19.2.2021
Kategorie: Společnost

Politická korektnost je největším nepřítelem Západu

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieTak už ve Velké Británii asi neplatí svoboda projevu. Britská herečka Seyi Omoobaová byla podle webu novinky.cz vyhozena z divadla v Leicesteru a to kvůli výroku, že homosexualita není správná.

Tak to už je šílené, to už člověk nesmí slušnou formou říct svůj názor? Já opravdu nevidím nic špatného na tom, když někdo řekne, že homosexualita není správná. Černošská herečka to zdůvodnila na základě čtení z Bible. Bránila se u soudu, ale prohrála. A to je špatně. K základním právům svobodné společnosti patří i svoboda projevu. Tohle právo bylo ovšem britské herečce upřeno.

Seyi-Omooba-Teleri-Hughes-1_StandardSeyi Omoobaová navíc zveřejnila svůj výrok v roce 2014 a najednou jej někdo vytáhl o pět let později, když uzavřela smlouvu si divadlem na hlavní úlohu ve hře Barva Nachu. Připadá mně to jako úmysl a špinavý konkurenční boj, prostě připravit ji dost podlým způsobem o prestižní roli. Někdo jistě namítne, že je právem zaměstnavatele uzavírat pracovní smlouvy s kým chce. To jistě, ale vyhazovat lidi z práce za svobodně projevené názory, které se zaměstnáním nesouvisí, je strašné. Kdyby dotyčná svoji roli nezvládla, tak samozřejmě výpověď beru, ale ne v tomto případě.

Nedávno jsem při venčení svého psa potkal dvojici mladíků asi gayů, kteří se vedli za ruce. Lidé se po nich zvláštně dívali a já si myslel svoje. Mně to holt nepřipadá normální, ale to neznamená, že bych chtěl homosexuály utiskovat. Jestliže někdo prohlásí, že homosexualita není správná, je nepřirozená atd., tak na to má právo. Kdyby však někdo hlásal, že homosexuály je třeba zabíjet, nebo rovnou házel zápalné láhve na gay kluby, tak pak už jsou tvrdé tresty na místě, protože násilí je v takových případech zločinem. Ale říct to, co si myslím, by mělo být právem každého člověka a perzekuce jsou v takových případech neomluvitelné.

Nechci také slyšet narážky typu, že takovými blogy akorát nahrávám Rusku a Putinovi. Ne, naopak, jim pomáhají Ti, kteří takové útoky na svobodu projevu hájí. Pokud se politické korektnosti rázně nepostavíme, tak to bude konec západní kultury.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x