14.5.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Přeje si Ukrajina třetí světovou válku?

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Tajný dokumenti z německého Ministerstva obrany, nazvaný ‘Spojenecká obrana 2025‘ pojednává o plánu na válku s Ruskem, která měla začít letos v únoru. Němci chtěli nějakým způsobem zařídit, aby Rusko napadlo východní státy NATO, což by jim dalo důvod na ně oplátkou zaútočit. Desetitisíce vojáků měly být pak poslány na frontu, bojovat proti Rusku.

Očekávali, že Rusko napřed zaútočí tajně, s pomocí hybridní války a to hlavně na baltické státy. Situace se měla stále zhoršovat až někdo do října a v prosinci letošního roku mělo dojít k potyčkám v polském Suwalki koridoru. Podle jejich propočtů pak měli Rusové – s pomocí Běloruska – napadnout území některé NATO země.

Německé Ministerstvo obrany se odmítlo k informacím, v dokumentu obsaženým, vyjádřit.

Zřejmě to myslí vážně, protože kancléř Olaf Scholz právě oznámil, že jsou připraveni poslat 35 000 vojáků na Ukrajinu. Neváhá podpořit NATO i za cenu, že se znepřátelí s Ruskem. Také se zmínil o tom, že situace v baltických státech je velice napjatá. Tomu se nemůžeme divit, protože tyto státy dělají všecko co umí, jen aby si Rusko znepřátelily. Nejen že vyhostili ruské občany, ale také umožnili vystřelení raket na ruské území. Neustále proti Rusku brojí a všemožně se snaží svého mnohem mocnějšího souseda proti sobě popudit.

NATO má celou hromadu problémů

Vojenský odborníkii německého Bundeswehru, profesor Carlo Masala přiznává, že NATO válku prohrává a pokud ostře nezvýší podporu Ukrajinců, pak tito budou muset kapitulovat. Takže Západ a všichni jeho spojenci současnou válku velkých mocností – prohrají!

Rusko proto zformovalo nové, další vojenské skupiny a chystají se dobýt celý Donbas dřív, než budou Američané schopni zakročit. Postupně, až celé území převezmou, jakékoliv jednání a vyjednávání o tom, že by se některé části vzdali, nepřipadá v úvahu.

Samozřejmě, že jestliže Rusko tuto válku vyhraje, pak NATO a s ním celý Západ ztratí možnost vytvořit nový, ‘liberální‘ svět, jinak také zvaný ‘Nový světový řád‘, neboli ‘Great Reset‘. Nebudou mít možnost okrást nás o všecko co máme, sebrat nám děti, zotročit všecky do posledního a 90% populace vyhubit. A to jim nesmírně vadí.

Útok na most – znova?

Ruská rozvědka samozřejmě zjistila existenci tohoto plánu a to nejen ze zveřejněné diskuze německých generálů. Pojali podezření, že provokace, která je má dohnat k přímému útoku na NATO státy by mohl být další útok na Kerčský most. Proto varovali Ukrajinu, že jestliže se o něco takového pokusí, že nejen že neuspějí, ale ty následky pro ně budou nedozírné.

Podle všech informací byl útok plánován na 9. květen, což je v Rusku velký svátek, oslava vítězství nad nacistickým Německem a ukončení 2. světové války.

Něco je ve hře, to je pravda. 1. května dal ukrajinský zástupce v OSN, Sergěj Kislitsin na svůj ‘X‘ kanál na internetu zvláštní obrázek (viz níže). Je na něm zachyceno šest hlavních typů mostů. Pod nadpisem ‘Kerč‘ (Kerch), obrázek chybí. Odborníci to považují za kryptické sdělení, že most přestane existovat.

Váleční štváči

Britský ministr zahraničí, David Cameron se celkem nešetrně vyjádřil, že Ukrajina může použít k útokům na ruské území britské zbraně, které jim dodali. Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova zareagovala tím, že prohlásila, že to je zjevný důkaz, že Británie vede hybridní válku proti Rusku. Samozřejmě, že ihned vzniklo podezření, že se jedná o útok na Kerčský most.

Francie, coby dalšíiii válečný štváč zase agituje členské státy NATO, aby poslaly vojska na Ukrajinu. Udali dvě možnosti, které by mohly sloužit jako důvod pro NATO přítomnost na Ukrajině. Ta první možnost je, kdyby se kterákoliv další země přidala k Rusku, čímž je myšleno hlavně Bělorusko. Ta další možnost je vojenská provokace Ruska proti baltickým zemím, nebo proti Polsku, anebo přímý útok na Moldavu.

