7.7.2022
Kategorie: Politika

Tomu se říká plný dům

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Český premiér Petr Fiala přednesl našimi médii očekávaný proslov před poslanci Evropského parlamentu související s převzetím půlročního předsednictví v Evropské unii. Jeho souvislou řeč v češtině si v obrovském sálu poslechlo cca 33 poslanců, což je pod 5ti % z celkového počtu přeplácených unijních úředníků a jen nepatrně to převyšuje počet těch námi delegovaných. Naznačuje to důležitost Petra Fialy a jeho momentální pozici v EU, taktéž to vystihuje podstatu nesmyslnosti předávání předsednictví jednotlivým státům a nakonec i hodnotu námi vyhozených peněz určený na tento půlrok za provozování činnosti v pomyslném čele EU, jejichž množství se odhaduje na 2.5 miliardy korun.

Samotný projev byl prostý myšlenky a nejčastějším slovem, které se opakovalo, byla Ukrajina. Ta leží v hlavě českého premiéra natolik hluboko, že už zapomněl, za který národ či stát má bojovat. Ono je stejně úplně jedno, co říkal, jakou řečí mluvil (na rozdíl od ostatních kritiků ignorujeme jeho proslov v češtině, není jediným, kdo používá především vlastní mateřštinu, ve které se lépe vyjadřuje), smutnější je prázdnota obsahu. A když navíc přednášíte před prázdným sálem, protože absolutně všichni multimilionáři z bruselských škamen jindy tak ochotně schvalujících totální nesmysly leží dávno na lehátkách a vystavují svá těla slunečním letním paprskům, můžete za pultíkem, který Vám na chvilku půjčili, vyprávět třeba vtipy. Fialův projev navíc nebyl dopředu avizován jako zlomový, což by se stalo, kdyby Evropě oznámil, že ze zločinecké EU Česká republika odchází, takže proč by se někdo z europoslanců trmácel do práce.

Daleko zajímavější událostí bylo přerozdělení si oblastí Ukrajiny, na jejíž obnově se jednou mají jednotlivé státy EU podílet. Tato mapka je doslova dalším výsměchem realitě. Česká republika získala výsadní postavení v podobě rekonstrukce Doněcké republiky. Jde o obrovský paradox. Pokud by šlo skutečně o to ji ,,opravit“, to znamená, že by byla součástí Ukrajiny i nadále, pak jsme se dostali do nezáviděníhodné situace, kdy bychom opravovali nejvíce poškozenou a od nás vzdálenou oblast. Jenže to asi nehrozí, protože Luhansko a Doněcko přivítaly Rusy jako osvoboditele, vyhlásily samostatnost. A je jim úplně jedno, jestli je Západ uzná či nikoliv, protože pro ně jde stejně o momentálně nijak zvlášť zajímavou část světa. Na Rusku totiž vidí, že se dá žít i bez něj. Nemysleme si, že tím jsme se výdajům za obnovu Ukrajiny vyhnuli, pokud v Kyjevě zůstane nějaká vláda, která bude v budoucnosti nějak aspirovat na spolupráci s EU, pak Fiala jistě najde místo, jehož podpora navýší schodek našeho rozpočtu minimálně o 250 miliard korun. My můžeme jen doufat, že se Rusům po vyčištění a denacifikace východu Ukrajiny podaří získat vliv i v místech, kde nezasahovali, a v hlavním městě dojde k Antimajdanu.

Fiala a současná vláda jsou si jistí, že svou totální vášní pro Ukrajinu zaujmuli svět a stojí tak v čele antiruských sil. V televizi nám hrdě ukazují české vlajky na bojových vozidlech legionářů, kteří údajně Rusům uzmuli dva tanky. Každá takováto událost je pro naši budoucnost pouze pískem hozeným do soukolí. Česká republika je na ruském seznamu nepřátelských zemí, to na rozdíl od Německa, Francie či Itálie. I to svědčí o funkci užitečného idiota v rámci Evropské unie, kterou díky naší vládě Česká republik plní. A navyšuje to složitost budoucího vyjednávání s Ruskem, které bude nezbytné k udržení naší země v určitém chodu. Jak jsme již několikrát předeslali, bez ruských surovin, což se netýká jen plynu a ropy, se prostě ani naše země neobejde. Tedy pokud nechceme navždy zakonzervovat náš průmysl a nechat zmrznout v zimním období většinu českých domácností.

Často se nás ptáte, co s tím? Tedy zopakujeme to ještě jednou. Další možný vývoj u nás vedoucí k nápravě současné situace vidíme v opuštění EU. To by Fiala a Pětikoalice nikdy nepovolili, takže nejdříve musíme dosáhnout jejich demise. Jak pozorujeme na Kanadě, Francii a Holandsku, ani mohutné demonstrace nejsou zárukou úspěchu, proti nespokojené společnosti jsou nasazováni policisté a vojáci s těžkou technikou. V Holandsku po farmářích střílí ostrými náboji, v Kanadě truckerům zabavovali majetek a blokovali účty. Doufat tedy, že u nás by šlo vše snadněji, by bylo naivní. Přesto lze dosáhnout úspěchu, jen je třeba spojit náš rozdělený národ.

Společným zájmem je zastavit nesmyslně vytvořenou inflaci, zajistit potřebné komodity, k čemuž je třeba navázat dobré vztahy s jejich největším světovým producentem, vytvořit prostor pro rekonstrukci politické scény postavené na úplně jiných subjektech, než je dosud, přičemž možným spojovacím můstkem může být SPD (jediná z parlamentních stran se nepodílela na vládě), a hlavně sestavit vládu z odborníků a spíše euroskeptiků zároveň. Pokud to neuděláme rychle, narazíme na americkou armádu, kterou si sem ODS chce pozvat. Vůdce samotné ,,revoluce“ jistě v jejím průběhu najít půjde. Je tu plno schopných lidí, ze kterých může vykrystalizovat ten pravý. A opakujeme ještě důležitou věc. Je nutné získat aspoň jedno velké médium, v tomto případu převzít vliv nad ČT. Toto je náš recept na stávající situaci. Čekat, že se samo něco vyřeší, je to, co stávající Pětikoalici vyhovuje. Jsou totiž schopni všeho, včetně zametání stop po vlastní trestné činnosti. I proto vás burcujeme, přestože by bylo jednodušší někde v koutku doufat, že to lidem dojde i bez nás. Tolik odpověď, co s tím. My můžeme pouze přinášet informace, které mají lidi probudit, zapojit se do boje a být nositelem pravdy. A uvědomujeme si možné následky. Ale i tak to za to stojí.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
25 komentářů