14.5.2024
Kategorie: Politika

Novotný končí v ODS

Sdílejte článek:

PL

Řeporyjský starosta Pavel Novotný skončí v ODS, shodlo se na tom předsednictvo strany, v úterý večer o tom na sociální síti X informoval reportér Josef Kopecký ze serveru iDNES.cz. Výroky Novotného jsou podle špiček strany s členstvím ODS neslučitelné. Poslední velmi kontroverzní výroky pronesl Novotný na adresu nemocné dcery saxofonisty Felixe Slováčka, když uvedl, že stejně zemře. „Je to akce Zahradila a téhle zmrdské kliky,“ zuří nyní Novotný.

„Výroky Pavla Novotného považuje předsednictvo za lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS. Bude se jimi zabývat výkonná rada na svém příštím jednání,“ sdílel prohlášení šéfa poslanců ODS Marka Bendy na platformě X reportér Josef Kopecký.

Předsednictvo nemá pravomoc nikoho vyloučit, tu má buď místní sněm, nebo výkonná rada. Předseda senátorského klubu ODS Zdeněk Nytra pro Echo24 řekl, že Novotný překročil hranici. „Jestli to byly programové věci, nebo vulgární vyjádření, tak to už prostě v této chvíli překročilo ne jednu, ale všechny hranice,“ uvedl Nytra.

Sám Novotný pro Echo24 nechtěl během dne spekulovat, jak se k jeho případu strana postaví. „Nebudu spekulovat, co by a jak by. Kdybych si měl vsadit, dovládnu jako starosta za ODS, ale to je jen můj intimní názor,“ řekl Novotný.

„23 let manželství (s ODS). Krize byly. Jestli mě teď vyhodí, nebudu do strany kopat. Na to mám Petra (Fialu) a tu stranu moc rád. Je to akce Zahradila a téhle zmrdské kliky, sám jsem jim nahrál, půjdu s hlavou vztyčenou. A bez vulgarit,“ dodal Novotný.

Zástupci opozice v poslední době apelovali na ODS, aby z chování Novotného vyvodila důsledky. Spor s Novotným nyní vede místopředseda opozičního hnutí ANO Havlíček. V minulém týdnu se opřel do řeporyjského starosty na plénu Sněmovny, když apeloval na premiéra Petra Fialu (ODS), aby se od Novotného distancoval a rázně proti němu zakročil. Narážel na slova Novotného k fotce Felixe Slováčka s šéfkou KSČM Kateřinou Konečnou.

 

PL

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)