4.3.2018
Kategorie: Ekonomika

Co nám přinesla EU? Část druhá: Exekuce

Sdílejte článek:

MICHAL BRAND

Otázka tragicky nízkého a zaostávání životní úrovně prohlubujícího vývoje průměrných mezd České republice je jeden z aspektů, který stojí za to prověřit nezávislým okem „ne-experta“.

[ad#textova1] 

Další fakta nabízí eurohujerský Seznam.cz, který přinesl článek Obzor: „Čekal jsem na smrt. Neměl jsem co jíst. V jedné místnosti nás žije pět.“ Příběhy beznaděje, které zažívá milion chudých Čechů

Nu, dobrá. Vše dobré od vstupu do EU pochází jen a jen z členství v EU, podle expertů. Vždyť sami argumentují tím, o kolik vzrostla mzda od vstupu a přičítají to výhradně členství v EU. Vynechejme na chvíli fakt, že růst mezd po vstupu do EU byl katastrofálně nízký a experti úmyslně nebo z hlouposti překrucují číselné údaje nekorektním používáním různých směnných kurzů.

Hodnotíme tedy ekonomické faktory, trendy, ke kterým došlo po vstupu do Evropské Unie a to je základ pro hodnocení výhodnosti či nevýhodnosti členství v EU.

Takže tedy dnes tu máme jeden milion Čechů, který žije pod hranicí chudoby. Kolik Čechů žilo pod hranicí chudoby PŘED VSTUPEM DO EU? Bylo to VÍCE NEBO MÉNĚ? Zlepšilo členství v EU situaci – snížil se počet Čechů žijících pod hranicí chudoby nebo ZVÝŠIL?

Počet exekucí i počet subjektů (občanů i firem), tedy počet případů naprosté sociální a ekonomické likvidace občanů, dosahuje v České republice cca 860 tisíc osob. Celkový počet exekucí je přes 4 miliony.

Viz. např. zde a zde

Je to VÍCE NEBO MÉNĚ než před vstupem EU ?

Přineslo členství v Evropské Unii zlepšení, tedy snížení počtu exekucí oproti situaci před vstupem nebo naopak zhoršení ?

Podle článku Exekucí je stále víc… věřitelé vyhrabují staré dluhy byl patrný výrazný nárůst počtu exekucí mezi roky 2001 až 2011:

GEU3

Data pro další roky se mi nepodařilo získat. Nicméně lze konstatovat, že počty exekucí pokračují od cca roku 2009 v neměnném pásmu 800 tisíc až 1 milion exekucí.

Počet exekucí po vstupu do Evropské Unie tak vzrostl na cca čtyř až pětinásobek.

Na rozdíl od průměrných mezd, které – jak popsáno výše – vzrostly o 60%.

Průměrné mzdy nárůst o 60%, počet exekucí nárůst o 400 – 500%. Dobrá práce, EU!

(Ne, netvrdím, že je to výhradně vinou EU – ale pokud přijmeme argumentační základ, že vše dobré je jen díky „EU, slunce naše jasné“, musíme připsat i vše negativní jen a jen EU a ničemu a nikomu jinému. Nebo musíme připustit, že růst mezd by nastal i bez EU, možná menší, možná větší, to už se nikdy nedozvíme. Argument růstu mezd po vstupu do EU tak vůbec není přípustný jako argument pro členství v EU.)

Samozřejmě, správný kavárenský ekonomický odborník briskně přispěchá s vysvětlením, že počet exekucí jen ukazuje, jaký je počet nesvéprávných Čechů, kteří tak nesmí mít podle kavárny ani právo vyslovit se o složitých otázkách v referendu. No, milí kavárenští ekonomové a jiní experti, pak to tedy znamená, že díky Evropské Unii narostl počet blbců v České republice o cca 600 tisíc.

Docela bych tomu i věřil vzhledem k nápadu EU zařídit, aby vysokou školu vystudovalo nejméně 40% středoškoláků. Blbců s honosným titulem je vážně čím dál více a mají čím dál menší znalosti čehokoli. Objevily se nám a stále rostou „vysoké školy“ s tak nízko nastavenou laťkou pro získání titulu, že pověstná plzeňská práva blahé paměti jsou proti tomu Harvardem. (I když západní univerzity už také upadají v kvalitě vzdělání a produkují odborníky na „nutnost vyhladit bělochy“, na „pohlaví je jen sociální konstrukt a každý má takové pohlaví, jaké si právě přeje nebo vymyslí“, na „diverzita je absolutní dobro“, na „matematika je rasistická pavěda“ apod.)

Ale tito blbci s titulem se dnes živí velice dobře ve státních úřadech, neziskových organizacích, v aparátech establishmentových politických stran, v Bruselu a samozřejmě na školách, kde produkují další a další odborníky na „lidská práva“, „pravdu a lásku“ nebo „genderové otázky“ (včetně odborníků na „kulturní konstrukt menstruace“).

Tito blbci s titulem v exekucích nejsou.

Škoda. Škoda těch normálních obyčejných lidí, kteří tvoří svojí prací hodnoty, vyrábí zboží, pracují ve službách a v exekuci jsou. Škoda podnikatelů, kteří riskují a ne vždy uspějí a vyhrají, je jich všech škoda. Na rozdíl od blbců s titulem, kteří společnost jen poškozují a ještě za to berou královské platy. Sami sebe pak tito blbci s titulem považují za intelektuální elitu a myslitele srovnatelné snad jen s Leonardem da Vinci.

A kdybych nenapsal celé jméno ale jen „Leonardo“, tak by se polovina těch magistrů a bakalářů a doktorů domnívala, že jde o amerického herce z filmu Titanic.

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...