2.12.2018
Kategorie: Společnost

Lukáš Nečesaný byl odňat svému zákonnému soudci

Sdílejte článek:

VÁCLAV PERIČEVIČ

Nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci. Příslušnost soudu i soudce stanoví zákon. (čl. 38 bod 1.) …

V pátek 30. 11. 2018 v 15.19 hod.  Spolek Šalamoun informoval, že dle veřejné databáze Vrchní soud v Praze dne 28. 11. 2018 rozhodl v trestní věci Lukáše Nečesaného tak, že zprošťující rozsudek zrušil a věc vrátil zpět k nalézacímu soudu, tedy Krajskému soudu v Hradci Králové.

 [ad#textova1]

Na oficiálním webu České televize zde  se po aktualizaci však objevuje informace v  posledním odstavci : “Ani předseda senátu Miroslav Mjartan už ale nebude Nečesaného kauzu řešit, vrchní soud ho totiž z případu vyloučil. Kauzu tak znovu dostane na starosti jiný senát. “

Je naprosto nevysvětlitelnou záhadnou a neuvěřitelným únikem informací z Vrchního soudu v Praze, že předseda senátu nalézacího soudu v Hradci Králové, JUDr. Miroslav Mjartan, byl z případu vyloučen. Tím, že soud rozhodoval v neveřejném zasedání dne 28.11.2018 důvody zrušení rozsudku a nově i vyloučení předsedy senátu nalézacího soudu nejsou známy stranám, tedy Lukáši Nečesanému a ani jeho obhájcům, ani státní zástupkyni  a jak je možné, že jsou známy veřejnoprávnímu médiu?

V demokratickém právním státě je naprosto neakceptovatelné, že se “sprostý” obžalovaný dozví o tom, že byl odňat svému zákonnému soudci z webových stránek, nota bene veřejnoprávní televize!

Pro upřesnění, neveřejné zasedání ve kterém rozhodoval Vrchní soud v Praze se nazývá neveřejné proto, že není u něj přítomna veřejnost, média, ale ani obžalovaný a jeho právní zástupci, ani státní zástupce (tedy nikdo kdo by mohl případně informaci vynést). U neveřejného zasedání u Vrchního soudu jsou přítomni 3 profesionální soudci a protokolující úřednice a snad tedy nebude složité zjistit, kdo tuto informaci sdělil České televizi, protože dle našeho názoru se jedná o těžko omluvitelné selhání značící i možná poměr k projednávané věci ze strany Vrchního soudu v Praze v této trestní věci.

Spolek Šalamoun podal na předsedu senátu 8 To JUDr. Jiřího Lněničku dne 19. 9. 2018 podnět k zahájení kárného řízení, protože ve svém usnesení, kde sám rozhodl, že se samozřejmě necítí podjatý uvádí takové skutečnosti, které lze označit za krystalickou lež. Po 3 měsících bohužel předseda Vrchního soudu v Praze náš podnět označil za nedůvodný.

Je nutno připomenout, že odnětí zákonnému soudci a změnou senátu má za následek opakování celého procesu před soudem, tj. výslechem svědků, obžalovaného, poškozené etc. a tedy dalších pár měsíců psychického trauma nejen pro Lukáše Nečesaného, ale i jeho celou rodinu. Nehledě na na celkovou délku řízení a ekonomiku řízení, kterou zaplatí daňový poplatník.

Chápeme, že předsedovi senátu Vrchního soudu v Praze JUDr. Jiřímu Lněničkovi se hrubě nelíbí opakované rozhodnutí soudce JUDr. Miroslava Mjartana, který po provedeném dokazování, vyhodnocení důkazů a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí dvakrát zprostil Lukáše Nečesaného v plném rozsahu obžaloby. Soudce Lněnička si je samozřejmě vědom, že při naprosto totožné důkazní situaci soudce Mjartan pravděpodobně znovu Lukáše Nečesaného zprostí v plném rozsahu obžaloby a tak bez návrhu stran se rozhodl, že soudci Mjartanovi případ odebere, Lukáši Nečesanému odejme jeho zákonného soudce a to vše jen proto, že věc dostane jiný senát a co kdyby mu to tentokrát vyšlo?

Případ Lukáše Nečesaného už vůbec není o spravedlnosti, či hledání objektivní pravdy, ale o naprosto ukázkovém a učebnicovém příkladu libovůle nebo pomsty ze strany soudce Lněničky.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 3,89 out of 5)
Loading...