30.5.2020
Kategorie: Společnost

Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutů

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

President Trump podepíše vyhlášku, která bude na sociálních médiích řešit protiústavní cenzuru konzervativních a nezávislých názorů.

V úterý v noci president oznámil, že tuto vyhlášku podepíše v důsledku rostoucích zoufalých pokusů Technických gigantů o ovlivnění prezidentských voleb 2020.

Facebook, Google a Twitter od Trumpova volebního vítězství 2016 umlčují konzervativní hlasy a konzervativní publicisty.

A tak tiskový tajemník Bílého domu Kaylegh McEnany ve středu z paluby Air Force one reportérům sdělil, že prezident k tomu o den později podepíše vyhlášku.

.@realDonaldTrump will sign an executive order shortly about social media and internet companies, @PressSec tells reporters on Air Force One. The president has been very critical of @Twitter in the last 24 hours.

— Jeff Mason (@jeffmason1) May 27, 2020

Breitbart.com referuje:

Toto přichází poté, co Trump varoval společnosti sociálních médií, že pokračující politická zaujatost povede k akcím administrativy.

„Republikáni to vnímají tak, že Platformy sociálních médií zcela umlčují konzervativní hlasy,“ uvedl dnes na Twitteru prezident. „Budeme je tvrdě regulovat nebo je úplně uzavřeme, protože už nemůžeme dovolit, aby se to dělo.“

Prezident rovněž řekl, že Twitter „zasahuje do prezidentských voleb 2020,“ když tato platforma provedla „kontrolu faktů“ jeho tweetů, v nichž vznášel široce zastávané obavy z volebních podvodů při poštovním hlasování.

Zpráva Wall Street Journal z minulého týdne tvrdila, že Bílý dům připravuje vyhlášky proti zaujatosti gigantů sociálních médií ve formě oficiálního panelu, který bude revidovat případy proti-konzervativní zaujatosti společností Silicon Valley.

Mluvčí Bílého domu tuto iniciativu zjevně potvrdil v době, kdy Journalu řekl, že „levicová zaujatost v technologickém světě je problém, který se určitě musí řešit z hlediska výhod a přinejmenším je odhalit tak, aby Američané měli jasně na očích, s čím mají to činění.“

Technické společnosti nadále popírají, že by záměrně zaujímaly postoje politické zaujatosti, ale důkazy vyvracející jejich prohlášení se dále hromadí.

Kromě událostí z tohoto týdne byla od voleb 2016 téměř každá větší technická společnost nachytána při skandálu politické zaujatosti a takových případů jen přibývá. Do toho patří umístění mainstreamových konzervativců Facebooku jako Candace Owens a Brigitte Gabriel na seznam „revidovaných agentů nenávisti“, Twitteru trvalo dny, než odstranil hrozby násilím proti středoškolskému studentovi podporujícímu Trumpa a odmítl přijmout kroky proti nenávistným projevům Sarah Jeong z redakční rady New York Times a reagovat na uniklé video ředitelů Googlu, kde vyhlašují svůj záměr dostat Trumpovo populistické hnutí jako úchylku na smetiště historie.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...