24.10.2019
Kategorie: Společnost

Pražská koalice mění priority

Sdílejte článek:

J3K

Vedení pražské radnice, ve které jsou Piráti, Topka, STAN a parta kolem Čižinského skutečně exceluje. Absolutní ignorace potřeb hlavního města je nahrazována ideologickým směřováním k městu bez aut a potažmo lidí. Snaha nacpat Pražany za každou cenu pouze do tramvají, autobusů a metra pokračuje. Totální absence rozumu a pochopení, že město prostě sebou přináší jistá omezení v podobě většího provozu, se stala normou uvažování městských úředníků.

O neochotě dostavit obchvat města není pochyb. Jak jinak vnímat vyhozené 2 až 3 miliardy za nové elektrické rozvody k nabíjecím stanicím, ke kterým nikdo zatím jezdit nebude, a jestli v budoucnu náhodou ano, tak jen do té doby, než dojde nevelká zásoba kobaltu, lithia a dalších vzácných kovů potřebných pro výrobu tolik do nebes vynášených elektroaut, případně až zkolabuje evropská elektrická rozvodná soustava buď z přetížení, nebo naopak z nedostatku elektřiny. Češi totiž i přes masivní reklamu a strašení ze strany EU nadále kupují úsporné a technicky vyspělé diesely společně s kvalitními benzínovými automobily. Elektroauta nikdo moc nechce, a pokud snad někdo, tak jen ti přesvědčení, že díky nim tu neshoříme. Přestože o nesmyslnosti klimatologického harašení se i na sociálních sítích vedou spory podpořené například agitací a šířením poplašných zpráv ze strany organizací, jakou je třeba Greenpeace, případně fanoušky loutky Grety, stále se ozývá více vědců neochotných podpořit teorie o oteplování planety způsobené člověkem. To však nebrání pražským komunálním politikům vyhodit 3miliardy korun z okna ven jen proto, že v této investici vidí podstatný krok k záchraně lidstva. Lze jen doufat, že výkonné nabíječky na neexistující automobily půjde předělat na USB porty vhodné k dobíjení mobilů a notebooků.

Dalším počinem jsou připravované změny Václavského náměstí. Návrat kolejí do tohoto prostoru, likvidace středových záhonů a úprava vedoucí k možnosti pořádat demonstrace jsou nejvýraznějšími rysy rekonstrukce. Radním vadí i magistrála vedoucí před muzeem, což má sice svou logiku, nicméně jakékoliv další omezení dopravy v této lokalitě povede k problémům o kus dál. Dokud se nepovede odvést tranzitní dopravu mimo město, k čemuž má sloužit právě obchvat Prahy, pak vše ostatní s výjimkou údržby povrchů komunikací je prachsprostým plýtváním peněz. Václavák samozřejmě trpí mnoha nešvary. Zmizelo plno stánků s občerstvením, lidé přestali kvůli nemožnosti zaparkovat na toto místo jezdit. Naopak přibyli dealeři drog, novodobí veksláci se jmenují směnárníci, kapsáři krouží kolem turistů a vše to bedlivě bez reakce sleduje státní i městská policie. Plno Pražanů se Václaváku prostě vyhýbá, přestože kdysi šlo o tak oblíbené místo. Teď tam budou ještě tramvaje. A nikoliv uprostřed, ale po krajích a tak, aby už tam auta nemohla vůbec. Cena? Údajně 700 milionů bez víceprací. Jak už to známe, nebude konečná. Kolik set metrů obchvatu by se dalo za 3.7 mld korun postavit?

Obslužnost Prahy se zhoršuje. Páni radní si neuvědomují, že žijeme v období, kdy jsou motorová vozidla pro pohyb lidí stěžejní. Ne každý běhá jako laňka a postávání v plné tramvaji či špinavém metru snáší. Navíc s novou ledničkou, věcmi na chalupu či taškami na trénink potomků na zádech těžko přejedete z jednoho konce města na druhý. Modré parkovací zóny bránící parkování Pražanů v jiné čtvrti, než ve své, ukazují na demagogii a neznalost pražské komunity. A ceny navýšené pro podnikatele a firmy podnikající v daných lokalitách jsou zločinem. Podnikatelé jsou už tak pod obrovským finančním tlakem, takže bez zdražování vlastních služeb nebudou brzy moct existovat. Představa, že si budete jezdit tramvají s obrovskými taškami nakupovat někam na kraj Prahy, je opravdu zhovadilá. K tomu pro dokreslení situace ještě příběh skoro mrtvého cyklisty. Dnes v ranní špičce jeden nemyslící na kole předjel ve Vysočanech u odstavené pekárny Odkolek celou kolonu a zamířil na místo určené cyklistům před auty ve chvíli, kdy se první auto na pokyn semaforu již rozjíždělo. Nadšený ekocestovatel nesledoval světla a jen vynikající postřeh řidiče BMW zabránil demolici kola a jeho vodiče. Rozčilující se cyklista navíc zasloužil za své další chování inzultaci. Bez omluvy začal řvát, přestože jeho několik dopravních přestupků způsobilo, že na zelenou projelo jen jedno auto. Je třeba si říct, že v místě vede jeden cyklopruh v protisměru, naopak nikoliv. Chaotismus v budování těchto úliteb minimálnímu počtu cyklistů je pražským standardem, který začali Zelení a Piráti v tom pokračují. Bohužel nejen oni. Cyklisté a koloběžkáři jsou v našich zeměpisných šířkách a délkách neobvyklým zpestřením dopravy, které dokáže především zvyšovat rizika. Navíc jejich chování je často nezodpovědné a neuvědomují si, že dvě tuny rozjetého železa prostě nepřetlačí.

Výše uvedené poukazuje na realitu spojenou s amatérismem úředníků. Rozdávají se funkce, platí poradci, falšují výběrová řízení, ideologie má navrch nad rozumem. Navíc se k financím dostávají dosavadní bezzemci s představou náhlého zbohatnutí. Řada nesmyslných projektů je předražená, rozhodují o nich lidé bez respektu ke skutečným situacím a potřebám. Prahu a další velká města by měli vést odborníci, a ne dosazení šášulové a klauni z politických uskupení. Je až nepochopitelné, kdo se dostal k vládnutí. Lze se tedy jen ptát, kdo jim dal hlas, kdo je volil? A že jich muselo být hodně…

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...