22.12.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Starý chlap a Covid

Sdílejte článek:

VOJTĚCH MACHÁLEK

Bude mě za pár měsíců 80 let. Samozřejmě jisté to není, ale to neovlivním. Patřím tedy do množiny těch, kterým kdejaká vládní huba  denně vyhrožuje strašidelným koncem, pokud tedy nebudeme slepě poslouchat  nařízení z jeho hlavy pomazané.

V životě jsem takových nafoukaných individuí, co měli pocit, že sežrali veškerou moudrost, potkal dostatečné množství. Na vysokých postech se vždy střídali borci  stejných charakterů.Dříve se zaštiťovali červenou knížkou, dnes je to jen politicky rozmanitější.
 .
Aby mohli vládnout, tak potřebují nějaké nástroje. Dnes si na nás, pro boj s Covidem,vymysleli písmeno R a PSA. Smysl písmena R někdy nejsou  schopni vysvětlit ani oni. A PES? Sčítání tisícových čísel 
s procenty  a jednotkami bodů a výsledkem je dvouciferné číslo, které nás vede kamsi, je pro lidi, kteří chodili aspoň 1 rok do matematiky, přinejmenším k pobavení. Také se zrodil PES č.2. Ale ten nesplnil očekávání. Byl příliš mírný, takže byl zřejmě utracen. Slyšet o něm není.
 .
Přitom existuje něco co je srozumitelné a čitelné. Tou je množina uzdravených. Přitom za celou dobu této 9 měsíční bláznivé doby si na ně nikdo, zdůrazňuji nikdo, nevzpoměl. Ani jeden ze 3 ministrů zdravotnictví, ani nejvyšší šafář Babiš, nikdy nevyslovil spokojenost nad tím, že se mu jeho občané uzdravují. A to přesto, že nepotkali lékaře, který s nimi mluví jen přes telefon, léky žádné nejsou a očkování, pro mnohé naštěstí, ještě není.
 .
Přitom 533 000 uzdravených snad stojí za zmínku i za za rozebrání příčin jejich uzdravení, které v podstatě spočívaly jen v tom, že byli doma a mnozí z nich udělali mezitím dost užitečné práce doma.
Dnes má být za celých 9 měsíců celkem 624 000 odchycených pozitivních případů. Srovnejme s  jakýmkoliv rokem s čísly, jak se dnes říká směšně nemocných na “chřipečku”. Třeba vloni během 4-9 týdne přišlo naprosto samo ke svému lékaři 996 000 lidí . Přišli proto, že jim bylo blbě. Nikdo jim to nemusel říkat. Srovnejme 624 000 za 270 dní s 996 000 za 42 dní. A nikdo je netrasoval, nikdo je pod pohrůžkou nelovil a neřekl jim, že by jim blbě být mělo a že jsou navíc pro ostatní nesmírně nebezpeční.
 .
Za mých mladých let se nikdy nestalo, že by někdo někomu tvrdil, že má bezpříznakový černý kašel i když nekašlal, či bezpříznakový záškrt, když právě dohrál fotbal, nebo že má prokazatelně bezpříznakové TBC. Byl by za blba!
 .
Teď ještě k poslednímu nástroji k ovládání národa. Statistika. Denní prezentace počtu nově pozitivních, připočtu k dosud známému počtu aktivních nemocných a měl bych odečíst také uzdravené. Ano něco málo se odečte. Někdy od večera nikdo nepřibyl,takže 0. Někdy nějaká stovková množina.
 .
Ale tato statistika je založena na tom, že nově nakažení jsou jednou provždy číslem definitivním. Ale uzdravení nejsou ani zdaleka číslem konečným. Začínají teprve nabíhat. A to hezky postupně a pomalu. Mnohokrát proběhla medii informace, že pro HS nejsou uzdraveni prioritou. Proboha co jiného! A ÚZIS zase sděluje, že nějaký čas zabere ověřování validity. Když tyto dvě snahy spojím, mohu krásně podirigovat  výsledné číslo aktuálních nemocných.
 .
Sleduji denně statistiku, zejména její postupný vývoj na stránkách MZ, konkretně  v kompletních statistikách. Každý si to může ověřit sám. Uvedu příklad:
 .
Zvolím třeba 2/11/2020: Ten den 6542 nových pozitivních. Připočtu k dosud uvedeným  aktuálně nemocným a mám jich  180 797 a uzdravení jsou inzerováni počtem 157 418. Tyto počáteční ranní údaje se ovšem každé ráno a večer  mihnou ,ale dají se určitě zpětně vyžádat ke kontrole.Třeba i na Seznamu.
A co pro den 2/11/2020 uvádí statistika dnes .t..j.20/12 a ještě pro kontrolu třeba 15/12/2020?
Tak 15/12/ už byl počet uzdravených na 233 166  a dnes 20/12/2020 243 457. Takže kdyby byly tyto údaje k dispozici ihned zmíněného dne 2/11 tak by číslo aktuálně nemocných bylo o celých 86 039 menší!!!! Jsou to jejich čísla, ne moje. A tak to samé platí pro každý den. Takže počet aktuálně nemocných je každý den nesprávný a dá se s ním manipulovat.
 .
Konečná definitivní čísla s usadí obvykle až po neuvěřitelných 60 dnech! A i po té se po kusech upravují nahoru a dolů. Číslo 86 039 přitom není denní rekord v uzdravených: Statistika jen hrne před sebou množinu zdravých, kteří nebyli  ověřeni a posláni mezi uzdravené v ten daný den a všechny dny předešlé!
Největší denní rekord v uzdravených je prozatím 17 080 z 5/11/2020, a i ten nebyl samozřejmě nikde a nijak oslavován či prezentován. Na rozdíl od početně menších rekordů v počtu nakažených. S výkřiky typu “Jsme černá skvrna na Covidové mapě světa!!
                         
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x