To je nebezpečné, protože tím pádem může být ruský útok na Oděsu považován za ohrožení Moldavy, už kvůli Transnistrii, která má zájem připojit se k Rusku. Mezi jiným, francouzský president Macron řekl: „ … Rusko nemůže na Ukrajině vyhrát. Kdyby Rusko na Ukrajině vyhrálo, pak nebude žádné bezpečí v Evropě.“

To je samozřejmě nerozumná řeč, se kterou se v současné době ohání celý Západ. Jaká asi by byla v Evropě bezpečnost kdyby válku vyhrála Ukrajina? Spojené státy by pak Evropu rozcupovaly na kousky, protože si nepřejí nic jiného, než svého konkurenta zničit. Amerika nesnáší konkurenci. Jakmile by si některá země vedla lépe než oni, zbombardují ji. Proto zkoušejí nenápadně zničit i Evropu. Napřed to byl plynovod Nord Stream, pak mohutná finanční a jiná výpomoc Ukrajině, sankce na Rusko, které měly Evropu zbavit všeho levného zboží a materiálu z Ruska. Je toho mnohem víc, domyslete si to sami.

I přes veškerou nelogičnost, bývalý britský ministr obrany a současný člen Parlamentu, James Heappey s Macronem souhlasí a Polsko se rovněž nadšeně přidává. Všichni by nejraději poslali veškeré vojsko co mají do války proti Rusku ihned. Ukrajina nelenila a promptně oznámila, že možná přijde čas, kdy bude muset požádat NATO o další vojáky.

Kupodivu, David Cameron s nimi ale nesouhlasil. Podle něho by nebylo správné, kdyby NATO vojáci zabíjeli ruské vojáky. Také italský ministr obrany, Guido Croceto je proti NATO vojskům na Ukrajině. Řekl, že nechápe, proč chce francouzský president zvyšovat napětí a zveličovat konflikt, který Ukrajině neprospívá.

Ruské ultimatum

Ambasador Francie a ambasádor Británie byli hned poté povoláni na ruské Ministerstvo zahraničí, kde obdrželi jasné a zřetelné tří-bodové ‘jaderné ultimatum‘. Týkalo se jednak dodání amerických stíhaček F-16s na Ukrajinu, za druhé, možného útoku na ruské území s NATO zbraněmi a za třetí, přítomnosti NATO vojsk na Ukrajině.

Rusové prohlásili, že jestliže by byly britské zbraně použity ukrajinskou armádou k útoku na ruské území, pak by Moskva zaútočila přímo na britské vojenské zřízení jak na Ukrajině, tak i všude jinde, v zahraničí. Britský ambasador, Nigel Casey rovněž obdržel formální stížnost na výrok Davida Camerona, citovaný dříve, kdy se tento vyjádřil, že britské zbraně mohou být použity proti ruskému území.

Obdobné varování bylo předloženo francouzskému ambasadorovi, Pierre Levy.

Rusové se rovněž vyjádřili, že jestliže budou F-16 letadla dodána na Ukrajinu, tak to bude považováno za záměrnou provokaci Spojených států a NATO vůči Rusku. F-16 mohou totiž nést jak konvenční, tak i jaderné zbraně.

Něco takového bude opravňovat Rusko, aby též použilo jaderné zbraně.

Oba ambasadoři byli rovněž varováni ohledně přítomnosti jejich vojenských jednotek na Ukrajině, včetně francouzské Cizinecké legie a jiných vojenských složek západních zemí. Byly jim předloženy fotografie, které přítomnost těchto vojsk dokazovaly.

Každý z nich opustil Ministerstvo zamlklý a odmítal mluvit s novináři.

Ruské ultimatum zanechalo všecky v naprostém šoku. Celá Evropa, včetně Británie teprve teď pochopila, že Rusové nejsou někdo, koho mohou do nekonečna žduchat sem a tam, vysmívat se mu a podceňovat ho. Možná teprve teď pochopili, že se dívají přímo do očí 3. světové válce, možná první jaderné a že ji – ještě ke všemu – sami vyprovokovali.

Západ před krachem

Celých 24 hodin se Londýn vůbec nijak nevyjádřil, nevydali vůbec žádnou právu o jednání jejich ambasadora v Rusku. Zřejmě jim zmrzl smích na rtech. Možná si ale taky uvědomili co všecko to pro ně znamená. Bez možnosti vyloupit a vybrakovat Rusko, naděje Západu na udržení současného statusu a na přežití jsou velmi špatné.

