29.10.2018
Kategorie: Politika

Skučení nad “medailemi” presidenta Zemana

Sdílejte článek:

COM/SP

Opět jako vždy extremistická opozice, která si dala záhadně do vínku demokratická, spustila šílený ryk v noci a ráno nad jmény některých vyznamenaných. Například noviny Lidové lžou stejně jako když Rudé právo tisklo. Teda, nelžou, spíše manipulují, přestože tři jména jsou jasná, jak facka žižkovského Pepíka.

[ad#textova1]

Co dokázala trojice statečných žen a proč a dostala vyznamenání po zásluze? Nic, “pouze” bojovala proti svému zneuctění extremistickou zvůlí státu!

Alena Vitásková, Ivanka Kohoutová a disidentka Lenka Procházková

  • Ivanka Kohoutová

Medaile Za zásluhy I. stupně

za zásluhy o stát

Ivanka Kohoutová (26. listopadu 1956) – ředitelka Střední zdravotnické školy. Je ředitelkou školy, kterou somálská studentka žalovala kvůli zákazu nošení muslimského šátku, takzvaného hidžábu. Ayan Jamaal Ahmednuurová opustila školu podle žaloby kvůli tomu, že na základě rozhodnutí ředitelky nesměla nosit muslimský šátek ani při teoretické výuce. Spor ještě neskončil. Kohoutová je oceněna podle Hradu jako “statečná žena v boji s netolerantní ideologií”.

  • Lenka Procházková

Medaile Za zásluhy I. stupně

za zásluhy o stát v oblasti kultury

Lenka Procházková (24. března 1951) – spisovatelka. Signatářka Charty 77. Její prózy vycházely v 70. a 80. letech 20. století jako samizdaty nebo v exilových nakladatelstvích. Od roku 2008 vyučovala tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Také se angažuje v politice (v roce 2012 neúspěšně kandidovala za Věci veřejné do Senátu) a v řadě novinářských a spisovatelských organizací, byla zakládající členkou spolku Šalamoun.

  • Alena Vitásková

Medaile Za zásluhy I. stupně

za zásluhy o stát

Alena Vitásková (11. prosince 1956) – manažerka, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ; 2011 až 2017). Od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské. V letech 2001 až 2003 působila ve společnosti Transgas a RWE Transgas. Byla též předsedkyní představenstva Pražské teplárenské (2004 až 2006). V čele ERÚ vystupovala proti společnostem provozujícím solární elektrárny. Krajský soud Vitáskovou potrestal 8,5 roku vězení v kauze neoprávněně udělených licencí solárním elektrárnám na Chomutovsku, Vrchní soud v Olomouci ji letos obžaloby zprostil, případ ještě přezkoumá Nejvyšší soud. Viněna je též ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s tím, že v roce 2014 jmenovala Renatu Veseckou místopředsedkyní úřadu.

Všechny tři byly šikanovány státem, bylo jim vyhrožováno naším “demokratickým státem” v čele s extremistickou ombudsmankou Šabatovou, musely se strachovat dokonce o svůj život. 

Například Lidové noviny klidně manipulují s čtenáři v článku Bojovnice proti ‚netolerantní ideologii‘? Kdo je Zemanem vyznamenaná aktérka hidžábové kauzy:

Získala vyznamenání Za zásluhy I. stupně. Pedagožka v oblasti zdravotnictví a ošetřovatelství Ivana Kohoutová převzala v neděli, v den stého výročí založení Československého státu, v nablýskaném sále Pražského hradu ocenění z rukou hlavy státu. Podle Zemana se o stát zasloužila coby „statečná žena“ bojem „proti netolerantní ideologii“.

Jako ředitelka Střední zdravotnické školy v Praze na své škole před lety zakázala ve školním řádu nošení pokrývek hlavy, ze kterého nebyly vyjmuty ani muslimské šátky hidžáby(jde o šátek, kterým si muslimské ženy zahalují vlasy, krk a ramena – pozn. red.). Dostala se kvůli tomu do soudního sporu se somálskou studentkou, která nařkla školu z diskriminace.

Ahmednuurová tvrdila, že pražskou Střední zdravotnickou školu opustila poté, co ji ředitelka při zahájení školního roku v září 2013 vyzvala, aby si sundala hidžáb i na teoretickou výuku. Původně prý ale byly domluvené na tom, že šátek bude sundavat pouze při ošetřovatelské praxi. Ředitelka podle studentky nepřistoupila ani na alternativu, že by měla při vyučování zahalený pouze krk.

Do školního řádu vršovické zdravotnické školy promluvila v roce 2014 i veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Na podnět studentky Ahmednuurové došla k závěru, že zakazovat studentům jakékoliv pokrývky hlavy je diskriminační. Škola tímto omezením prý dívku de facto odstavila od možnosti studia.

A nejen LN, celá ta genderově multikulturní smečka. Fakta jsou však jiná. O Vitáskové se ví nejvíc, dokonce ji fyzicky napadali a vyhrožovali jí kriminálem 8 let. Solární baroni.

Ivanka Kohoutová byla fyzicky napadána i v soudní budově, ombudsmanka Šabatová ji šikanovala, multikulturní gender jí vyhrožovaly v soudní budově, přitom studentka, jak ji nazývají, byla a je podvodnice, která navíc ztrácela průkaz totožnosti a nikdo neví, kdo skutečně je. A hysterické řvaní na Ivanku v soudní budově všichni viděli v přímém přenosu.

A Lenka Procházková, disidentka skutečná, nikoliv hradní opilec, nikdy nechodila pro odměny na ambasády, a proto je i dnes v nemilosti genderově kulturní smečky…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...