16.2.2021
Kategorie: Ekonomika

Taky už zase nakupujete tajně “Pod pultem?”

Sdílejte článek:

DAVID VLK

Vadí Vám, že jsou zavřeny všechny obchody, přesto, že neexistuje žádný důkaz, že maloobchod je místo, kde by se Covidem lidé často nakazili? Nebo to živnostníkům přejete, ať prostě zkrachují?

  • Československá socialistická republika 10.února 1985 Hodonín.

Je večer po pracovní době. Zmrzlým a opuštěným Hodonínem se plíží dvě postavy. Žena a mladík. Ten mladík jsem já. Za pět dnů mám patnácté narozeniny a mám slíbené nové kolo. Co kolo??? FAVORITA!! a tak se plížíme přes dvorky v boční uličce k zadním dveřím hodonínského Kovomatu.

Pode dveřmi se svítí, dneska je asi v Kovomatu přesčas.

Moje maminka, tehdy blonďatá pětatřicetiletá kráska, stáhne z hlavy čepici, konspiračně se rozhlédne rekognoskuje terén a zaklepe na dveře smluvený signál tři krátké, pomlčka, dva dlouhé s odmlkou.

Ve dveřích za chvilku zarachotí klíč a v osvětlené škvírce se objeví tvář pana vedoucího s luxusní přehazovačkou.

“Á Mirečka, tak jen pojďte dál.” Otevírá dveře, aniž by mně smradovi věnoval sebemenší pozornost.

” Tak co pane Obdržálek, přišly?” Zeptá s zvědavě maminka a mně se zatají dech.

“Ale to víte, že jo Mirečko, přišly tři kousky a dokonce je jeden modrý, jak jste chtěla, ale pokud by mladý muž chtěl radši sovětskou Ukrajinu, těch přišlo pět a všechny černé.” Usmál se pan Obdržálek poťouchle.

” Ne, já chci Favoritku a modrou!” Hrnu se ke třem o zeď opřeným pokladům.

“A co lístečky na Goťáčka Mirečko, máte? Máte?

“Ale to víte, že je pro Vás mám pane Obdržálku a dokonce do lóže. Budete tam sedět možná s okresním tajemníkem a ředitelem elektrárny. Usměje se maminka, vytahuje lístky na koncert Karla Gotta, které na kulturáku, kde pracuje, sehnala pro pana vedoucího jako nutnou protislužbu.

A pak už si jen vymění obyčejné peníze za paragon a jde se domů. Zase zadními uličkami, ještě aby nás tak někdo potkal s novou Favoritkou, když přece oficiálně žádnou už půl roku nedostali………………

  • Česká republika 5.února 2021 Uherské Hradiště

“CRRRR. Paní Jaruško, dobrý den, tady je David Vlk. Já jsem Vás chtěl poprosit, nutně potřebuju koupit zimní boty, nešlo by to nějak? Mně se včera odlepila podrážka a mám v ní díru.

“No, že jste to vy pane Vlk, tak to nějak uděláme, jenom musíte přijít brzo ráno, aby Vás nikdo neviděl. Ale za světla!!! Nesmím rozsvěcovat, aby nás ta bába od naproti neudala. Nebyla bych první, je to hrozná megera.

“Tak v pátek paní Jaruško? V pátek ráno by to šlo? Snad do pátku nezmrznu,”

“Dobře v pátek pane Vlk a víte co, já bych potřeboval novou baterii na dřez, neměl byste něco na skladě? Tak do dvou a půl tisíc.

“Ale to víte, že mám paní Jaruško. Přinesu ji s sebou, nebojte.”

“Tak domluveni pane Vlk a opatrně!! Ať Vás prosím nikdo nevidí, ať nedostanu pokutu!”

Tak super, takže boty budou…………

A co Vy? Taky už zase nakupujete pod pultem a plížíte se zadními uličkami??

A víte, že třeba ve Francii mají všechny malé obchody normálně do 18 hodin otevřeno, protože francouzská vláda je podporuje a nechce, aby zkrachovaly a tak radši zavřela velké nadnárodní řetězce, které mají stejně peněz dost.

A proč to ve Francii jde a u nás ne???

No možná proto, že máme premiéra, který vlastní firmy, které vyrábějí hlavně pro ty velké obchodní řetězce. Malý obchodníci totiž Agrofert neprodávají.

Nebo je to proto, že premiér chce, aby malí obchodníci zkrachovali, protože jak říkal poslanec vládního hnutí ANO další miliardář Bláha “Nevytváří přeci žádné hodnoty” a ve fabrikách spřátelených miliardářů chybí spousta lidi u pásu?

A nebo je to proto, že tahle vláda je líná myslet a naprosto neschopná přijít s nějakým konstruktivním řešením, takže vše jen tupě zavře a má klid, jak se říkalo za Husáka, “Klid na práci”??

P.S. Všichni ti malí obchodníčci a lazebníci, holiči a maséři, kteří podloudně občas někoho udělají, nebo někomu něco prodají to dělají jen a jen proto, aby přežili a měli peníze pro svou rodinu.

Aby přežili ne Covid, ale drakonická a hloupá opatření téhle vlády.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x