21.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Trump varuje: Národ bez hranic není národem

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Prezident Trump varoval, že „národ bez hranic není národem,“ když projevoval svou „upřímnou soustrast“ s Francií kvůli tomu „zběsilému útoku islamistického teroristy,“ při němž byl pedagog veřejně sťat za předvádění obrázků islámského proroka během hodin svobody vyjadřování.

„Bezpečnost před imigrací je národní bezpečností, pamatujte na to,“ řekl o víkendu příznivcům prezident Trump při shromáždění v Janesville ve Wisconsinu.

„Musíme mít hranice. Národ bez hranic není národem,“ řekl v ozvěně jednoho z nejslavnějších aforismů připisovaných zesnulému prezidentovi Ronaldu Reaganovi.

„Takže bych rád za Spojené státy vyjádřil svou upřímnou, opravdu upřímnou soustrast svému příteli prezidentu Macronovi z Francie, kde právě měli zběsilý, hrozně zběsilý útok islamistického teroristy u Paříže se stětím nevinného učitele,“ pokračoval prezident.

„Strašná věc a zadrželi, myslím, devět lidí, kdo ví, ale musíme být na radikální islamistický terorismus velice, velmi tvrdí a musíme to zakázat,“ dodal s odkazem na zákaz cestování uvalený jeho administrativou na četné země s muslimskou většinou původně za administrativy Obamy a Bidena identifikované jako ohniska terorismu.

„Pamatujete, jak lidé říkali, ‚ó to je tak strašná věc,‘ když jsem ten zákaz zavedl a žalovali nás a my to prohráli a pak jsme ale zvítězili u Nejvyššího soudu Spojených států,“ vzpomínal Trump, čímž sklidil jásot davu.

„Francie zažívá těžké časy a Macron je ohromný chlap a já chci jen říct, uděláme cokoliv, co můžeme udělat,“ uzavřel to prezident.

To stětí hlavy, o kterém Trump mluvil, provedl Abdoulah Anzorov, čečenský uprchlík, na Samuelu Patym, učiteli, který byl na internetu odsuzován, když při výuce o svobodě vyjadřování ukázal karikatury islámského proroka.

Ty obrázky vzal ze satirického magazínu Charlie Hebdo, jehož redaktor a řada jeho spolupracovníků i s příslušníkem policejní ochrany a zaměstnancem údržby budovy byla v jejich kanceláři zmasakrována roku 2015 islámskými střelci.

Tento masakr je ve Francii v posledních týdnech zase na očích veřejnosti, kdy spousta lidí domněle s tím vražděním spojených není souzena.

Před bývalou kanceláří Charlie Hebdo byli po zahájení procesu v září, napadeni pákistánským migrantem dva lidé. Ten si myslel, že onen magazín tam pořád sídlí.

Člen Schengenského prostoru bez hranic Evropské unie Francie byla kdysi bývalým šéfem INTERPOLU Robertem Noblem popsaná jako domov stovek tisíců, možná i milionů ilegálních migrantů a žadatelů o azyl, kdy mnozí z nich jsou v současnosti nahromaděni na severním pobřeží země, kde čekají na příležitost, aby se na malých člunech přeplavili přes kanál La Manche do Británie.

Jen den po stětí Samuela Patyho pochodovaly tisíce migrantů a jejich příznivců francouzskou metropolí, kdy se dožadovali, aby vláda v nějaké formě amnestie jejich přítomnost uzákonila.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...