29.7.2023
Kategorie: Společnost

Vláda ČR a princip kolektivní viny

Sdílejte článek:

JAN HNÍZDIL

„Vedení Prahy chce zrušit koncert slavné ruské operní pěvkyně Anny Netrebko… „Budeme hledat cestu, jak ten koncert ukončit,“ uvedl pro Seznam Zprávy Jiří Pospíšil (TOP 09), náměstek pražského primátora zodpovědný za oblast kultury. „Jsem rád, že v tom v rámci koalice není rozpor,“ uvedl také Pospíšil s tím, že uskutečnění koncertu by bylo velmi necitlivé vůči bojující Ukrajině… „Česká republika nastavila z důvodu ruské agrese přísná a jasná pravidla pro vstup a pobyt ruských a běloruských občanů na naše území. Odpovědné orgány se těmito pravidly musí řídit,“ uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.“ (Seznam.cz, 26. 7. 2023)

„Policie zabránila na pražském Letišti Václava Havla ruské tenistce v účasti na tenisovém turnaji Livesport Prague Open. Při kontrole „ruské občanky“ zjistila „důvody k ukončení přechodného pobytu“ a hráčka podle informací Ministerstva vnitra již zemi opustila… V situaci, kdy Rusko zabíjí na Ukrajině civilisty, není zároveň možné s ruskými sportovci měřit síly na sportovních kláních. Proto naše vláda přijala nařízení, které účast ruských sportovců a soutěží v ČR zakazuje. A policie ho důsledně uplatňuje. Díky,“ reagoval již na sociální síti Twitter ministr vnitra Vít Rakušan… Odmítnutí účasti ruských a běloruských sportovkyň dlouhodobě prosazoval například Dominik Hašek, bývalý hokejový brankář. Ten je dnes hlasitým zastáncem vyloučení ruských a běloruských sportovců ze sportovních soutěží. Jejich účast totiž považuje za reklamu na konflikt na Ukrajině.“ (Seznam.cz, 28. 7. 2023)

„Kolektivní vina je předpoklad, že odpovědnost za činy společenství nesou všichni jeho členové. Kolektivní vina bývá běžně uplatňována především ve válce, v armádě, škole, v kolektivech, které se skládají z menších celků. Na základě kolektivní viny jsou snadno perzekvovány a kriminalizovány celé skupiny osob…. V civilizovaných společnostech by měl princip viny být uplatňován vždy pouze na konkrétní osobu Označování celých národů za vinné nějakými činy a nabádání ke kolektivnímu trestu (Němec = nacista, Židi do plynu, mrtvý indián – dobrý indián, pověste komunisty) je tedy politický stereotyp používaný k manipulaci davu.“ (Wikipedie)

Premiére Fialo, ministře Rakušane, ministře Lipavský, místopředsedkyně Pekarová, náměstku Pospíšile, Dominiku Hašku… Perzekvujete a kriminalizujete skupinu osob, manipulujete davem, podněcujete nenávist, atakujete nejnižší lidské pudy. Činím vás kolektivně zodpovědnými za rozvrat naší společnosti. Hluboce vámi opovrhuji.

 

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
162 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)