8.2.2022
Kategorie: Kultura a tipy

Kvalitní respirátory za nejnižší ceny

Sdílejte článek:

Respirátory se v průběhu minulých let staly nedílnou součástí našich životů. Obecně jsou považovány za jednu z nejúčinnějších pomůcek, díky níž se může člověk chránit před virovými onemocněními včetně Covidu-19. Do konce roku 2021 se na ně vztahovala výjimka a byly osvobozeny do DPH. Tato výjimka však s příchodem nového roku skončila, a tak je rozumné hledat prodejce, u kterých tento cenový nárust téměř nepoznáte.

Proč byla výjimka zrušena?

Na počátku pandemie byly respirátory nedostatkovým zbožím. To bylo zapříčiněno na jedné straně velkou poptávkou, vycházející z povinnosti nosit roušku na jakýchkoliv veřejných prostorech, a na straně druhé nepřipraveností trhu, který příchod pandemie mohl jen stěží předvídat. Díky této situaci si mohly firmy dovolit šponovat ceny, aby zvýšily svůj výdělek, neboť o poptávku nebyla nouze. Právě proto byla udělena ona výjimka z DPH, aby respirátory zůstaly cenově dostupné i pro méně movité občany. Tyto faktory však v současné době již nehrají roli, trh pohotově zareagoval, nabídka se rozrostla a respirátory již nejsou nedostupným zbožím. V návaznosti na tuto trhovou transformaci přestalo nulové DPH dávat smysl.

Cenový nárust

V době nulového DPH se cena jednoho respirátoru pohybovala okolo 10 kč. V současně době, po započítání daně, vzrostla cena jednoho respirátoru na 12 Kč. Tento rozdíl není sice markantní, uvážíte-li ale stále rostoucí inflaci, která zvedá ceny veškerých okolních produktů, je více než rozumné neutrácet zbytečně za věci, které jdou pořídit levněji. Proto doporučujeme porozhlédnout se po obchodech, které se rozhodly své ceny zamrazit na loňských hodnotách.

Kde hledat

Jedním z výrobců, který se rozhodl nepromítat do ceny respirátorů zvýšení DPH a změnu cen kompenzovat z marže, je i výrobce českých respirátorů Good Mask. V nabídce výrobce najdete široký sortiment respirátorů rozlišných barev s jistotou nejnižší ceny.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x