20.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Jourová – nejvýše postavená členka ANO – potvrdila, že její partaj nikdy nepůjde do koalice s SPD

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná jste i vy dnes narazili na článek na Seznamu, v němž Jourová, tedy nejvýše postavená a zároveň i zdaleka nejvlivnější členka ANO, potvrdila, že její strana nikdy nepůjde do koalice s SPD. A vlastně ani s kýmkoli jiným, kdo má v programu odchod z EU.

ANO patří v rámci EU k tzv. “chameleonským stranám,” které existují v celé EU. I přesto, že jde o strany plně oddané EU a v zásadě se ideologicky neliší vůbec ničím od stran tzv. “tradičních”, mají za úkol vysát protestní hlasy v zemích, kde je protestních voličů příliš mnoho. V těchto zemích by tak mohla vzniknout skutečná euroskeptická koalice, přičemž právě tito “chameleoni” zajistí, že se protestní hlasy přelijí většinově k nim a tím neohrozí odklon politiky směrem od EU.

.

Jde vždy především o strany, které doma vystupují zcela jinak, než v EU, kde dělají stejně Bruselu poplatnou politiku, jako ty ostatní, k nimž mají být “údajně” v opozici. Nicméně, jejich loutkovodiči jsou shodní, jako  loutkovodiči stran, které jsou onou vzájemnou řízenou opozicí.

Kdysi jsem narazila na průzkum, z něhož vyplývá, že jen 6% lidí se nějak hlouběji zajímá o politiku. To jsou voliči, kteří se nenechají těmito “chameleony” zmást. Ovšem zbývajících 94% se nachytá. A nyní mám na mysli jak voliče protestní, tak mainstreamové. Ti mainstreamoví volí toho, koho jim “doporučí” mainstreamová média (u nás jde o voliče Pirátů či SPOLU), zbytek volí ty, na koho tato média plivou, ovšem jen v osobní rovině. Útoky v osobní rovině totiž dotčeným stranám či spíše politikům neskutečně nabírají hlasy.

Proto například zapojení Babišova syna do kampaně považuji za stejně geniální tah, jako bylo Milion chvilek, oboje ANO přidalo spoustu voličů. Body zásadně ubírají jen útoky v rovině politické, kdy se upozorní na rozpory s tím, jak daná strana hovoří a jak hlasuje či koná např. v Bruselu. O tom ovšem mainstream mlčí jako ryba podobně, jako mlčí o všech touto vládou podepsaných promigračních dokumentech. Tím by totiž mnohé voliče skutečně odradili a to mainstream nechce.

.

Je třeba si uvědomit, že dnes je mnohem důležitější, co se děje v EU, neboť téměř 70% toho, co projde naším parlamentem, přichází právě z EU. Jenže o tom, co se tam děje, se běžně nikde nedozvíte  a jen málokdo to skutečně sleduje.

A to je důvod, proč mohou po celé EU vyhrávat chameleonské strany, jejichž představitelé hovoří jinak doma a jinak v EU. A nejen lídři, ale i europoslanci a eurokomisaři, které daná strana do EU vysílá. Kolik voličů ANO třeba tuší, že za cenzurou v EU stojí právě Jourová, kterou si  do EK hnutí ANO již 2x vyslalo? Tedy voliči ANO si Jourovou zvolili, protože tam už jednou byla  a bylo jasné, že pokud vyhraje ANO, půjde do EK znovu.

Eurokomisaře vysílá do EP vláda, tedy v případě Jourové to bylo vždy ANO s ČSSD (příp. plus KDU). Lídrem ve volbách do EP byla za ANO Charanzová, jedna z členek vedení Aspen institutu. Také ta má v rámci hnutí mnohem větší slovo, než Babiš. Ona a Jourová jsou těmi, kdo dělá skutečnou politiku ANO. A nejde jen o ANO, je také o strany z jiných zemí, které patří k tzv. “chameleonským” (za vše např. Kurzova ÖVP, která vykonává špinavou práci také hlavně v EU).

.

Nakonec, ANO mělo dlouhodobě v EP největší hlasovací shodu s TOP09, přičemž ANO je ve frakci Renew Europe (Macronova frakce), což je dokonce i více eurohujerská frakce, než ta, v níž je TOP09. A jsme opět u toho. Tato frakce velmi přísně zakazuje vládní koalice na národních úrovních se stranami frakce ID. V praxi už bylo toto nařízení uplatněno vůči italskému Hnutí 5 hvězd, které bylo svého času v koalici s Ligou. Žádost o vstup do Macronovy frakce byla tehdy Hnutí 5 hvězd zamítnuta právě kvůli této koalici. Logicky tak podobná koalice neprojde už v EP.

Jourová tak jen v dnešním rozhovoru potvrdila to, nač už dlouhodobě upozorňuji. EU nikdy nedovolí podobné koalice. Už dávno jsme pod jejím diktátem, zapomeňte na suverenitu, té jste se sami dobrovolně zbavili tím, že volíte právě tyto lokajské strany. Když už někde podobné koalice nakonec vznikly, pak to bylo třeba v případě Rakouska, kde se ovšem předem pojistili kompromitačním videem, které mělo způsobit skandál, jenž měl danou koalici zničit. V Itálii se koalice rozpadla a Liga byla vzata na vědomí až poté, kdy se “liberalizovala,” takže dnes již Salviniho strana pravidelně hlasuje proti vlastní frakci, ale v souladu s eurohujery. Za to má místo v Draghiho vládě. Aby mohla jít SPD do vlády s ANO, musela by konat v EP úplně stejně jako Liga, tedy zradit vlastní frakci

.

Skutečně protestní hlasy se tedy u nás rozpustí z menší části u různých pidistran, kterých se vyrojilo jako much, něco také u SPD, něco u Trikolory, Volného bloku…. Ale většina těch, kdo si budou myslet, že volí protestně, to hodí straně Jourové, tedy ANO. Straně, která není v žádném případě protestní, ale poklonkuje Berlínu, Bruselu i Washingtonu.

Nakonec, za vším je třeba hledat především perfektní marketing. Ten je zřejmý i u všech podobných stran v celé EU. Ostatně, dříve Kalouskův, nyní Babišův geniální marketér Prchal, autor dnes již legendárního klipu “Přemluv dědka bábu” je toho důkazem…

PS: Můj tip na vládu? Předpokládám, že pokud nebude sestavena vláda Pirátostanu a SPOLU, tak povládne ANO a ODS, ale ne dřív než na jaře. ODS musí dělat navenek okolky, ale tipla bych si, že podobná koalice je již dávno zákulisně dohodnuta. Případně, bude-li zapotřebí, si přizvou vždy ochotné černoprdelníky…

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x