9.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Koronáči si hoví v postelích, ostatní pacienti ať zajdou

Sdílejte článek:

NAFTALI

V českých nemocnicích leží přes 5800 pacientů s onemocněním covid-19. Při listopadové vlně koronaviru jich zařízení evidovala přes 7000, přesto teď mnohé špitály hlásí ještě složitější situaci než před Vánoci. Důvod?

Na přetížených lůžkách na ARO a jednotkách intenzivní péče totiž prý leží stovky lidí, kteří už nejsou covid pozitivní, přesto jim stav neumožňuje nemocnici opustit. Zotavují se po těžkém průběhu nemoci a jejich rekonvalescence trvá měsíce. Řekl to koordinátor lůžkové péče pro Jihomoravský kraj Vladimír Šrámek.

Jestli mě něco dovede rozzuřit doběla, tak tenhle sprostý šlendrián. Jinak to nedovedu nazvat. Chudáčci koviďáčci nedoléčení, ubozí. Není nad to držet koronáče v nemocnici co to dá a ždímat kasu.

Zuřím, protože vím, jak hulvátsky se dovede chovat špitál k běžným pacientům, kteří nemají knížecí nemoc koronáč. Za doby reálného socíku pouštěly nemocnice domů lidi jen doléčené. Můžeme si myslet co chceme, ale bylo to tak. Pak konzum plínou trhnul. Z nemocnic začaly mizet postele, dokonce celá oddělení. Takže doménou špitálů bylo vypakovat pacienta co nejdřív, bez ohledu na stav. Po operaci i klidně do tří dnů. Mě poslali domů pár dní po operaci s rozřezaným břichem stehovaným jak fusakle. Doleč se doma plebejče, na stehy přilez když ne, tvůj problém. Byla zima a já se bál že když sebou švihnu na chodníku, vypadnou ze mě střeva, protože se mi stehy rozjedou.

Koronáče ale budeme sušit na nemocničních postelích i měsíce. Proč ne, když za to pojišťovny královsky platí. Ale co ti ostatní?

Lékařská péče o nekoronáče je katastrofální. Manžel mé kamarádky šel na operaci žil. Během tří dnů byl zpátky doma. Nedoléčený. Pajdá čím dál hůř, ale na druhou operaci ho nevezmou. Proč? Protože covid. Koronáči mají přednost, takže kamarádku bude mít doma chromajzla a musí doufat, že z ucpaných cév nedostane manžel embolku a z kamarádky se nestane vdova.

Syn mého souseda umřel. Bylo mu přes třicet. Ne na koronáč ale na medicínské prasáctví. Obyčejná operace kýly. Krátce po operaci ho pakovali domů. Měl smůlu nebyl koronáč. Po operaci se mu udělalo zle. Šel do špitálu znova. Poslali ho domů jako simulanta a dali mu prášky. Nebyl koronáč, jinak by ho uložili do postele i s teplotou 37,1 a obskakovali. Zkrátím to, ten chudák byl v nemocnici s bolestí ještě jednou zas nic, podruhé začal krvácet v čekárně, Na stole už zůstal.

Ano tak vypadá dnešní péče v nemocnicích o lidi, kteří nemají knížecí nemoc. Takže statistiky umírajících nám za pár měsíců pěkně poskočí o případy zanedbání péče, zprasené operace a nechuť léčit běžné pacienty s kýlou, žlučníkem, špatnými klouby, ale i rakovinou A proč? Protože covid!!!!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x