Ten Západ, ke kterému všichni v komunistických zemích vzhlíželi a zkoušeli ho za každou cenu dostat kousek pro sebe, ten Západ ve skutečnosti nikdy nebyl ten zářný svět, jak nám ho media, filmy a jiná propaganda představovaly. A co je ještě horší, ten Západ si žil dobře pouze kvůli nám, lidem z Východu. Protože tím, že nás okrádali se měli o kousek líp.

Už jenom když si promítnete Československo a kolik patentů nám bylo ukradeno? Kolik patentů bylo ukradeno jiným zemím? Rakušan Viktor Schauberger jel do Ameriky plný nadšení, že se mu podaří uplatnit jeho vynálezy a vrátil se zklamán a zdrcen. A tak se vedlo každému, kdo spoléhal, že se na Západě prodá, pokud to ovšem přežil. Mnozí zmizeli navždy i s jejich vynálezy.

Brain drain

Další forma západního vykořisťování je tak zvaný ‘brain drain‘, dalo by se říci ‘vysávání mozků‘. Západ způsobí v zemi, ze které chce získat nové lidi krizovou situaci a pak čekají. Lidé začnou být nespokojeni a ti průbojnější se vydají na cesty – na Západ. A Západ tím získává hotové lidi, vzdělané, zkušené, schopné, často odborníky.

Rusové nevedli prázdné řeči

Rusové se nespokojiliiv s pouhým řečněním. Řekli oběma ambasadorům, že okamžitě začínají vojenský výcvik v zacházení s jadernými zbraněmi. Manévry byly zahájeny hlavně v oblastech, sousedících s Ukrajinou a jsou používány jaderné hlavice v rozsahu 5-50 kilotun, které může střílet Iskander-M systém, nebo také Kinžál. Dělostřelecké jaderné zbraně jsou v rozsahu 2-2,5 kilotun, přidělány na 152 mm náboje, nebo na 240 mm miny. Další jaderné zbraně byly rovněž nakládány na lodi a na letadla.

Ten shon kolem jaderných zbraní byl naprosto nutný. Rusové už dříve Západu vyhrožovali, že v případě vážného ohrožení jaderné zbraně použijí, ale nikdo je nebral vážně. Současná vojenská cvičení dodala jejich slovům na pádnosti a teď se Západ skutečně bojí. Konečně si uvědomují, že Rusové nevedou plané řeči.

Když jen uvážíme, že Spojené státy mají 180 taktických jaderných bomb, které mají rozestrkány na šesti místech v Evropě a Rusko jich má 6 000, tak ve skutečnosti Američané nemají nejmenší důvod si myslet, že mohou nad Rusy vyhrát.

Přese všecky ty lži …

Přese všeckyv lži a prázdné řeči, cizí vojska již na Ukrajině jsou. První střet s francouzskými oddíly byl u Časiv Jar, další v Bilogorivce a třetí na nejmenovaném místě, asi před měsícem, kde měli Francouzi setkání. Všecka tato místa byla Rusy bombardována a větší množství francouzských vojáků tam zahynulo.

Maria Zacharova, mluvčí ruského Ministerstva zahraničí prohlásila, že kdekoliv se cizí vojáci ocitnou v místě, na které zrovna Rusové útočí, pak nezbytně zahynou. Řekla, že president Macron dobře ví, že jeho vojáci zahynuli. Byly mu doručeny důkazy jejich úmrtí. Tito mladí muži zemřeli naprosto zbytečně kvůli jeho vojenské ctižádostivosti.

Mnozí z nich nejen že se přímo zúčastnili bojů, ale jiní vedli ukrajinské oddíly a plánovali válečnou strategii. Takže to nebyly žádné pomocné síly v zázemí, jak bylo hlásáno, ale aktivní vojsko. Podle předběžných zpráv se jedná o asi 100 vojáků francouzské Cizinecké legie, kteří byli odborníci na dělostřelecký průzkum bojiště a také odborníci na opevnění.

Kromě Francouzůvi, také němečtí vojáci zahynuli v bojích u Časiv Jar. Ruští výsadkáři a také Specnaz jednotky, kteří pronikli hluboko do ukrajinského obranného opevnění dosvědčili, že NATO vojska byla v tomto místě shromážděna. Nebyli to žádní žoldnéři, kteří bojují za peníze a při první příležitosti z bojiště utečou; byla to skutečná NATO armáda. První střet s nimi ukázal, že jsou velmi dobře vycvičeni a vysoce ukáznění.

