1.2.2018
Kategorie: Společnost

Trump: Stav unie

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

První projev amerického presidenta Donalda J.Trumpa o „Stavu unie“. Každoroční projev amerických presidentů na téma stavu Spojených států amerických, rozvoje této země, jejího postavení v mezinárodních vztazích a politické orientace se koná už od roku 1790 a letos to byla premiéra Donalda J.Trumpa. I když byl Donald J.Trump zvolen presidentem už v listopadu 2016, tak loňský „Stav unie“, ještě naposledy přednesl Barack Hussein Obama. 

[ad#textova1]

Na druhou stranu to pro Donalda J.Trumpa byla výhoda, protože tak mohl reflektovat dramatický rozvoj a vzestup Spojených států amerických pod svým vedením, místo zoufalých průšvihů dosluhující socialistické loutky. 
 
President Trump se zaměřil především na otázku daní, imigrace, zahraniční politiky, ekonomiky, infrastruktury a zdravotnictví. V daňové oblasti zmínil přijetí jedné z největších daňových reforem, která má umožnit snížit daňové zatížení všem vrstvám americké společnosti a znovu nastartovat ekonomiku sužovanou socialistickým zdaněním. 
 
V oblasti ekonomiky se primárně věnoval zaměstnanosti a tomu, že se podařilo vytvořit 200,000 pracovních míst v průmyslu, zejména ve výrobě a strojírenství. Zmínil i extrémně nízkou nezaměstnanost, která je nejnižší za posledních 45 let a vůbec nejnižší mezi Afroameričany, hispánskými Američany a vysokoškolskými studenty. 
 
Mluvil o budoucnosti infrastruktury a plánech na rozvoj infrastruktury v hodnotě 1,5 biliónů dolarů (zhruba 31 biliónů Kč), přičemž zmínil i problémy, které trápí, nejen Ameriku, ale i Českou republiku, a sice regulace a zdlouhavé čekací doby na vyřízení stavebního povolení. Poukázal na fakt, že Empire State Building bylo postaveno za jeden rok, ale nyní je všechno, kvůli socialistické byrokracii neúměrně vleklé.
 
U imigrace zmínil nebezpečí, které představuje narkomafie a zejména počty zabitých dětí ze strany neblaze proslulého hispánského narkoteroristického gangu MS-13. Trump navíc opětovně zopakoval své přání zlikvidovat nespravedlivý loterijní systém Zelených karet a nahradit výběr přijímání migrantů meritokratičtějším způsobem, tedy založeným na zásluhách a prospěšnosti vůči společnosti. 
 
V zahraniční politice hovořil o provokacích a teroru severokorejského režimu. Zmínil smrt Otto Warmbiera, 22 letého amerického studenta umučeného severokorejským režimem a taky Ji Seong-ho, severokorejského uprchlíka, který prožil hladomor a mučení, než uprchl z KLDR.
 
Nakonec se dostáváme i ke zdravotnictví, kde Trump v důsledku parlamentních zrad pokryteckých republikánů, kteří dříve nadávali na Obamacare a nyní ho bránili, nedokázal zlikvidovat tento zdravotnický systém. Trump si navíc jako předsevzetí dal, že během roku 2018 povede boj za snížení cen předepisovaných léků, které jsou v USA mnohem dražší, než v okolních zemích. 
 
Část komunistů z Demokratické strany USA bojkotovala Trumpův projev, jednak kvůli Trumpově vyjádření na adresu zbankrotovaných a rozvrácených afrických a středoamerických zemí, jednak protože se stále nemohou smířit s vůlí amerického lidu, že Donald J. Trump zvítězil. Banda ultralevičáků, včetně herců, režisérů a komediantů jako je Michael Moore, Cynthia Nixon, nebo Rufus Wainwright uspořádala akci „Lidová zpráva o stavu unie“ jako akci proti Donaldu Trumpovi. Stalo se tak v komunistické baště New Yorku den před skutečnou zprávou o stavu unie, kterou podal Donald J. Trump. 
[ad#pp-clanek-ctverec]
 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...