27.7.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Průvod LGBTQI v Berlíně požaduje: Pošlete zbraně na Ukrajinu, ať může být pride průvod v Mariupolu!

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Ano, také průvody pride plné obskurních postaviček, které si poté vzájemně předávají opičí neštovice a kapavku, jsou jedním z výdobytků, které chce Západ Ukrajině přinést. I když je pravda, že zde již průvody probíhaly i v minulosti, zřejmě bylo účastníkům pride v Berlíně jasné, že v případě, že nebude Mariupol součástí Ukrajiny, podobné perverzity zde budou tabu…

Demonstranti na akci LGBTQ v Berlíně požadovali, aby Ukrajina byla vyzbrojena, údajně aby umožnila Rusy okupovanému městu Mariupol hostit pochod hrdosti.

Pro-LGBTQIA2S demonstranti na akci Pride v Berlíně požadovali, aby byly na Ukrajinu poslány zbraně, které by umožnily vládcům země osvobodit přístavní město Mariupol a uspořádat tam Pride Parade.

Berlínská akce, která se konala v sobotu, byla jednou z mnoha pride demonstrací Christopher Street Day po celé Evropě, přičemž celoevropská oslava se konala každoročně na památku nepokojů ve Stonewallu.

Podle zprávy televizní stanice Rundfunk Berlin-Brandenburg se letos protestu, který se údajně soustředil na „silný signál rozmanitosti, svobody a respektu a proti nenávisti, válce a diskriminaci“ zúčastnilo asi 350 000 osob.

Nicméně, alespoň pro některé protestující na akci v německém hlavním městě, vyslání „silného signálu“ proti válce zahrnovalo požadavek, aby Ukrajina dostala více zbraní.

23. července 2022, Berlín: Lidé demonstrují na Christopher Street Day (CSD) za vyzbrojování Ukrajiny. Letošním mottem průvodu za práva leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů, intersexuálů a queer lidí je "Sjednoceni v lásce! Proti nenávisti, válce a diskriminaci." Foto: Christoph Soeder/dpa (Foto Christoph Soeder/picture alliance via Getty Images)Přesněji řečeno, demonstranti drželi transparenty požadující, aby byly do země dodány zbraně, aby Mariupol mohl hostit pochod hrdosti.Nápis „ARM UKRAINE“, zněl transparent – který byl napsán v angličtině – a dodával: „MAKE PRIDE IN MARIUPOL POSSIBLE.“

Demonstrujícím nikterak nevadilo, že jimi propagované zbraně způsobují pouze prodlužování války a více mrtvých. Jenže to zřejmě za možnost uspořádat Pride v Mariupolu pod kuratelou Kyjeva stojí.

Jiní účastníci protestu mávali ukrajinskými vlajkami a měli na sobě ukrajinské barvy – zatímco jiní se místo toho rozhodli nosit psí masky, řetězy a různé další poměrně apolitické doplňky.

Zatímco úředníci v Německu se dostali pod palbu kritiky kvůli tomu, jak moc podporují Ukrajinu v její probíhající válce s Ruskem, v sobotu bylo velmi jasné, že německá politická třída je v souladu s požadavky aktivistů LGBTQIA2S, kteří se účastní denních událostí.

Například duhová vlajka LGBT komunity byla v den pochodu poprvé vyvěšena z Bundestagu.

23. července 2022, Berlín: Aced se účastní Christopher Street Day (CSD). Letošním tématem přehlídky pro práva leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů, intersexuálů a queer je "United in Love! Proti nenávisti, válce a diskriminaci." Foto: Christoph Soeder/dpa (Foto Christoph Soeder/picture alliance via Getty Images)

Další federální budovy se také rozhodly vyvěsit duhovou vlajku, přidalo se například ministerstvo vnitra a ministerstvo obrany.

Mezitím levicová starostka Berlína Franziska Giffey prohlásila, že její město „je a zůstane duhovým hlavním městem“ a požadovala, aby všichni občané Německa „rezolutně oponovali“ tomu, co popsala jako „nenávist a vyloučení“.

23. července 2022, Berlín: Subdog se účastní Christopher Street Day (CSD). Letošním mottem průvodu za práva leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů, intersexuálů a queer lidí je "Sjednoceni v lásce! Proti nenávisti, válce a diskriminaci." Foto: Christoph Soeder/dpa (Foto Christoph Soeder/picture alliance via Getty Images)

Zda německé hlavní město je nebo zůstane „duhovým hlavním městem“, se teprve uvidí. Zatím je nejasné, zda město, nebo dokonce Německo jako celek, zůstane pod kontrolou  levicové Sociálně demokratické strany (SPD).

SPD, která je v čele vládnoucí koalice v zemi, která dosud zpackala řešení plynové, inflační a imigrační krize v zemi, nyní zaznamenala pokles popularity na celostátní úrovni na 18 procent, což je pokles o celých 8%.

Zatímco vládním stranám preference rychle padají, vydělává na tom CDU, dříve vedená Angelou Merkelovou, ale mírně posílila i AfD. První z nich získala 27 procent a druhá 12 procent…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)