16.5.2024
Kategorie: Ze světa

Zdravotní stav operovaného Fica je stabilizovaný, ale stále vážný

Sdílejte článek:

COM/ČTK

Zdravotní stav postřeleného slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale vážný, řekli novinářům ministr obrany Robert Kaliňák a ředitelka banskobystrické fakultní nemocnice Miriam Lapuníková, kde byl ministerský předseda po středečním pokusu o atentát hospitalizován. Fico podstoupil pětihodinovou operaci.

„V průběhu noci se podařilo lékařům stabilizovat stav pacienta. Probíhají další úkony, které mají směřovat k zlepšování jeho zdravotního stavu. Stav je nadále vážný kvůli komplikovanosti zranění,“ uvedl Kaliňák, který je blízkým spolupracovníkem Fica v jeho straně Směr-sociální demokracie.

Lapuníková na společném briefingu s Kaliňákem uvedla, že na operaci se podílely dva zdravotnické týmy a premiér je nyní na jednotce intenzivní péče. Řekla také, že Fico utrpěl „četná střelná poranění“.

Slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok ve středu uvedl, že zadržený pachatel při atentátu na Fica vystřelil pětkrát.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)