12.5.2024
Kategorie: Společnost

Hašek vs. Růžička: Nejenom na ledě se teď válčí

Sdílejte článek:

PZ

Bývalému hokejovému útočníkovi a kapitánovi české reprezentace z Nagana Vladimíru Růžičkovi, který kandiduje za stranu PRO – Jindřicha Rajchla do Evropského parlamentu, vadí, že na mistrovství světa v ledním hokeji nebudou startovat Rusové.

„Vadí mi to. Sportovci nemůžou za to, jaká je situace mezi Ruskem a Ukrajinou,“ řekl pro CNN Prima News Růžička s tím, že lituje, že Rusko bude na šampionátu, který se koná v Česku, chybět.

Slavný hokejový útočník se také kriticky dívá na rozhodnutí některých hokejových svazů, které se rozhodly nepovolávat hráče z ruské KHL.

„Sportovci chtějí sportovat, a to je jediné, co je zajímá,“ řekl dále Růžička.

Růžičkou souhlasí podle nedávného průzkumu nadpoloviční většina Čechů. Jsou však také odpůrci této myšlenky, a jedním z největších kritiků je bývalý brankář Dominik Hašek, který hodlá kandidovat za stranu TOP 09 do Senátu.

Hašek podobné benevolentní postoje vůči ruským sportovcům odsuzuje a také neustále kritizuje nejslavnější hokejovou ligu světa NHL za to, že v ní nezakázala ruským hokejistům hrát.

„NHL je liga, která svým postojem dělá obrovskou reklamu na ruskou válku a ruské zločiny a je odpovědná za spoustu ztracených životů a za hmotné škody na Ukrajině,“ prohlašuje Hašek.

Je zřejmé, že kromě sportovních klání na Mistrovství světa v ledním hokeji se v Čechách schyluje i k další “válce” mezi dvěma “zlatými hochy z Nagana”.

prvnizpravy.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)