22.9.2021
Kategorie: Společnost

Očkování dětí ? Znovu na stole!

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

marek-zeman9287568_0Vláda ČR má vnitřně stanovenou hranici v “proočkovanosti” obyvatel, což je těch 70-75%. Nevím, jest-li je to nějaké plnění norem v rámci EU, jako třeba v prodeji elektrických aut, ale očkování dětí od 5 let je čiré zoufalství.

Dnešního dne zazněla v médiích (Radiožurnál) zpráva o „přednákupu“ (předobjednání) 700 000 ks vakcín proti onemocnění Covid -19 ze strany ČR a to pro věkovou skupinu dětí ve věku 5-12 let. A to ještě před tím, než byla vakcinace schválena evropskými nebo českými orgány (EMA, SÚKL). K tomuto předobjednání došlo patrně jen na základě prohlášení výrobců o bezpečnosti a účinnosti očkovací látky pro tuto věkovou kategorii osob bez dostatečné odborné diskuze. Zůstává neměnným faktem, že u malých dětí bychom k jakémukoliv očkování měli přistupovat obzvláště obezřetně a teprve po důkladném prověření nejen bezpečnosti a účinnosti, ale i potřebnosti tohoto očkování. Troufám si tvrdit, že ani jedno splněno nebylo.
.

S tímto vědomím nedostatečného odborného posouzení a legislativního schválení této očkovací látky pro děti staré 5-12 let lze žádat ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha k jasnému vyjádření, jest-li k objednání nebo předobjednání této vakcíny pro tuto věkovou skupinu došlo a zda-li ČR a z jakého důvodu má skutečně v úmyslu tyto děti očkovat a kdy. Připomínám, že ještě nedávno ministr Vojtěch prohlašoval, že děti mladší 12ti let se v ČR očkovat na Covid- 19 nebudou.Faktem je, že až na ojedinělé vyjímky dětem a mladistvým větší riziko při onemocnění Covidem-19 nehrozí. Jejich očkování může tedy být větším rizikem než onemocnění samotné. Také je pravdou, že “pobídky” směřující k “vynucovanému” očkování běží a řada dětí nebo rodičů si očkování vlastně přeje….
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x