Prolhaný desinformátor Petr Fiala

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Provládní desinformační hlásná trouba Forum 24 uveřejnila na svých stránkách rozhovor se soudruhem předsedou vlády Petrem Fialou. Mimo klasického vychvalování vládní politiky a vynikajících skutků božského Péti, který dnem i nocí pracuje do úmoru pro blaho pracujícího lidu a budování světlých zítřků naší socialistické vlasti, došlo i na otázku cenzury.

Soudružka redaktorka Herodesová se odvážně premiéra zeptala: K lidem s takovými názory se přidávají i některá média, jež se ohrazují zejména proti vašemu boji s dezinformacemi, který označují za cenzuru. Nemají třeba v něčem pravdu?

A copak nám odpověděl Petr Fiala? Níže jeho slova:

Rozhodně se nejedná o žádnou cenzuru. Byly vypnuty servery, které byly jednoznačně proruské a navíc přímo placené z Ruska. To ale ani neudělala vláda či stát, ale přímo provozovatelé. Samozřejmě na základě konzultace s vládou. Tady se o žádné cenzuře nedá mluvit. Je to tak dobře a já budu první, kdo za to bude bojovat, abychom mohli říkat svůj názor. Je tu spousta médií, která vyjadřují úplně odlišné názory, například i na válku na Ukrajině, než si myslím, že je pravda, ale nikdo je v tom neomezuje. I v poslanecké sněmovně si může každý říct, co chce a i každý občan může říct, co chce. O žádné cenzuře se tedy nedá mluvit.

Myslím si, že je hodně neodpovědné a hloupé mluvit ve svobodné společnosti o cenzuře kvůli tomu, že přestane fungovat nějaký web ve službách mocnosti, která vede válku proti demokratickému světu a svobodě, a ještě šíří lži a nepravdy. To je nutná obrana demokratických společností. A mimochodem, tato debata, jak daleko jít a co je možné udělat a co už ne, je důležitá, to vůbec nezpochybňuji, ale neděje se pouze u nás, ale v celé Evropě. Některé státy jdou mnohem dál než my, jiné, například z důvodu nepřipravené legislativy, to mají těžší, ale obecně se bránit proti dezinformacím je něco, co patří k bezpečnostní politice státu.

Vzhledem k tomu, že k vypnutým webům patří i pravyprostor.cz, mám pocit, že bych se měl k této manipulativní nehorázné lži premiéra České republiky vyjádřit. Při prvním přečtení jsem nevěřil vlastním očím … toto si opravdu dovolí říci jeden z našich nejvyšších politických představitelů, osoba, která by měla být vzorem společenské morálky a politické kultivovanosti? Osoba, která by měla být pro český národ etalonem pravdy? Kde má pro svoje lži jediný důkaz? Kdo mu popřípadě tyto nehoráznosti našeptal? Tak pracuje česká vláda? Tak pracují české bezpečnostní služby?

Slovo premiéra není jen tak nějakým slovem. Většina populace jej pobere jako fakt. Řekne si – to je dobře, že ty ruské desinformační kurvy vypnuli! Nebudou svinit český internet Putinovými zvratky, nebudou schvalovat jeho válku na Ukrajině, nebudou bohatnout pomocí ruských rublů! Hurá, ať žije Petr Fiala a jeho vláda!

Jenže … nic z toho, co Fiala řekl v rozhovoru o Pravém prostoru není pravda. Je to hrubá, manipulativní a podrazácká lež. Lež, která nás velice poškozuje a ve svém konečném důsledku ničí. Fiala se tím snaží pokrytecky přikrýt praktiky komunistické cenzury, které jeho vláda zavádí. Snaží se ospravedlnit likvidaci vládě nepohodlných zpravodajských subjektů, které na rozdíl od Fora 24 nepíšou dle vládních not. Petr Fiala je prolhaný desinformátor.

Pravý prostor nikdy ve své dlouhé historii nebyl ani proruský, ani placený z ruských peněz!!! Naopak, některé námi uveřejňované články jsou a byly k Putinovi a Rusku velmi … velmi kritické. Nesmysl o ruském financování snad ani netřeba komentovat. Nikdy jsme nedostali z Ruska ani kopějku a také ji nikdy nedostaneme. Nejsme placeni ani ruskými šváby, ani českými politickými lobbisty, ani evropskými fondy a dotacemi. Jsme absolutně nezávislý deník, který podporují čtenáři či malý příjem z reklamních aktivit. Proč tedy Petr Fiala vypouští takové nehorázné lži?

Jak se k tomu máme postavit? Petr Fiala a jeho cenzorská vláda nám zničila téměř desetiletou mravenčí práci na mediálním poli. Bezdůvodně, protizákonně, protiústavně, jen na základě stejných lží a desinformací jako uvedl Fiala pro Fórum 24. To není demokracie, to není svoboda, to je bolševická totalita 50. let. Všichni to vidí, těm chytrým to dochází. Fiala lže a jeho poskoci na základě těchto lží konají. Konají tak, že likvidují jemu a vládě nepohodlné názory a názorové platformy. A ještě mají tu drzost tvrdit, že to není cenzura, ale obrana demokracie! Není to na pozvracení?

Ať Petr Fiala své lži obhájí před národem. Ať dokáže svá tvrzení, že jsme proruský web placený Ruskem. Ať ukáže důkazy, že tomu tak opravdu je. Ať ukáže svodky bezpečnostních služeb, které dokazují, že Pravý prostor například schvaluje Putinovo běsnění na Ukrajině, ať ukáže výpisy z našich účtů kam dle něj chodí prašivé rubly z Kremlu. … Nic takového nemá, ani mít nemůže!

Měl by se nám tedy okamžitě omluvit a refundovat naše ztráty společenské i ekonomické. Tím by ze sebe alespoň částečně mohl smýt komunistickou špínu, do které je nyní ponořený celý. Já být dnes členem ODS, či některé jiné vládní partaje, stydím se velice. Stydím se za svého premiéra, stydím se za jeho bolševickou rétoriku i politiku a dělám vše pro to, aby tato figura okamžitě z politiky odešla. Toto si totiž nedovolil ani agent StB a kariérní komunista Babiš. Fiala jej v zavádění bolševických totalitních praktik předčil. Že se něčeho podobného někdy dočkám od ODS jsem si po jejím založení nikdy nedokázal představit. Opravdu mám o naši malou zemi veliký strach. Svoboda a demokracie je likvidována a k moci se derou papaláši bolševického smýšlení i praktik. Je mi smutno, strašně smutno.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)