26.2.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Studie: Mladé Evropanky se stále častěji obávají sexuálních útoků na veřejnosti

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Spolu s rostoucí invazí úměrně roste také kriminalita. A jak známo, pro muslimy je žena podřadnou bytostí, majetkem. A žena – nemuslimka je pak jen lovnou zvěří. V některých zemích tak mají mladé ženy strach z některých veřejných míst, kde celodenně operují muslimské gangy.

 

Podle evropské zprávy zveřejněné v pátek se drtivá většina mladých žen v Evropě vyhýbá určitým místům nebo čtvrtím ze strachu, že budou napadeny nebo obtěžovány.

Ze strachu z fyzického nebo sexuálního napadení nebo obtěžování se 83 procent žen ve věku od 16 do 29 let vyhýbá tomu, aby byly na určitých místech samy, nebo se bojí jít do určitých ulic nebo čtvrtí.

Evropská agentura pro základní práva (FRA) se sídlem ve Vídni vyzpovídala 35 000 lidí v Evropské unii, Spojeném království a Severní Makedonii o jejich vnímání trestné činnosti, bezpečnosti a práv obětí.

„Zejména mladé ženy se vyhýbají různým místům ze strachu o svou bezpečnost. To je důležitá otázka z hlediska rovnosti, protože ukazuje, že nemohou využívat veřejné prostory stejným způsobem jako muži,“ řekl Sami Nevala, autor zprávy. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat, zejména s demografickými změnami.

Podle Eurostatu byla za období 2016–2018 zaznamenána nejvyšší míra kriminality v EU v zemích s velkými přistěhovaleckými muslimskými komunitami (100 – průměr EU)Belgie (154,3), Francie (153,3), Španělsko (132,5) a Portugalsko (115,5), zatímco nejnižší míra byla v Estonsku (17,1), Rumunsku (16,2), Česku (14,6), Slovinsku (11,7), na Kypru (10,5), na Slovensku (9,0) a v Maďarsku (9,0).

Od roku 2001 se podíl muslimů v rakouské populaci  zdvojnásobilStudie Vídeňského institutu demografie potvrdila nárůst počtu muslimů v Rakousku. Podle toho je v současné době v zemi s 8 miliony obyvatel asi 700 000 lidí, kteří vyznávají islámskou víru. Od posledního sčítání lidu v roce 2001 se jejich podíl zdvojnásobil.

Náboženská příslušnost v Rakousku se od posledního sčítání lidu výrazně změnila: zatímco před rokem 2001 vyznávaly tři čtvrtiny všech Rakušanů římskokatolickou víru, jejich podíl klesl na 5,16 milionu, a tedy jen na dvě třetiny obyvatelstva.

Muslimská populace však zaznamenala silný růst. Studie předpokládá čtyři možné scénáře náboženského složení obyvatelstva v Rakousku. V každém scénáři je víceméně silný nárůst muslimů a lidí bez denominace. Pokles počtu katolíků v Rakousku je nevyhnutelný ve všech modelech.

Jeden scénář zohledňuje nejnovější vývoj, který se vyznačuje nejen evropskou imigrací, ale také zvýšenou invazí ze zemí Blízkého východu a Afriky. Podobně jako v prvním scénáři se předpokládá pokles počtu katolíků na 45 procent a zvýšení počtu lidí bez vyznání na 24 procent, zatímco podíl muslimů by měl vzrůst na 17 procent.

Pokud by se migrace do Rakouska zastavila, budoucí vývoj by byl způsoben především „náboženskou mobilitou“ a „plodností“. Tento scénář předpokládá, že podíl lidí bez náboženství vzroste do roku 2046 na 28 procent. Počet katolíků by klesl na méně než polovinu, zatímco muslimové by pak tvořili dvanáct procent populace.

Poslední scénář předpokládá silnou imigraci ze Středního východu a Afriky, což by v roce 2046 vedlo k výraznému nárůstu podílu muslimů na 21 procent. Podle tohoto předpokladu by téměř každý třetí občan Vídně mohl být muslim. Islám by tak byl nejrozšířenějším náboženstvím ve Vídni za posledních 30 let.

Problémem těchto studií je, že ani jedna z nich nepočítá se dvěma dalšími faktory, které zcela jistě zamíchají demografickým složením obyvatelstva v islamizovaných zemích. Nikde se nepočítá s konvertity (k islámu např. v Německu konvertuje kolem 7 tisíc lidí ročně) a také se v žádné ze studií nepočítá s přirozenou migrací původních obyvatel, pro něž již bude situace ve vlastní zemi nesnesitelná.

Ani jedna studie není založena na praktických zkušenostech s islamizací jiných míst, kde s rostoucím počtem muslimů dochází ke stále častějším útokům na původní, nemuslimské obyvatelstvo. Tato situace pak nutí nemuslimy buď konvertovat nebo se přestěhovat tam, kde zatím islám nepřevládá. O to rychleji se dané území islamizuje…

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x