21.9.2021
Kategorie: Politika

Velení americké armády je v rozkladu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAmerická armáda je v současné chvíli neakceschopná a v rozkladu. O tom svědčí nejen výprask v Afghánistánu, ale i další fakta vyplývající na povrch.

Vyšla další protitrumpovská kniha, o které progresivní média jako CNN, The New York Times a další, hovoří jako o „bombě“. Jde o to, že velení americké armády údajně odstřihlo Donalda Trumpa na konci jeho mandátu od informací a velení a podle jistého „svědectví“ vysoce postaveného velitele dokonce zabránila část velení americké armády válce s Čínou. Údajně se jistý vysoce postavený generál spojil s Čínou a informoval o tom, že se USA v žádném případě nechystají Čínu vojensky napadnout. Republikáni hovoří o dalším flagrantním porušení americké ústavy.

Není zřejmě vůbec náhoda, že nová senzační kniha byla anoncována v situaci, která pro současnou administrativu Joea Bidena není vůbec příznivá. Nejprve média jinak podporující Bidenovu administrativu vypátrala, že poslední tak zvaný „protiteroristický“ zásah v Afghánistánu odnesl naprosto nevinný člověk a s ním dalších asi deset Afghánců, mezi nimi i děti. Po teroristickém útoku Islámského státu na vojáky US Army u kábulského letiště přišlo o život třináct vojáků a 170 Afghánců usilujících dostat se z Afghánistánu. Biden oznámil, že tento útok bude potrestán a za několik desítek hodin oznámil, že americká armáda zlikvidovala přípravu dalšího teroristického útoku na své příslušníky, a to raketovým útokem z dronu. Bylo to u nás široce komentováno i veřejnoprávní televizí jako zdařilá odveta. Pak ale vyšlo najevo, že při akci zahynulo několik dětí a americká armáda vydala zprávu, že tyto oběti byly způsobeny tím, že „výbušninami“ plně naložený vůz po zásahu rakety explodoval a ony oběti byly důsledkem tohoto výbuchu. Novináři ale zjistili, že útok odnesl člověk, který téměř dvacet let spolupracoval s americkou universitou při pomoci chudým lidem a ten den jako obvykle objížděl místa, na která měl rozvážet vodu a potraviny. V zápětí vydal Pentagon zprávu, která hovoří o „politováníhodném omylu“.

Vzhledem k tomu, že se Bidenova popularita propadla na úroveň, kde nesouhlas Američanů s jeho politikou již výrazně převažuje nad názory, které s jeho politikou souhlasí, bylo nutné odpoutat pozornost americké veřejnosti právě k údajnému odvrácení konfliktu s Čínou, ke kterému mělo dojít na konci Trumpova úřadování. Nezachytil jsem zatím ve zprávách stanovisko čínské vlády k údajné válce s USA, a tak nevylučuji, že se jedná jen a pouze o prefabrikované obvinění části US Army – progresívních sil – na Trumpa. Trump na konci úřadu vydal stanovisko, že za jeho vlády nezačaly USA žádný nový konflikt.

Ovšem vybuchla ještě jedna mediální bomba, tentokrát faktická. USA, Austrálie a Velká Británie uzavřely dohodu o spolupráci ve vojenské oblasti zaměřenou proti Číně. Podívejme se – Bidenova administrativa vůbec nepopírá, že se připravuje na válku s Čínou a proti rostoucí čínské hrozbě uzavřela dohodu s Austrálii, díky které získá Austrálie ponorky na jaderný pohon. Padla tím ale současně dohoda o spolupráci na výrobě ponorek na jaderný pohon mezi Francií a Austrálií, která byla před uzavřením a měla objem asi 900 miliard Kč. Francie proti novému paktu protestovala a odvolala ke konzultacím velvyslance v Austrálii a USA. Mluvčí Pentagonu ve zprávách na ČT mlžil něco o tom, že USA se snaží zlepšit vztahy s Francií! Takto funguje NATO v praxi. Obcházejí se významní spojenci s cílem urvat pro sebe kšeft za bezmála tisíc miliard korun.

I vznik nového paktu v jižním Pacifiku ukazuje, že USA na své evropské spojence v NATO z vysoka kašlou a dělají si, co chtějí. Bidenova administrativa jen prokazuje, že slovíčka o „návratu USA zpět do Evropy“, jsou a byla jen klamným manévrem člověka, se kterým se tvrdě manipuluje a který na slavnostním podpisu paktu dokonce zapomněl jméno australského premiéra a sklidil za to posměch některých médií. USA jsou dnes de facto v podobném stavu jako SSSR za Brežněva. Po Brežněvovi přišel Gorbačov a rozpad SSSR. Co nás čeká po Bidenovi?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...