Polský premiérvii Donald Tusk sám přiznal na tiskové konferenci, 9. května 2024, že „bez pomoci NATO by se Ukrajina nebyla schopna tak dlouho bránit.“ Podle něho, na Ukrajině jsou NATO pozorovatelé, inženýři a také vojáci. Prý těch vojáků není mnoho! Kolik to asi může být, když to ‘není mnoho‘? Snad 10 000? Nebo víc?

Ten stejný den a tamtéž prohlásil generální sekretář NATO, Jens Stoltenberg, že jeho organizace nemá v úmyslu poslat vojáky na Ukrajinu a že Kyjev ani nic takového nepožaduje. To je dvojí lež. Jednak, NATO vojska už tam jsou a jako další, na internetové stránce ukrajinského presidenta se před časem objevila petice, žádající příjezd NATO vojsk do země. Moskva považovala tuto žádost za provokaci.

Američané samozřejměviii nesmí chybět. Vedoucí Demokratů, Hakeem Jeffries oznámil americké armádě, že je možné, že se přímo zúčastní konfliktu na Ukrajině. Řekl jim, aby se připravili zrovna i na 3. světovou válku.

Podle něho, jestliže Kyjev není schopen válku vyhrát, i když jim Spojené státy naposílaly obrovské množství zbraní a peněz, pak musí Washington zakročit a sám se bojů zúčastnit.

My prostě nemůžeme nechat Ukrajinu prohrát,“ dodal. „A proč ne?“ člověk by se rád zeptal. Jeffries je toho názoru, že když se Amerika zúčastní bojů proti Rusku, tak tím zabrání rozšíření války. To je samozřejmě nesmysl, pravý opak je pravda.

Rusko může pouze zvítězit

Málokdoix na Západě chápe o co doopravdy jde. Jak říká Scott Ritter, není radno si s Ruskem jen tak zahrávat. Všichni straší s tím, že Rusko po nich střelí jaderné zbraně a když je budou stále provokovat, tak se toho taky dočkají. Rusové v tomto směru nežertují.

Západ by měl konečně pochopit, že pro Rusko je tato válka bojem o jejich přežití. Zde neexistuje uhnutí, nebo kompromis; zde je jen vítězství. Jejich plán je na totální vítězství a v současné době jsou blíže vytčenému cíli, než kdy jindy. Rusové to všichni ví a proto se dobrovolně hlásí do války, protože ví, že bojují za svoji vlastní existenci.

Ruský president dal příkaz k nácviku použití taktických jaderných zbraní v jižní vojenské oblasti, blízko ukrajinských hranic. Měli bychom všichni chápat závažnost něčeho takového. Ten důvod, proč je tam používá není, že by je chtěl střílet na Ukrajinu. Ne, v žádném případě. Použije je na zničení NATO jednotek v Rumunsku, v Polsku, v Německu, ve Francii a v Itálii. Zde se jedná o jadernou válku! Chápejte to, prosím!

Je to, co Západ chce? Pak to taky dostane!

V současné době NATO panikuje. Proto zkoušejí Moskvu nejrůznějšími způsoby zastrašovat. Posílají víc peněz a zbraní Kyjevu a vyhrožují, že pošlou další vojsko. To všecko je ale z velké části propaganda. Jenže Moskva bere i tu propagandu nesmírně vážně. Takže všichni ti západní provokatéři mohou očekávat, že na tyto drobné bodance odpoví Rusové velice tvrdě. A to bude pro Západ naprostá katastrofa.

Je na čase, aby to lidé pochopili a začali útočit na své politické představitele. Je naprosto nutné válku na Ukrajině skončit a to co nejdříve. Žádné další zásilky peněz a vojenského vybavení! Říkáme si tím o naprosté zničení.

Francouzský president Macron říká, že ukrajinská fronta je před kolapsem a když zkolapsuje úplně, tak tam bude muset poslat francouzské vojsko. No, ať je tam pošle. Rusové je všecky zničí a potom zničí i celou Francii, říká Scott Ritter.

Další provokace

Přes vážnost celé situace mnozí nepochopili, že období podpory Ukrajiny je za námi. Ukrajina válku dávno prohrála, Spojené státy se hroutí, Německo je před krachem, Evropská unie je živá mrtvola a celý Západ zmírá na problémy, které si sami, ve své nerozvážnosti, způsobili.

Dnes není na místě stát za padlými, nefunkčními, zrádnými a nespolehlivými státními celky. Dnes není na místě obdivovat úpadek.

