9.4.2018
Kategorie: Společnost

Proč vadí Orbán?

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVÁ

Už přišly reakce ze zahraničí na vítězství Orbána v Maďarsku. Většina deníků z Německa vidí v Orbánovi hrobaře EU (už aby to bylo). Co ale kritizují nejvíce, je jeho konzervativismus.

[ad#textova1]

Že prý je Orbán ohrožením, protože vyznává ,,neliberální demokracii”. Co vlastně znamená tento orwellův newspeak? Konzervativní demokracie je klasická demokracie, kde se vyznávají hodnoty jako že muž a žena tvoří rodinu. Je to demokracie, kde se netoleruje nelegální imigrace, kde se nově příchozí musí přizpůsobit zvyklostem a tradicím dané země. V konzervativní demokracii vládne určitý řád a poměrná bezpečnost.

Liberální demokracie je taky demokracie. Ovšem když v této demokracii zvítězí někdo “nepohodlný”, tak jsou organizovány demonstrace za jeho odstoupení. Takový člověk (i jeho voliči) jsou pak onálepkováni jako extremisté, rasisté, nacisté, islamofobové, případně ruští agenti.

Liberální demokracie propaguje hodnoty jako že muž a muž by si měli adoptovat dítě, toleruje nelegální imigraci, podporuje multikulturalismus bez toho, aby se příchozí museli přizpůsobovat. V takové demokracii panuje chaos, napětí a vysoká míra kriminality.

A co mi to celé připomíná? Nedávno jsem četla knihu, kdy Mao Ce-tung zaváděl svou ,,kulturní revoluci” v Číně. Razil heslo, že všechno staré musí pryč. Že je to buržoazní přežitek. Nepřítelem bylo vše konzervativní.

Takže se ničily staré knihy (to máme i dnes, kdy se knihy přepisují, aby to “neuráželo” nějaké menšiny), útočilo se na klasickou rodinu, kdy se manželé mohli stýkat jenom v sobotu (dnes se útočí přes homoloby), likvidovala se svoboda slova i bezpečí (dnes tady máme politickou korektnost a No Go zóny).

Maovi dokonce vadily i květiny. Takže nařídil, aby lidé ve svém okolí vytrhali všechny květiny. Jedna komunistka, která o tom později napsala knihu, to popisovala takto: ,,Já jsem květiny milovala. Tušila jsem, že to, co Mao požaduje, je špatné. Ale o jeho rozhodnutích se nepochybovalo. Takže jsem si řekla, že špatná jsem já. Že prostě jenom ještě nejsem dost dobrá komunistka.”

Takže Mao útočil na všechny klasické hodnoty. Snažil se rozbít jakýkoliv řád, aby v chaosu mohl nastolit řád vlastní. O to přesně se snaží i současní pokrokáři, kterým vadí vše konzervativní. To není žádný boj proti náckům. Je to snaha o vyvolání chaosu. Proto tak vadí Orbán…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Autor: Lea Vojteková

vojtekova

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...