17.6.2023
Kategorie: Ekonomika

Koncesionářské poplatky dle nového ředitele ČT

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Nový ředitel České televize se ještě ve funkci ani moc neohřál, a už se chystá zvýšit koncesionářské poplatky. A platit by podle něj už neměl každý, kdo má doma televizi, jako je to nyní, ale už by mělo stačit mít zavedenou elektřinu.


O tom, jak moc je veřejnoprávní Česká televize objektivní a nezávislá, si každý může udělat obrázek třeba jen z toho, jaké hosty si tam její vedení a redaktoři zvou do různých diskuzních pořadů. Takže zatímco víceméně marginální TOPka je tam „pečená, vařená“, zástupce opozice aby tam člověk hledal lupou. A když už se tam někdo takový objeví, bývá to většinou taková ta férovka šest na jednoho, včetně redaktora. Asi nejlépe to bylo vidět při prezidentských debatách, kdy jsem měla pocit, že Petra Pavla se nesmí redaktor ani pírkem dotknout, zatímco Andrej Babiš má být ugrilován v přímém přenosu.

Podle nového ředitele by měl poplatek činit 0,6 % z průměrné mzdy v zemi, což vychází na nějakých 248 korun. Jak na toto procento přišel, netuším. Taky netuším, jestli bude v tomto směru například zohledňovat důchodce, kteří průměrnou mzdu nemají. Já vím, že se jedná o „pár korun“, ale problém je už v principu v tom, že si musíte platit něco, co nevyužíváte a třeba ani nechcete.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x