20.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Báchorka, jak poctivý Andrej k bohatství přišel

Sdílejte článek:

ZDENĚK TRINKEWITZ

Na stránkách anobudelip.cz vylíčil Andrej Babiš osobně svůj podrobný životopis Můj příběh. Líčí, jak pracoval pro PZO PETRIMEX v Maroku za 600 USD/měsíc a jak si šetřil na dům doma na Slovensku a jak poctivě vybudoval AGROFERT.

[ad#textova1]

Je to báchorka, hodná pera Boženy Němcové, o „chudém“, pracovitém a poctivém Ondřejovi, jak ke štěstí přišel. Čtenář si ji může celou přečíst na níže uvedené webové adrese.

http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/12512/muj-podrobny-zivotopis

Ještě dnes se líčí jako „skromný“ milionář, který vlastně nemá v bance žádné velké miliony, ale že jeho majetek představuje „jenom“ vlastnění: „28 akcií, reprezentujících 100% základního jmění Agrofertu“. Jaksi „cudně“ zamlčuje, jakou mají tržní hodnotu, jelikož nejsou obchodovány na burze. V mediálních informacích o českých miliardářích uvádí se jeho majetek – kapitál v roce 2015 na 60 mld. Kč.

S jeho tvrzením je v rozporu to, že ze svých soukromých peněz koupil v roce 2013 od svého Agrofertu tzv. „korunové“ dluhopisy za 1,526 mld. Kč s abnormálně vysokým úrokovým výnosem p.a. 6% (zatímco státní dluhopisy mají úrok 3%), které nebyly obchodovány na burze, ale byly vydány jen pro něho. Tímto „chytrým“, leč zákonným způsobem, obírá státní rozpočet a nás všechny „optimalizováním“ svých osobních daní ročně o 90 mil. Kč!!! Tato čísla mu spočítal 1. února 2017 bývalý ministr financí Kalousek, nikoli já.

Ve své báchorce se snaží Andrej Babiš balamutit občany naší republiky, kteří nevidí do jeho podnikatelských triků a pletich a představovat se jako politik a státník, jiný, než ti dosavadní. Který vstoupil do politiky, aby sloužil celému českému národu.

To, že jeho hnutí volilo v roce 2017 skoro 30% voličů ukazuje, že voliči nejsou dostatečně ekonomicky erudovaní a dají na mediální marketingové kampaně, které si pan Babiš může koupit. Bohužel netýká se to jen voličů s nižším vzděláním, ale jeho ANO volí i „vzdělanci“. Ti starší, kteří museli sice skládat zápočty z marxismu-leninismu, včetně politické ekonomie, ale nějak je „odflákali“ a dnes do ekonomiky nevidí. Nebo ti mladší, kteří na vyšších a vysokých odborných školách nemají dnes (záměrně) společenské vědy povinné.

Potom dnes výsledky voleb, tak jak dopadly, přejí hlavně lžím populistický partají a přivedly nás k dnešním „bezvládí“, jehož přijatelný konec není možno dohlédnout.

 [ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...