4.3.2019
Kategorie: Ekonomika

Shnilé maso výhradně pro eurokomisaře a europoslance

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Kolik že to času uběhlo od posledních parlamentních voleb? Již 470 dní. Takže od doby předvolebních slibů jsou to již dva roky. Pro osmdesátiletého člověka chvilka, pro dvouleté dítě celý život. Vzpomene si někdo na ty sliby?

A je ještě po dvou letech vůbec někdo v České republice schopen ty sliby připomenout a jejich nesplnění potrestat? Nebo je zapotřebí vládnoucí bandě velkoryse darovat ještě další dva roky života, který ubíhá bez náhrady a bez možnosti restartu? Další dva roky, kdy budou soustavně upevňovat svoji moc, až je nebude možné od moci odstavit jinak než revolucí? K té se ovšem nikdy neodhodláme, protože všechna odvaha tak znatelná při prvním pivu vyprchá už před zavírací hodinou.

Tak to nechme být, naše životy beztak žádnou cenu nemají, za nic nestojí, tak je nějak přežijeme, promarníme a s lehkým srdcem se s ním v nemocnici rozloučíme. I promarněný život však vyžaduje pravidelné krmení. Co kdybychom stejně jako k promarnění života přistupovali i k příjmu potravy stejně. Když život žádnou cenu nemá, tak nemá ani cenu za něj bojovat. A bezcenný život udržovat kvalitními potravinami? Jaká to zbytečnost. Vždyť stačí břicho nacpat jakoukoliv hmotou. Piliny, otruby, masokostní moučka z kafilérky, žaludek naplnit čímkoliv a oklamat tak mozek, aby vysílal signál jsme sytí a spokojení.

Otravinářské impérium Bureše soustavně tráví občany České republiky odpady, které nakupuje na Západě, rozemele a pod falešnými značkami a se lživými etiketami prodává, jako kvalitní domácí produkci. Tomu supovi však byla Česká republika málo, a tak roztáhl svoje pařáty po celé východní Evropě. Tím pomohl Bruselu s vyřešením letitého a nepříjemného problému. Jak zajistit, aby v západní části unie bylo dostatek kvalitních potravin a zároveň byli nasyceni i lidé v nově připojené východní části unie. Na západě si produkují svoje vysoce kvalitní potraviny prodávané za velmi slušnou cenu, zatímco na východě Bureš a jemu podobní vyprodukují dostatek nekvalitní, shnilé, plesnivé a jedovaté šlichty, kterou si jejich poddaní vděčně nacpou břicha. Problém je vyřešen, nastane kýžený klid na práci Evropské komise.

Skandálních odhalení nekvalitní a drahé šlichty na východě už bylo mnoho. Všechna tato zprvu bouřlivá odhalení však rychle zodpovědná místa zametla pod koberec, a to včetně používání soli určené na posyp zimních silnic do šlichty tentokrát podávané „jenom“ dětem. Nebo snad někdo z vás pravidelně pojídá ciniminísky a čokapiky? Určitě ne, na rozdíl od dětí. A už tady máme další skandál, který ale nelze tak snadno ututlat. Na tuny tlejícího masa totiž už z dálky upozorní odporný mrtvolný zápach a zelenofialová barva. Jeden z nejodpornějších zážitků. Nemyslíte si snad, že by rozkládající se lidská mrtvola poskytovala jiný zážitek než hnijící hovězí? Jediný rozdíl je v tom, že lidské mrtvoly se zatím neprodávají, i když po aféře s přidávaným koňským masem do jinak označených masných výrobků je to asi jen otázka času. Když to vypadá, že se situace vymyká kontrole a zamést vše pod koberec se oligarchům nedaří ani s pomocí jimi placených novinářů, musí přispěchat Evropská komise s pomocnou rukou. Kontroly shnilého masa z Polska musí okamžitě přestat zní poslední směrnice z Bruselu. Zdůvodnění je prosté. Celá dlouhá léta přeci občané východní unijních zemí potraviny stejně nekvalitní a zdravotně závadné konzumovali v naprostém klidu a vůbec nikdo si nestěžoval. Brusel měl klid a Bureš a spol. astronomické příjmy.

A tak to musí zůstat i nadále. Ani věčně opilý předseda komise, komisařka za hnutí ANO a otravinářský magnát Bureš nemají nejmenší zájem cokoliv měnit. Bezcenní občané, ať si nacpou břicha, to je zárukou, že budou spokojeni a nebudou reptat.

Ať se snažím sebevíc, bohužel nejsem schopen se smířit s tím, co se tady děje a s tím, že bych měl svoje děti krmit výše popsanou odpornou a jedovatou šlichtou. Prostě NE. Mně nestačí, nějaká kontrola masa a případně zadržení a spálení toho zbytku, který ještě nestačili pacienti v nemocnicích a děti ve školních jídelnách sníst. Musí být oznámeny názvy a adresy firem, které takové šlichty produkují včetně jmén a adres jejich majitelů a u složitějších majetkových struktur, jako je třeba Agrofert a jeho podniky umístěné v Polsku i jejich skuteční majitelé a nejenom místní nastrčení bílí koně. Tyto firmy musí být uzavřeny, jejich majetek zabaven na úhradu nejenom pokut, ale především způsobených škod. Odškodnění i za morální újmu si totiž zaslouží již takřka všichni občané České republiky, tedy nejenom ti, kdo třeba v nemocnici ve Zlíně konzumovali shnilé maso, ale i všechny děti, které měly, byť jednou ke snídani, cereálie ochucené průmyslovou posypovou solí. Ať počítám, jak počítám, pod deset milionů oprávněných podat žalobu mi to nevychází.

P. S. A nezapomenout na nadpis článku. Pokud Evropská komise požaduje po České republice skončit s kontrolami potravin z Polska, je třeba jí vyhovět. Evropský parlament a Evropská komise včetně Bruselu, Štrasburku a jejich předměstí, kde žijí komisaři, poslanci, zaměstnanci Evropské unie a jejich rodiny (včetně odborných referentů, řidičů a uklízeček) budou zásadně a bez výjimky zásobováni potravinami produkovanými polskými a českými potravinářskými firmami jako je Agrofert a podobné. Pouze tehdy a jenom tehdy budou moci cokoliv nařizovat nám.

Autor: Miroslav Sládek 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,07 out of 5)
Loading...