26.3.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Rozdíly mezi finančními produkty rychlá půjčka a kreditní karta

Sdílejte článek:

Rychlá půjčka a kreditní karty jsou dva z nejdostupnějších zdrojů úvěrů, které jsou k dispozici pro lidi v České republice. V mnoha ohledech, jsou velmi podobné, ale i malé rozdíly jsou důležité. Podobnost je zřejmá – jak krátkodobý úvěr, tak kreditní karty vám zprostředkují malé množství peněz, které můžete použít, kdy chcete, jak chcete. Za oba produkty je účtován úrok z částky peněz, které používáte a oba vyžadují splácení v krátkém časovém období, od několika týdnů až po několik měsíců.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – rozdíly

Prvním rozdílem je, že rychlá půjčka poskytuje pevnou částku v hotovosti, zatímco kreditní karty poskytují flexibilní kreditní linku. Půjčka na 5000 Kč vám umožní mít během pár minut 5000 Kč ve vaší peněžence nebo na účtu. A i když nevyužijete všechny tyto peníze, bude vám účtován úrok z celé částky.

Na druhé straně máte kreditní kartu a její úvěrový limit. Pokud nepoužijete všechny finance až do výše vašeho limitu, nebude vám účtovaný úrok z toho, co nepoužíváte.Další parametr, který je důležité mít na paměti, jsou povětšinou diametrálně jiné úroky.

Průměrná kreditní karta v CZ účtuje přibližně 18% úroků a většina nových kreditních karet účtuje přibližně 22%. Nejdražší půjčky na krátké časové období mají v některých případech poplatky nad 300% úroků. Je to z toho důvodu, že firmy, které rychlé půjčky vydávají, cílí na rizikovější klienty a často se může stát, že jejich finance nezískají zpět ani po mnoha letech.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – další diference

Kreditní karty nemají žádná pevná data, v naprostě většině případů funguje splácení pouze na měsíční bázi. Je tedy jedno, jaký den v měsíci budete splácet. Menší nebankovní půjčky takto nepracují. Je důležité dodržet datum splatnosti, možnost předčasného splacení je variantou, ale v případě, že jste si realizovali úvěr jen na 14 dní, není možné zaplatit až 20. den. V takovýchto případech většina firem ze segmentu nebankovních účtuje penále.

Na to navazuje čtvrtá skutečnost a to ta, že kreditní karty u mnoha bank umožňují flexibilní placení částky. Rychlá půjčka bohužel toto nenabízí. Kreditní karta vám umožňuje tak být flexibilní při splácení jistiny a úroků svým vlastním tempem. Při splácení půjčky je toto nutností komunikovat s danou společností nebo bankou, ale není podmínkou, že bude klientovi vyhověno. Povětšinou pouze s jednou úpravou částky během celého splátkového období.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – kreditní rating

Můžete získat rychlou půjčku na několik dní i se špatným kreditním ratingem, banky svoje karty v této situaci neposkytují. V roce 2016 byl změněn zákon o spotřebitelském úvěru a každá instituce poskytující finance musí zjistit, zda je klient schopný splácet. I při nastavení těchto parametrů jsou ovšem banky stále tím přísnějším subjektem na trhu. Zkrátka je u nich těžší úvěrovou částku získat.

Hlavním důvodem může být to, že banky jako velké finanční domy na trh vstupují s opravdu širokou škálou služeb a produktů. Ať se jedná o hypotéky, zprostředkování obchodování na finančních trzích nebo třeba vlastní aplikace pro obsluhu všech financí pohodlně z mobilu. Protože je jejich záběr takto široký, není pro banky jakýkoliv rizikovější zákazník a jeho poptávka důvodem k zobchodování.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – online trh

Nebankovní nebo takzvané P2P společnosti si uvědomují, že ne každý může mít nárok na kreditní kartu, protože rejstříky dlužníků mají dlouhou a stále aktualizovanou historii. Tyto firmy věří, že existuje spousta lidí, kteří jsou někde mezi oběma částmi spektra. Nejsou ani příliš rizikovými, ale ani nemají excelentní kreditní rating. A těmto zákazníkům se snaží vycházet vstříc se svojí nabídkou.

Na trhu u nás jsou to společnosti jako Zonky, Home Credit nebo Proficredit. Je možné u nich vše vyřídit online a i dále v průběhu splácení nemusíte v případě problému navštěvovat žádnou pobočku. A je možné získat úrok, který se nebude markantně lišit od úroku na pobočce banky, kterou máte ve vašem městě.

Rychlá půjčka nebo kreditní karta – o webu

Web Rychlá půjčka ihned slouží jako ucelená nabídka širokého spektra půjček a finančních služeb, dále zde získáte velké množství informací, které byste jinak museli složitě hledat na internetu. Na stránce naleznete více než desítku nezávazných poptávkových formulářů, díky kterým získáte detaily o vámi poptávaných půjčkách jako je například půjčka bez doložení příjmu a dalších službách.

Formuláře směřují pouze na firmy, které na trhu fungují v souladu se všemi platnými zákony a tím pro vás minimalizujeme riziko při hledání vhodné firmy schopné zajistit vaše financování nebo jinou finanční službu. Za jakoukoliv akci, kterou na webu provedete, neplatíte žádné poplatky. Obsah a nabídku se snažíme stále rozšiřovat.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...