Přestox, německé Ministerstvo zahraničí odvolalo svého ambasadora, Alexandera Lambsdorffa, z Moskvy. Prý jen na jeden týden, prý se jedná o dočasné řešení, musí s ním projednat některé záležitosti, týkající se současného kybernetického útoku na ‘Stranu sociálních demokratů‘ Olafa Scholze. Němci z tohoto útoku samozřejmě podezřívají ruské hackery. Jako vždycky a ze všeho!

Je to ve skutečnosti jakýsi druh provokace vůči Rusku. Zpráva, kterou německé Ministerstvo Rusům o zmíněném kybernetickém útoku poslalo, neobsahovala podle výpovědi adresátů vůbec žádné důkazy a její znění bylo zjevně nepřátelské.

Britská provokacexi se sestávala s vypovězení ruského vojenského atašé ze země a z odstranění diplomatické ochrany ruských majetků v Británii. Něco takového vytváří hrozbu nejen politického, ale i vojenského střetu.

Londýn totiž obviňuje Rusy ze zákeřné činnosti. Aniž by měli jediný důkaz, tak tvrdí, že se Rusové zúčastnili zapálení ukrajinského průmyslového podniku. Bez přímých důkazů je ale jejich tvrzení jen obyčejná urážka. Britové se nejen že zachovali nediplomaticky, ale ještě zhoršili vztahy mezi jejich zemí a Ruskem, stejně jako Německo.

Česká republikaxii přece nemohla chybět! Česká ambasáda v Moskvě je vedena Janem Ondřejkou, který se – prý kvůli současnému stavu oboustranných vztahů – odmítl zúčastnit slavnostního uvedení do funkce nově zvoleného presidenta Vladimíra Putina.

Z politického hlediska je to jakoby dal Putinovi facku. A o jakých ‘oboustranných‘ vztazích tady mluví? Rusové proti nám nic nemají, než že jsme je zradili, v čemž mají pravdu. Zradili jsme je i za dob říjnové revoluce v r. 1917 všecky, i s admirálem Kolčakem. Tehdy nám právem přezdívali ‚Čechosobáki‘. Však víte, co to znamená!

Ale komu teď zkoušíme líbat sedací část těla? Koho si teď předcházíme? Jak moc velcí blázni jsme, když se protivíme vítězům, kteří chtějí na světě zavést rovnoprávný a spravedlivý řád bez válek a násilí a místo toho jsme se přidali k těm, kteří chtějí tento svět zničit a to i s námi?

Jak moc velcí sebevrahové jsme?!

 

i https://www.msn.com/en-us/news/world/scholz-announces-germany-s-readiness-to-deploy-35-000-troops-to-support-allies/ar-BB1lWbkd?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=bc2a7bf5068e4a74d1ef139619ee077e&ei=9

ii https://europerenaissance.com/2024/05/07/bundeswehr-expert-nato-is-in-despair-the-west-is-losing-in-ukraine-video/

iii https://warnews247-gr.translate.goog/diethnh/nato/prwth-nikh-e-makron-perase-to-galliko-sxedio-gia-apostolh-natoikwn-dunamewn-sthn-oukrania-poies-xwres-sumfwnoun-kai-poies-diafwnoun/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

iv https://www.vtforeignpolicy.com/2024/05/british-military-facilities-in-the-russia-armys-sight-moscow-nuclear-drills-as-message-to-western/

v https://warnews247-gr.translate.goog/diethnh/rwsia/ektakto-rwsia-skotwsame-dekades-gallous-stratiwtes-sthn-oukrania-o-makron-to-gnwrizei-kala-binteo/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

vi https://warnews247-gr.translate.goog/war-monitor/oukrania/ektakto-rwsoi-aleksiptwtistes-skotwsan-gallous-kai-germanous-stratiwtes-sto-tsasob-giar-stalthhke-shma-gia-anaptuksh-natoikwn-dunamewn-kai-lhpsh-metrwn/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

vii https://avia-pro.net/blog/voyska-nato-uzhe-na-ukraine-polsha-ozvuchila-otpravku-voysk-i-specialistov-v-ukrainskie-regiony

viii https://www.independentsentinel.com/leader-jeffries-warns-us-might-send-us-troops-to-ukraine/

ix https://en.topcor.ru/47249-skott-ritter-vs-rf-raznesut-k-chertovoj-materi-vojska-nato-v-rumynii-polshe-germanii-francii-i-italii.html

x https://www.rt.com/news/597062-germany-recalls-ambassador-russia/

xi https://avia-pro.net/blog/shag-k-eskalacii-london-vyslal-voennogo-attashe-rossii-i-snyal-diplomaticheskiy-status-s

xii https://tass.com/world/1783801

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)