17.8.2021
Kategorie: Společnost

Psát můžu, diskutovat ne!

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0Je úžasné, kolik lidí na internetu dnes veřejně prezentuje své názory na vše, co život obnáší. Je podivuhodné, z kolika „malých blogerů“ se postupně stali obecně uznávaní autoři – v podstatě na úrovni novinářů – profesionálů.

Je ale již spíše výjimečné, že vlastníci internetových zpravodajských a novinářských platforem umožňují na svých stránkách zveřejňovat široké spektrum názorů, které jsou tím předloženy k otevřené diskusi.

Aby byla udržena určitá kulturní úroveň diskusních příspěvků, je na základě špatných zkušeností z minula vyžadována registrace případných diskutérů. Tomu rozumím.

Já jsem již přes dvacet let pravidelným čtenářem a současně dnes již téměř „kmenovým“ autorem článků pro dosud názorově široce otevřený internetový deník Neviditelný pes.

Jako zvídavý novinář čtu každodenně velmi pozorně všechny články a ještě pozorněji diskuse, které jsou pro mne mimořádně poučné. Dříve jsem do nich i občas rovněž přispíval.

Po velmi dlouhé, několikaleté prodlevě jsem se po přečtení jednoho z článků rozhodl znovu zapojit do diskuse. Ale chyba lávky. Můj účet na Lidovkách byl neplatný, takže jsem se musel znovu zaregistrovat.

I vyplnil jsem kolonky dotazníku společného pro tiskoviny Andreje Babiše. Všechny, včetně adresy mého trvalého bydliště, data narození, čísla mobilního telefonu, e-mailu a vložil aktuální fotografii, na které jsem, dle požadavku administrátora, dokonale k poznání.

Automat serveru mi sdělil, že nyní mám počkat na to, až, a jestli, bude moje přihláška schválena.

Byl jsem však ještě upozorněn, že pro možnost účastnit se internetových diskusí na vybraných serverech jsem povinen ověřit podrobněji svoji totožnost ještě tím, že administrátorovi odešlu sken mého dle instrukcí částečně začerněného občanského průkazu.

Další serverem iDnes nabízenou alternativou k jisto jistému ztotožnění Václava Husáka, na kterého Google nabízí stovky odkazů včetně fotografií, je správně ověřené ID, nebo identifikace přes datovou schránku.

Ze mnou výše uvedených informací vyplývá, že mi táhne na 75 let. Nemám skener, nemám datovou schránku, dokonce ani bezpečnostní prověrku na „přísně tajné“.

Jsem jen stále aktivní novinář. Smím psát, … zatím …, ale nesmím nikde diskutovat. Takhle tedy vypadá byrokracie puštěná ze řetězu!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...