10.4.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Festival jeden svět džihádu

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 3. dubna

Všimněte si zajímavého rozdílu mezi příznivci Miloše Zemana a Andreje Babiše. K Zemanovi má spousta lidí přístup “podporuji ho, ale s tím nebo oním nesouhlasím” nebo “podporuji ho jako menší zlo”. Andreje Babiše naproti tomu jeho příznivci milují naprosto bez výhrad a hystericky reagují byť i jen na naznačení, že by v nějaké oblasti mohl být nedokonalý.

Podle mě to ukazuje na nestabilitu Babišova fanklubu. Z iracionální vášnivé nekritické lásky se může velmi rychle stát stejně intenzivní nenávist. Zeman může naproti tomu počítat s dlouhodobě stabilní podporou.

[ad#clanek-respo]

Úterý 4. dubna

Loni byl rozpočet rekordně přebytkový, letos to zase vypadá za první měsíce na rekordní deficit. Rozhoduje přitom jediný faktor. Kolik peněz přiteče z Bruselu v tom kterém období. Z hlediska národního hospodářství to je největší myslitelná katastrofa, protože to mimo jiné znamená, že vláda už není motivována starat se o hospodářství vlastní země. Místo toho je motivována snahou zalíbit se rozdělovačům v Bruselu. Je dokonce možné, že se vytvoří perverzní motivace, jakou známe z Afriky. Čím je země chudší, tím vyšší dotace dostává. Vláda je tudíž motivována uvrhnout zemi do co nejtíživější chudoby, protože to pro ni znamená více peněz z ciziny.

Středa 5. dubna

Po týdnech mlžení a fám o ruských hackerech se konečně rýsuje pravda. Prezident Obama zneužil tajné služby ke sledování Trumpova týmu. Rozkaz vydala přímo jeho hlavní bezpečnostní poradkyně Susan Rice. Je tedy docela reálné, že první černošský prezident (který ve skutečnosti není černoch) bude také prvním prezidentem, který půjde po skončení svého mandátu do vězení.

1) Tím víc vyniká Trumpův výkon. Dokázal porazit nejen média, velké peníze a intelektuálskou třídu jako celek, ale i tajné služby.
2) Ukazuje se také, že lidé co spoléhali na konspirační weby a porůznu sdílené drby, měli přesnější informace než oficiální média. Což, mimochodem, začíná být standardní situací.

Čtvrtek 6. dubna

Pamatujete, jak jsme se divili až posmívali Angličanům, že trpí přímo v Londýně náborové kanceláře džihádistů? No tak si přečtěte následující odstavce s aktuálního blogu Václava Klause mladšího (já mám informace z jiného zdroje, ale říká totéž):

Včera mi psal pražský gymnazista. „Šli jsme ve škole povinně na festival Jeden svět, co dělá Člověk v tísni. Promítal se dokument o tom, jak odcházejí ze západní Evropy mladí lidé bojovat za Islámský stát. V mých očích to vypadalo spíš než dokument jako náborový film. Pak přišel spíkr, což byl konvertita k islámu, a hovořil o tom, že se jedná o moderní náboženství, ke kterému hodně mladých lidí přechází. Pár se nás začalo ptát, proč nezmiňuje i negativa. Já jsem byl asi zbytečně agresivní ve vyjádřeních – každopádně jsem byl následně kázeňsky potrestán. Neuvádějte moje jméno, maminka pracuje ve státní sféře a určitě by nebyla ráda …“

Pátek 7. dubna

Když člověk vidí titulek “ČR nesplnila doporučení OSN” a když tisková zpráva začíná: “Organizace hájící práva žen sdružené v České ženské lobby, Český helsinský výbor a Liga lidských práv,” nemusí číst dál, aby viděl, že naše peněženky i naše svobody jsou v ohrožení.

Sobota 8. dubna

Bezpečnostní analytička Kelly Greenhill: „ Úspěch útoku vedeného řízenou migrační vlnou je podmíněn tím, že agresor dost účinně podpoří nátlakové skupiny, které zabrání uzavření hranic.

Neděle 9. dubna

V posledních hodinách je fascinující sledovat americký twitter a debaty pod články na amerických serverech, protože perfektně ukazují rozdíl mezi kavárenskými ovcemi a skutečnými občany podporujícími Donalda Trumpa. Zatímco multikulturní chátra je schopna během několika minut změnit názory, přijde-li takové zadání ze Sorosovy centrály, občané vědí, co chtějí a vůdcovský princip pro ně nehraje roli.

Když Donald Trump schválil onen útok na sekulární syrskou vládu, masy jeho podporovatelů se okamžitě otočily proti němu. A jak radikálně! Tisíce lidí, co sdílely jeho zprávy a všemožně ho podporovaly, pro něj nemají dobrého slova. Donald Trump jako kůl v plotě. Chce-li si zachovat podporu amerického lidu, bude nucený rychle změnit politiku. To je skutečná demokracie. A ne převýchovné kampaně organizované elitami.

[ad#pp-clanek-ctverec]

hampl

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...