27.8.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Němci bojkotují prodejny Tchibo za multikulti reklamy … firma nyní vykazuje rekordní ztráty

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Nedávno se celým světem nesla zpráva o rekordním bojkotu piva Bud Light v USA, po kterém se prodej do té doby v zemi nejprodávanějšího piva razantně propadl.

Bojkot byl vyhlášen v souvislosti s reklamou, ve které pivo propagoval muž, který se vydává za ženu. V důsledku na sociálních sítích vyhlášeného bojkotu zaznamenala společnost Anheuser-Busch rekordní propad tržeb.

Velmi podobná situace nyní nastala u prodejen Tchibo v Německu. Zejména v oblasti nepotravinářského zboží nyní tyto prodejny zaznamenávají náhlý – a velmi razantní – propad prodeje.

Podle názoru mnoha Němců jde o důsledek bojkotu, který sice nebyl vyhlášen tak otevřeně jako tomu bylo v případě bojkotu piva v USA, ale přesto mnoha Němcům údajně vadilo, že se Tchibo chová, jako kdyby zboží nenabízelo v Evropě, ale v Africe.

Toto téma se dost propíralo i na sociálních sítích, kde již před časem mnoho Němců slíbilo, že začnou prodejny bojkotovat, když nemají o bílé zákazníky zájem.

Skupina Tchibo, která nabízí i četné nepotravinářské zboží, zaznamenala v roce 2022 největší ztráty v historii společnosti: společnost vykázala ztrátu ohromných 167 milionů eur.

Důvodem je podle generálního ředitele „neochota nakupovat“ nepotravinářské zboží. Uživatelé na sociálních sítích nejsou překvapeni, když se podívají na marketingové kampaně Tchibo: nezdá se, že by firma měla zájem produkty prodávat původní bílé populaci.

Další případ „woke“ společnosti, která je nyní díky bojkotu na mizině?

Zejména v době neustálého zdražování si spotřebitelé velmi pečlivě rozmýšlejí, za co utrácejí své těžce vydělané peníze – a které společnosti takto financují. 

Nedávný bojkot piva Bud Light v USA, které inzerovalo s trans influencerem, ukázal, že „woke“ společnosti mnoho Američanů odmítá. Ale i v Německu jsou zákazníci stále více obtěžováni všudypřítomnou multikulti a duhovou propagandou.

Vzorovým příkladem je společnost Tchibo, která kromě kávy nabízí i nepotravinářské zboží od oblečení a hraček až po fitness. Online i offline byly jejich nepotravinářské produkty dlouhodobě inzerovány téměř výhradně s černými modely:

Tchibo nyní za poslední rok hlásí ztráty v milionech – zejména v byznysu s oblečením a spotřebním zbožím: Před zdaněním a úroky byl výsledek mínus 167 milionů eur. 

Generální ředitel Werner Weber pro Handelsblatt vysvětlil, že nákupní ceny výrazně vzrostly, ale lidé si koupili méně předmětů, které byly v reklamách. Společnost se chce odpovídajícím způsobem změnit a napříště se více soustředit na obchod s kávou.

Weber vidí příčinu na konci „pandemie“ – uživatelé na sociálních sítích to zatím připisují nejen všeobecným cenovým explozím a „zelenému ekonomickému zázraku“, ale také neúspěšnému marketingu. 

„Už asi nejsem cílová skupina,“ konstatovalo mnoho uživatelů – včetně těch, kteří uvedli, že dříve nakupovali u Tchibo hodně. Podle vlastních vyjádření nyní raději nakupují v jiných obchodech. 

Někteří také popisovali vyhýbání se řetězcům supermarketů, které se podřizují levicově zelenému duchu – jako Penny a REWE , které chtěly v minulosti prosazovat „zelenou“ převýchovu občanů vysoce kontroverzními kampaněmi.

Není pochyb o tom, že četné krize způsobují, že občané mění své spotřebitelské chování. Člověk se však musí divit, pokud mimo jiné v době recese běží i marketingové kampaně, které evidentně odhání i ​​běžné zákazníky. 

Proč to firmy dělají? Je skóre ESG woke společnosti o tolik důležitější než spokojenost zákazníků? Vypadá to tak. Tchibo například také podporuje agendu duhy, ale nevyvolává tím zrovna bouři nadšení.

Zatímco společnosti, které se zabývají woke agendou, mohou doufat v odměny od státu a globalistických investorů z BlackRock, na volném trhu si kladou překážky.

Zda budou i němečtí zákazníci wokeness v budoucnu stále více trestat, se teprve uvidí. V USA již byla síla spotřebitele jasně vyjádřena:

Například Anheuser-Busch, společnost stojící za Bud Light, se v budoucnu pravděpodobně zdrží trans reklamy – zde je spojení mezi woke marketingem a ztrátami v prodeji až příliš jasné. K propadu totiž došlo záhy po vyhlášení bojkotu…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)