezinformátoři za všech okolností, Prouza nebo Řeporyjec se postarají o nálepky, které Krkavčí hory promtně rozšíří. Běda, když se najde někdo, na jehož výzvu přijde na demonstraci široká veřejnost. Běda, když organizátoři dovedou udělat mediální kampaň, kterou velká média nemohou vymlčet.

Běda, když se na pódiu objeví někdo, kdo nežvaní nesmysly, ale jeho projev má hlavu a patu. To je totiž u nás definice proruskosti a antisystémovosti. Organizační schopnosti, znalost mediálního prostředí, dosah na sociálních sítích, politický talent… tak poznáte dezinformátora a proruského kolaboranta na sto honů, aniž byste potřebovali vědět něco dalšího. Že, Petro Mazancová!

Idiot, hlupák, blbec, zabedněnec, nebo třeba Danuše Nerudová, ti nikdy nejsou proruští. Ani kdyby, jako Tomáš Klus, měli rádi Palestince. Oni totiž vládní věrchušku nijak neohrožují. Z nich nikdy Fiala nedostane hysterický záchvat a Pavel Blažek pálení žáhy. Z nich nikdy Vítek Rakušan nevylétne z kůže. Kvůli nim se nemusí dělat cenzura, ti jsou tupí dost i bez pomoci. Možná proto jim nabízejí post eurokomisaře a čelní místa kandidátek.

Je nejvyšší čas, z toho udělat značku kvality. Chcete dobrou demonstraci? Postarejte se, aby vám ji Vidlák nebo Jandejsek ukradli…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)