12.5.2024
Kategorie: Kultura a tipy

Co to vlastně je, ta Eurovize?

Sdílejte článek:

LUKÁŠ POLLERT

Nikdy jsem si této soutěže nevšiml, až letos:

“Tisíce podporovatelů Palestiny se staví proti účasti dvacetileté rusko-izraelské zpěvačky Eden Golanové v hudební soutěži Eurovize.

Pořadatelé donutili zpěvačku k tomu, aby přepracovala původní verzi její písně, protože jim přišla příliš politicky angažovaná. Z původního názvu písně October Rain se stala skladba Hurricane. Text písně ještě před soutěží prověřovala Evropská vysílací unie, neboť panovalo podezření, že i když je soutěž apolitická a zapovídá politické písničky, tak skladba odkazuje na útok Hamásu na Izrael ze 7. října.

Do Malmö byli kvůli obavám z násilností povoláni policisté z celého Švédska, ale i posily ze sousedního Dánska a Norska.

„Mladí lidé jdou v čele a ukazují světu, jak bychom na to měli reagovat,“ řekla médiím klimatická aktivistka Greta Thunbergová.

Někteří podporovatelé Palestiny si přinesli i komunistické vlajky se symbolem srpu a kladiva.”

Nakonec vyhrálo “neutrální” Švýcarsko se svým zpěvákem v růžovém oděvu a sukni, zvaný Nemo.

K tomu ještě poznámka FM: Vítěz Eurovize 2024! Říká si to Nemo, je tomu 24 let a je to nebinární (doufám, že to píšu správně, nerad bych urazil něčí jemnocit). Takové ty jejich evropské hodnoty, neasi. Hele my fakt nepotřebujeme hlídat Rusko, Čínu nebo islámské teroristy, jestli nás náhodou nechtějí zničit, protože Evropě by se při přistávání na planetě Zemi vyhnula i mimozemská civilizace. Já bych tohle masivně šířil všemi dostupnými kanály do celé Afriky, protože tohle by mohlo jako forma ochrany vnějších hranic a odstrašení proti cestám k nám nakonec fungovat líp než bezzubý Frontex. Představte si výrazy těch tmavých tváří na lodi, kdyby je na pobřeží vítalo tohle. Ty kráso já bych to snad raději přeplaval zpátky a před tím zničil loď, na které jsem se k Evropě přiblížil, aby se to na ní nedostalo za mnou do Afriky. 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)