20.3.2024
Kategorie: Ze světa

Ukrajina pomalu tlačí na země NATO, aby tam vyslaly svoje vojáky

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Nejenže se potichu mluví o tom, že by Západ měl poslat svoje jednotky do války Ruska s Ukrajinou, ale ani potichu se na Západě nemluví o to, že Zelenský a jeho okolí to berou jako samozřejmou věc. A podle ukrajinského tisku probíhají jednání mezi Kyjevem a zeměmi NATO. Zelenský řekl, my to nepožadujeme, ale je to další logický krok, aby Západ zabránil, aby Rusové volně nepobíhali po Paříži. Není to doslovně, ale smysl se nemění. Ukrajina pomalu tlačí na země NATO, aby tam vyslaly svoje vojáky.

Zelenský je totiž, slušně řečeno, až po uši v průseru. Mimo diverzních akcí na ruském území, a i tyto akce jsou spíše klauniáda, ukrajinská armáda všude ustupuje. Uvědomuje si, že Západ může dodat zbraní více než kolik požaduje Ukrajina, ale nemá je kdo obsluhovat. Mobilizace vázne, vojáci dezertují a mladí Ukrajinci utíkají ze země. Dochází k případům, kdy ukrajinští verbíři seberou na ulici i invalidy. Dalším problémem pro Ukrajinu je to, že nemá snímky z ruského území, ale Rusové vidí, co se děje na Ukrajině. Nevím, jak to Rusové dokázali, ale vytvořili komunikační mlhu nad svým, územím.

Ukrajinci dnes také obvinili USA, že data z jejich špionážních satelitů o tom, co se děje na Ukrajině, zneužívají Rusové. Prý není normální, že když americký satelit vyfotí shlukování ukrajinských jednotek, tak tam hned Rusové pošlou rakety. Nějak jim nedochází, že i Rusové mají svoje špionážní satelity.

Ukrajinská armáda ustupuje z předem připravených pozic do třetí řady opevnění. Problém je, že žádné existuje. Zelenský odvolal Zálužného, protože ten chtěl vybudovat opevnění a stáhnout armádu do obranných pozic. Zelenský a banda kolem něho ústup nepřipustila. Ukrajinská armáda přeci neustupuje a nebrání se, protože gerojam sláva a geroji všude postupují.

Pro Zelenského je problém i změna mezi obyvateli EU k Ukrajincům. Zatímco na začátku konfliktu všechny EU země otevřely dveře pro uprchlíky z Ukrajiny, tak dnes je situace odlišná. Ukrajinci přestávají být žádoucí a stávají se nesnesitelnými. Ve Španělsku pronajímatelé bytů už nechtějí Ukrajince ubytovat. V Německu si stěžují, že Ukrajinci nechtějí pracovat a raději jsou na sociálních dávkách a vynucují si sociální dávky. V Polsku je Ukrajinec synonymem pro vyžírku a množí se útoky na auta s ukrajinskou poznávací značkou. V dalších zemích uzavírají kohoutky pro uprchlíky z Ukrajiny a snižují se sociální dávky. Což zaznamenala i Ukrajina, protože se citelně snížilo množství deviz proudících do země, a naopak ukrajinské banky zaznamenaly, že se zvyšuje odliv peněz z Ukrajiny,

U nás to není, navzdory médiím a prohlášení vlády lepší. Před konfliktem na Ukrajině u nás oficiálně pracovalo na 200 tisíc Ukrajinců. Dnes se píše, že z těch skoro 500 tisíc Ukrajinců co jsme přijali, pracuje už 190 tisíc. Jenže, většina Ukrajinců zde pracovala již před válkou a ti co zde pracovali nešli válčit na Ukrajinu. Zůstali zde a mnozí využili války a svůj ukrajinský pas a šli dál na Západ, kde už je dnes také nechtějí. A Ukrajinec a arogance má rovnítko.

Tohle je to, co Zelenský ví. Ví to i naše vláda a vlády evropských zemí. Náš tisk je servilní, co řekne vláda je bod, kolem něhož se pohybují. Španělský tisk napíše natvrdo, že Ukrajinci mávají pasem v autobuse a nic platit nebudou, protože jsou Ukrajinci a mají nárok na autobus zdarma. A nejen na autobus, ale i další služby.

Zelenský si uvědomuje, že nejenže nemá pro válku podporu doma, ale většině zemí je ta válka ukradená. Proto tlačí na EU a NATO. Protože nejde o Ukrajinu ale bytí či nebytí Zelenského vlády a jeho kamarádů. Navíc dochází k tomu, že Ukrajinci si říkají, lepší ruský plat a ruský důchod, než ukrajinská bída a zaplněné hřbitovy ukrajinskými muži. Souvisí to i s tím, že na Ukrajině jsou dnes tisíce vesnic, kde nenajdete jediného muže. Utekli, padli. Přeběhli k Rusům. Nikde není lépe vidět, jak se rozcházejí zájmy politiků a obyvatel země, než na Ukrajině.

Je to vidět i na politice EU. Uvalíme sankce na Rusko a jediné čeho ty sankce dosáhly, že vše v Evropě zdražilo, země EU se musí omezovat a aby nedošlo ke krachu EU, tak se tiše akceptuje vývoz do Ruska přes třetí země. U nás je tragédie v tom, že naše jaderné elektrárny nebudou brát palivo z Ruska, ale USA, USA ovšem dováží uran z Ruska a v Rusku si nechává zpracovat i uran na palivové tyče.

Ale je to hezké, když se totalitní uran z Ruska stane demokratickým palivem za dvounásobnou cenu.

No nic. Vše pro Ukrajinu a gerojam slava. I s malým Kašpárkem jde dělat velké divadlo.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)